Skocz do zawartości

WRX MY 2017 ...nieco z przypadku


Kambol

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w tych lampach nie jest to tylko kwestia regulacji symetrii. Podobnie jak tu: https://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=2137226

w halogenach z US mam dwie śruby do regulacji - jak domniemam w poziomie i pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 17.05.2019 o 16:43, MaciekK napisał:

Czy przerabiałeś temat radia US na EU ?

Tak, jak Ci odpowiedziałem na PW -  radia się podobno nie da przestroić, pozostaje znaleźć jakiegoś dobrego androida (ja jeszcze nie zmieniałem). A z pozostałymi jednostkami nie problemu - wszystkie można zmienić na metryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Dawno nie pisałem, bo permanentnie brakuje czasu, ale ciągle coś tam się dzieje - ostatnio np. przeciwmgielne zmieniły kolor ;)

 

IMG_2019000.thumb.jpg.815f820e3b44375b73fa8df67f380755.jpg

 

IMG_2019888.thumb.jpg.056449dc4589d8ac69138f9b2e2ffd81.jpg

 

IMG_20191111.thumb.jpg.6b1bc19a9d07611dc86a776543ed9c59.jpg

 

.
Edytowane przez Kambol
  • Zmieszany 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2019 o 02:21, Kambol napisał:

Dzięki.

Dawno nie pisałem, bo permanentnie brakuje czasu, ale ciągle coś tam się dzieje - ostatnio np. przeciwmgielne zmieniły kolor ;) (...)

 

 

u mnie tez, tylko kolor troszke ciemniejszy :)

 

 

Fog.jpg

 

 

 

24 minuty temu, Limak9 napisał:

Piękny WRX :wub:,  samy myślę o zakupie takiego. Nurtuje mnie tylko kwestia jak z dźwiękiem boxera? Czy da się coś wykrzesać z tej jednostki pod tym kątęm? Żeby dodać mu „pazura”. 

 

da sie, tylko ze nie bedzie to tradycyjny subarowy bulgot... na youtubie znajdziesz mnostwo filmikow jak brzmi "uwolniony" 2.0 DiT (WRX i FXT)

Edytowane przez eddie_gt4
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest zbiorcza prezentacja: fabryczny, potem uwolniony, itd.



Tyle, że sprzęt nagrywający i odtwarzający potrafi znacznie zniekształcić rzeczywistość..

Dzwięku STI i tak nie osiągniesz. Choć WRX nie brzmi szczególnie źle tylko jak dla mnie mógłby być nieco głośniejszy. Podobno całkowicie uwolniony od tłumików końcowych (patrz Google: Nameless muffler delete WRX) nie przekracza 90dB. Zamierzam to osobiście sprawdzić w najbliższych tygodniach..

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maverick napisał:

(...) uwolniony od tłumików końcowych (patrz Google: Nameless muffler delete WRX) nie przekracza 90dB. Zamierzam to osobiście sprawdzić w najbliższych tygodniach..

 

 

ja tez ide w muffler delete kit, tylko u mnie to bedzie Remark, o taki:

 

 

2.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulgot nie zależy od pojemności, tylko od budowy kolektora wydechowego. W wrx z silnikiem FA20 jest kolektor równoodległościowy, a w EJ25 i EJ20 seryjnie są montowane kolektory różnoodległościowe, które dają bulgot. Wyjątek stanowią twinscrolle, które mają od razu równoodległościowe kolektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FA20 uzyskanie bulgotu jest praktycznie niemożliwe bo turbina jest z przodu silnika i nie ma miejsca na przeróbki kolektora. Zresztą byłoby to bez sensu bo równoodległościowe dają  lepszego spoola.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 09:49, Limak9 napisał:

Piękny WRX :wub:,  samy myślę o zakupie takiego. Nurtuje mnie tylko kwestia jak z dźwiękiem boxera?

Dzięki :)

Co do bulgotu — tak, jak koledzy już zdążyli odpowiedzieć — podobno się nie da, ale brzmienie można nieco poprawić.

