Skocz do zawartości

Pęknięta sprężyna zawieszenia


lutek34

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przerabiał ktoś z Was pękniętą sprężynę z tyłu? Wczoraj dłubiąc przy wydechu oczom rzucił mi się taki widok jak na poniższym zdjęciu. Aż dziwne, żadnych ciężarów nie wożę a tu taka niespodzianka.

 60092866_321121191859879_8662739974203899904_n.thumb.jpg.a0043493447e4f1b856c7b5d19a32333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, wydech robiłem. i lewa sprężyna okazała się pęknięta, na samym dole, Chyba ten typ tak ma, że rdzewieje i pęka. Na dniach zmieniam na nowe.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Astrze 2010 rok, przy okazji wymiany hamulców z tyłu okazało się, że mam pęknięte obie. Też nie wożę żadnych ciężarów, nie jeżdżę po terenie (od tego mam inne auto ;) ). Bez żadnych objawów. Po wymianie auto jest trochę bardziej "zwarte" ale bez rewolucji w prowadzeniu.

Edytowane przez Zodiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pan Dziedzic napisał:

Tak czy siak musisz wymienić.

 

a nie da się pospawać? 

wiadomo że będę wymieniał, zastanawiam się tylko czy kupić jedną OE o podobnej twardości, czy dwa zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ibar napisał:

Zmieniam obie strony, niestety koszt wzrasta, na nowe OE

 

masz już wstępną wycenę części? 

kupujesz te sprężyny 20380XA02A ?

11 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Tymczasowo nawet możesz spiąć na trytytki 

:biglol:

 

mówisz kolego że nabijasz licznik postów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie ten P/N, cena ok 600 za komplet, ale z tego co wiem, to miałem trochę szczęścia że kupowałem jeszcze w kwietniu , bo poszły do góry.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ibar napisał:

a o co chodzi z tą farbą?

 

u mnie oznaczenia po obu stronach są niebieskie, ale szukając widzę że też są oznaczenia żółte i białe, zapewne jest to oznaczenie twardości sprężyn. Ja będę szukał niebieskich, wygląda na to że są to sprężyny o oznaczeniu 20380XA02A, ale do Tribeci również pasują 20380XA00A, 20380XA01A, 20380XA03A.  a po 2010  20380XA04A prawa, 20380XA05A lewa  

918079373_;slot=1;filename=eyJmbiI6IjFiMmt0anpzazh4YTMtT1RPTU9UT1BMIiwidyI6W3siZm4iOiJ3ZzRnbnFwNnkxZi1PVE9NT1RPUEwiLCJzIjoiMTYiLCJwIjoiMTAsLTEwIiwiYSI6IjAifV19.dDxQwaw6kVPI+mKltKwVdO6TsxZPk-BGDTPUP6UHDAs_rev001.jpgimage.png.bb1821dd35427aa6e7bc28e3e7bb35f4.png 

Subaru 20380XA03A COIL SPRING R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2019 o 09:52, ibar napisał:

 Chyba ten typ tak ma, że rdzewieje i pęka. 
 

"Ten typ tak ma" Też to przerabiałem, przy okazji jak robiłem wymianę oleju w AT i konwerter w JARCAR, poinformowali mnie że mam walniętą sprężynę lewą tylną. Pan Jarek powiedział że to częsta przypadłość tego modelu właśnie lewa tylna. Zapłaciłem około 350zł za wymianę. Wymieniłem tylko jedną i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, artu-44 napisał:

Pan Jarek powiedział że to częsta przypadłość tego modelu właśnie lewa tylna. Zapłaciłem około 350zł za wymianę. Wymieniłem tylko jedną i jest OK.

 

też planuję wymienić jedną, już zamówiona i teraz muszę poczekać kilkanaście dni aż dotrze. Mam nadzieję że odkręcenie mocowanie amora od budy i amora od wahacza wystarczy, żeby wyjąć całość a nie będzie potrzeby demontować wahacza.

Z tym pękaniem tylko lewej sprężyny, to dziwna sprawa, bo po obu stronach są identyczne sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u mnie coś od kilku dni trzeszczy z prawej strony, obstawiam "swożeń a może tuleja". Ale chyba przyjżę się sprężynie. Wersje US też ta przypadłość dotyczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tom-k napisał:

Hmm, u mnie coś od kilku dni trzeszczy z prawej strony, obstawiam "swożeń a może tuleja". Ale chyba przyjżę się sprężynie. Wersje US też ta przypadłość dotyczy ?

 

trzeszczenie słychać z przodu czy tyłu?

mechanicznie wersja EU/US niczym się nie różnią, więc sprężyny są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...