Skocz do zawartości

tribeca subaru - problem z centralnym zamkiem


Gokon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu mam problem z otwieraniem i zamykaniem aura centralnym zamkiem (na obu pilotach, na nowych bateriach, piloty przeczyszczone w środku), auto w końcu się otworzy ale muszę chwile przy nim postać i pokombinować, teraz gdy jest zimniej jest gorzej. Jak pojeżdżę dłużej to jest jakby lepiej ale nie wiem czy to ma coś wspólnego (akumulator ma 2 lata, auto odpala bez problemów). Jeżeli chodzi o zasięg to jak mu się chce to złapie z 30m a jak nie to i przy samym aucie jest kapryśny.

Gdzie znajdę anteny do centralnego zamka? Czy jest jakiś osobny sterownik do tego? Jak zdiagnozować co może być nie tak. (wersja tribeki US)

Dzięki, Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ppmarian napisał:

Miałem takie miejsca we Wro że auto mogłem zamknąć Ale otworzyć już nie.

Ja odwrotnie. W Lublinie na Okopowej między Komisariatem Policji, a DOKP. Tylko w tym miejscu miałem problem z zamknięciem samochodu. Dopiero jak poszedłem z drugiej strony samochodu (samochód zasłonił anteny Policji), udało mi się zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę mówić że nie bo nie jestem na 100% pewien, ale też prawie uwierzyłem w te wszystkie "zakłócenia" utrudniające otwieranie auta. Miałem identycznie jak autor i inni tylko w że forku :

 

Teraz z 15m spokojnie mi otwiera/zamyka, tak jak być powinno.

Spróbuj obejrzeć dokładnie pilota. Może jeśli nie będzie nic widać to to wygrzewanie pomoże na początek. Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, po waszych wpisać sprawa wydaje się jasna - zakłócenia/zimne luty, tak czy inaczej wiem gdzie szukać, jestem wdzięczny. 

 

Jeszcze jedno mnie denerwuje - otwieranie drzwi na 2x czyli najpierw kierowcy a potem pasażerów, a że wożę dzieci to 90% otwieram wszystkie. Gdzieś znalazłem że to serwis może zmienić, niestety mój mechanik nie posiadał odpowiedniego oprogramowania żeby to przestawić. Dla mnie bardzo denerwująca rzecz i dziwie się że nie da sie tego zmienić z poziomu konsoli. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gokon napisał:

jeszcze jedno mnie denerwuje - otwieranie drzwi na 2x czyli najpierw kierowcy a potem pasażerów

 

jak nie znajdziesz nikogo z fabrycznym skanerem SSM, to tutaj jakaś alternatywa https://legacygt.com/forums/showthread.php/another-hack-now-keyless-remote-unlocks-all-doors-once-2972.html?t=2972

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Przy okazji czytania tego postu przypomniał mi się pewien trick. Kiedyś znajomy jak nie mogłem otworzyć auta z daleka powiedział mi żebym przystawił kluczyk do głowy to wtedy mi się uda. Pomyślałem, ze robi sobie ze mnie jaja ale zrobiłem jak mówił. Faktycznie... samochód sie otworzył!!!! Wtedy powiedział mi, ze oglądał chyba Top Gear i tam było o tym wspomniane, ze mózg działa jak antena. Pózniej znalazłem coś takiego w necie:

https://m.youtube.com/watch?v=l9tK706qstQ

 

Faktycznie działa. Czasami jak już mam słabą bateryjkę w pilocie to przykładam do głowy i się otwiera chociaż wiem, wiem głupio to wyglada :OO:

Edytowane przez Kamis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zauważyłem pewną zależność - jak kluczyk nosze w spodniach i jest ciepły to nie ma problemu, jak kluczyk nosze w kurtce w zewnętrznej kieszeni i jest zimny lub przejadę mały dystans i się ochłodzi to jest problem więc wg mnie to nie zakłócenia tylko rzeczywiście jakość wykonania kluczyka, zapewne wygrzeje i będzie jak nowy =] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gokon napisał:

Zauważyłem pewną zależność - jak kluczyk nosze w spodniach i jest ciepły to nie ma problemu, jak kluczyk nosze w kurtce w zewnętrznej kieszeni i jest zimny lub przejadę mały dystans i się ochłodzi to jest problem więc wg mnie to nie zakłócenia tylko rzeczywiście jakość wykonania kluczyka, zapewne wygrzeje i będzie jak nowy =] 

U ciebie to bym najpierw zmienil baterie jesli tego nie robileś bo w niskiej temp jest mniej wydajna i to moze wplywzc na dzialanie pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 10 miesięcy temu...

Wracam do tematu - u mnie można auto otworzyć ale nie mogę zamknąć z pilota. Kluczyk sprawdziłem miernikiem, przyciski działają. Poczyściłem i spryskałem środkiem do czyszczenia styków i potencjometrów - dalej tak samo. Może ktoś z Was miał podobnie i coś doradzi. Może to kwestia ponownego zakodowania pilota, czy coś w tym stylu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...