Skocz do zawartości

Impreza STI BuggedWagon


xCaa

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam przygode z moim projektem. Bede dodawał tutaj na bierząco zdjecia i opis z tym co bylo zrobione :) Chętnie poslucham jakis uwag albo tego na co zwrocic uwage :D

Po zakupie zrobiłem

-nowy rozrzad

-nowa pompa wody

-regulacja zaworów

-regeneracja popychaczy

-nowe uszczelki pod zaworami

-nowe tarcze przód Mikoda nacinane

-wymiana zacisków przód

-wszystkie nowe przewody hamulcowe

-nowa rura wydechowa 2.5'' 

-nowy olej Motul 300V 15w50

-nowe filtry

Do zrobienia

-Nowe emblematy
-Nowe opony lato

-Sonda lambda

-Malowanie felg

-Przyciemnienei szyb

-Lampy przód bixenon 

-Lampy tył z bloba/hawka

-Liczniki z STI

-Mapa slinika

-Malowanie auta + poszerzenie

-Wskazniki + daszek 

-Wymiana chłodnicy 

-Wymiana przewodów paliwowych

 

IMG_20190223_140552.jpg

IMG_20190223_140808.jpg

Edytowane przez xCaa
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V7 bylo ostatnim sti w wagonie, ale tylko oryginalnie w RHD. taki dziwny twor to byl, bo hamulec i zawias o ile pamietam byl z wrx.

pobaw sie tym, co masz, jak trzeba zrob ekslplatacje na oem gratach. inwestowanie w swap silnika, jeszcze 2,5, bez sensu. od razu sprzedaj ten i kup sti...

jak nie masz wymienionej chlodnicy, to dopisz ja sobie od razu na liste "to do" przed latem.

jak juz tyle robileś z silnikiem, to wymieniles na nowe wezyki paliwowe pod kolektorem, jeśli niewiesz czy byly robione, to warto zrobic przed nastepna zima i/lub miec duza gasnice ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Dj Brabus napisał:

Fajna felga, ładne kombi! :) Możesz coś opowiedzieć więcej na temat punktu "poszerzanie"?

Wlasnie mi sie ta felga srednio podoba. Idzie teraz do malowania. Cala na grafitowy gunmetal. 
Poszerzyć chce tak jak w sedanie sti. Nadkola przod, tył i tylnie drzwi cos takiego jak tutaj
 

28 minut temu, M_isza napisał:

V7 bylo ostatnim sti w wagonie, ale tylko oryginalnie w RHD. taki dziwny twor to byl, bo hamulec i zawias o ile pamietam byl z wrx.

pobaw sie tym, co masz, jak trzeba zrob ekslplatacje na oem gratach. inwestowanie w swap silnika, jeszcze 2,5, bez sensu. od razu sprzedaj ten i kup sti...

jak nie masz wymienionej chlodnicy, to dopisz ja sobie od razu na liste "to do" przed latem.

jak juz tyle robileś z silnikiem, to wymieniles na nowe wezyki paliwowe pod kolektorem, jeśli niewiesz czy byly robione, to warto zrobic przed nastepna zima i/lub miec duza gasnice ;) 

Ciekawe, nie slyszalem o tym v7 wczesniej :) Troche tylko srednio oem hamulec i zawias do takiej mocy :P Hamulce juz w zwyklym wrx sa bardzo slabe i trzeba zmieniac... 
Narazie nie bede robil swapa bede sie bawil tym co mam. Pozatym nie widzialem STI w kombiku nigdy :( 


Dzieki za info, czemu myslisz ze jest to konieczne ? Weżyków na pewno nie mialem wymienianych jeszcze :/ 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bug byl ostatnia impreza sti w wagon.

 

wezyki są gumowe i przy zmianach temepratur, gorący silnik, minusowy ambient, się rozszczelniaja i paliwko sobie leci na silnik wydech, itp... gaśnica wtedy juz nie pomoze.

hamulec z wrx nie jest zly, tylko trzeba zadbac o dobry klocek, polecam CL rc5, super hamuje, ale piszczy i szybciej zjada tarcze, ale hamuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, M_isza napisał:

bug byl ostatnia impreza sti w wagon.

 

wezyki są gumowe i przy zmianach temepratur, gorący silnik, minusowy ambient, się rozszczelniaja i paliwko sobie leci na silnik wydech, itp... gaśnica wtedy juz nie pomoze.

hamulec z wrx nie jest zly, tylko trzeba zadbac o dobry klocek, polecam CL rc5, super hamuje, ale piszczy i szybciej zjada tarcze, ale hamuje.

 

 

Chcialbym na zywo takiego zobaczyc. Taka sztuke dorwać to jest chyba mega trudno :)

Sprawdze sobie wezyki bo nie patrzylem jeszcze na to :/ a co z ta chlodnica ? cos wskazuje na to ze trzeba zmieniac czy tak profilaktycznie ?

Teraz mi dobrze hamuje, mam lepsze tarcze i inne klocki ( nie pamietam jakie klocki :p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, xCaa napisał:

Wlasnie mi sie ta felga srednio podoba. Idzie teraz do malowania. Cala na grafitowy gunmetal.

O tak, gunmetal genialny kolor. Czekam na efekty.

 

 

45 minut temu, xCaa napisał:

Poszerzyć chce tak jak w sedanie sti. Nadkola przod, tył i tylnie drzwi cos takiego jak tutaj

Gruby projekt zapowiada się! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xCaa napisał:

Pozatym nie widzialem STI w kombiku nigdy :( 

U siebie w temacie wklejałem zdjęcie takiego właśnie - smakowicie wygląda.

 

Co do samego projektu, to mocno kibicuję. Kiedyś się zastanawiałem nad poszerzeniem, ale to jest jednak duże wyzwanie. Potrzebujesz z sedana m.in. na przód zderzaka, błotników, nadkoli, a na tył drzwi i ćwiartek - co by poszerzone nadkola ulepić. No i zabawa ze zderzakiem tył.

Tutaj masz kombi tak zrobione: szeroki bug sti

 

BTW na forum jest gdzieś poszerzony srebrny blob kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, xCaa napisał:

Piękne :D co tam robiles w nim ? KRA widze to niedaleko mamy :)

Ło matko....dłuuuugo by pisać . To epopeja by wyszła całkiem przydługa:D:biglol:

Generalnie powoduje grymas zdziwienia na twarzach kierowców wyprzedzanych drogich:yahoo: samochodów....

Będziesz potrzebował jakiejś pomocy w temacie przeróbek to pisz na priva...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...