 

W dniu 23.05.2019 o 10:10, eddie_gt4 napisał:

u mnie tez, tylko kolor troszke ciemniejszy :)

Też fajnie wygląda. To jest taki ciemny żółty, czy jakaś całkiem czarna folia?

Świetnie się prezentuje na tych felgach. :thumbup:

 

W dniu 23.05.2019 o 11:56, eddie_gt4 napisał:

ja tez ide w muffler delete kit, tylko u mnie to bedzie Remark

Jak założysz, to wrzuć koniecznie nagranie z efektem. Jestem ciekawy brzemienia i czy nie będzie zbyt męcząco we wnętrzu.

 

U mnie kolejne nowości (z niedalekiej przeszłości :D)  — zdecydowałem się na powłokę kwarcową na lakier i przyznam, że efekt mnie zaskoczył, bo myślałem, że znam już kolor tego WRX. Umówiłem czarnucha tylko na powłokę, bo po sprowadzeniu i naprawach blacharskich miał polerkę i lakiernik położył "jakąś" powłokę (która niestety szybko anihilowała). Zresztą moim amatorskim oczom wydawało się, że wygląda bardzo dobrze, ale podsyłane na bieżąco zdjęcia z postępów prac przekonały mnie, że rzeczywiście mi się tylko wydawało... ;)
 
IMG-8678.thumb.JPG.7cf3164a756dcc3ee59f0bad095bbea3.JPG
 
IMG-8669.thumb.JPG.c750fa6bceef8257b39d3106ffbca737.JPG
 
Skończyło się na wieloetapowej korekcie lakieru i położeniu powłoki Gyeon Q2 MOHS. Do tego jeszcze powłoka na fronty felg i na szyby:
 
IMG-8705.thumb.JPG.3de5c843741af27b320febed472144da.JPG
 
IMG-8707.thumb.JPG.c73423a29d4dd5436c47f25166af8c18.JPG
 
...i przy odbiorze rzeczywiście kopara mi opadła. :drool:
Chłopaki w studio strasznie się narobili, ale umówionej za powłokę ceny nie zmienili, za co :hi:
W dodatku po miłych rozmowach Forum dostało nie lada rabat - 25% na hasło "Forum Subaru", co poczytuję sobie za osobisty sukces :mrgreen:.
W ramach rewanżu obiecałem chłopakom, że ich tu zaanonsuję, bo są nową filią DetailKing w Krakowie i przyda im się promocja.
Czynię zatem obietnicy zadość i szczerze zachęcam forumowiczów do wizyty:
Zielona 5A , 30-623 Kraków
Edytowane przez Kambol
  • Super! 4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kambol napisał:

(...) Też fajnie wygląda. To jest taki ciemny żółty, czy jakaś całkiem czarna folia?

Świetnie się prezentuje na tych felgach. :thumbup:

 

Dzieki :)

 

To nie jest folia, tylko "szkielko" w kolorze trudnym do okreslenia...

 

Co do felg, to mialem pewne watpliwosci i dlugo sie wahalem czy nie pojsc w srebrne ATS DTM, ale w koncu wyladowaly BRAIDy i chyba calkiem niezle siadly na aucie (przy 8" ET40 dobrze wypelniaja nadkola)

 

 

20190402_174443.jpg

20190425_140338.jpg

20190427_161914.jpg

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kambol napisał:
 
W ramach rewanżu obiecałem chłopakom, że ich tu zaanonsuję, bo są nową filią DetailKing w Krakowie i przyda im się promocja.

 

a to nie Twojego tu wrzucili na yt?

 

Edytowane przez Dymian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kambol napisał:

 

I co?  Chyba, jak to mawia młodzież jest "sztosik" :D

 

a dłuższa wersja werbalnej wypowiedzi młodzieży to:

"mamoooo już nie musisz sprzątać! Kambol pozamiatał":biglol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2019 o 13:01, Kambol napisał:

Chyba Litwinom ten format tablic wyszedł nieco lepiej niż u nas.

 

ostatnio u nas zmienili (zwiekszyli) czcionke na malych tablicach i juz nie jest tak fajnie, jak bylo wczesniej...

 

Dla porownania

20190308_165016.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...