Skocz do zawartości

Przegrzany silnik EJ20F - potrzebna pomoc


marcin.k.88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Od paru lat jestem szczęśliwym posiadaczem legacy my09 2.0 165km bi-fuel (tzn nie wiem czy teraz jestem szczęśliwy, ale o tym dalej...). Przytrafiła się awaria, mój tato nie zauważył wycieku płynu chłodniczego ( wskazówka nie poszła do góry), płyn zleciał i przejechał tak 30km...( spokojna jazda), mechanik stwierdził że silnik został przegrzany i lepiej szukać nowego. Auto odpala i w sumie jeździ ale tłucze się/ postukuje z lewej strony coś w silniku (w sumie to dźwięk podobny do wtryskiwacza od gazu - choć to może złe porównanie). Szukam silnika na zamianę, ale niestety nigdzie nie ma ej20f co najwyżej ej204 i tu pojawia się pytanie co robić? jakie są różnice pomiędzy tymi silnikami? czy chodzi tu tylko o utwardzone gniazda i inne zawory, czy jest coś więcej? czy blok pasuje i szukać tylko głowic (te są dostępne)? Czy remontować to co mam?
Z góry dziękuje za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎22 o 21:06, marcin.k.88 napisał:

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Od paru lat jestem szczęśliwym posiadaczem legacy my09 2.0 165km bi-fuel (tzn nie wiem czy teraz jestem szczęśliwy, ale o tym dalej...). Przytrafiła się awaria, mój tato nie zauważył wycieku płynu chłodniczego ( wskazówka nie poszła do góry), płyn zleciał i przejechał tak 30km...( spokojna jazda), mechanik stwierdził że silnik został przegrzany i lepiej szukać nowego. Auto odpala i w sumie jeździ ale tłucze się/ postukuje z lewej strony coś w silniku (w sumie to dźwięk podobny do wtryskiwacza od gazu - choć to może złe porównanie). Szukam silnika na zamianę, ale niestety nigdzie nie ma ej20f co najwyżej ej204 i tu pojawia się pytanie co robić? jakie są różnice pomiędzy tymi silnikami? czy chodzi tu tylko o utwardzone gniazda i inne zawory, czy jest coś więcej? czy blok pasuje i szukać tylko głowic (te są dostępne)? Czy remontować to co mam?
Z góry dziękuje za odpowiedzi

 

 

W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎23 o 11:47, marcin.k.88 napisał:

A w okolicach Warszawy jest jakis dobry zaklad?

Cos slyszalem o Zielonce?

 

Polecam poszukać po portalach z częściami używanymi i zadzwonić czy robią wwymianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

problem rozwiązany: silnik wymieniony na taki  z forka 2011 z b. małym przebiegiem (60tys). Z mojego głowice ocalały ale nie było w sumie sensu ich zakładać do kompletnego i sprawnego silnika. Jeśli te z nowego silnika nie wytrzymają gazu to zawsze mam sprawne z mojego starego. Z tego co się dowiedziałem to dół w każdym jest taki sam. Szkoda, że nie udało się znaleźć na tamtą chwilę identycznego silnika, ale ten rekompensuje b. małym przebiegiem (poprzedni 270tys.) Jednak ej20f to biały kruk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...