Skocz do zawartości

Ogrzewanie postojowe / Webasto do outback 3.6


areksail

Rekomendowane odpowiedzi

Do praktycznie każdego auta posiadającego układ chłodzenia cieczą się da. Koszty - podjedź do kogoś kto to montuje i serwisuje i powiedz jaki chcesz mieć efekt bo od tego zależy w dużej mierze cena (kwestia zaawansowania sterownika i dostępnych funkcji), przygotuj się jednak że początek rozmowy to 5k w górę (tak mi powiedzieli w przypadku 2.0 ale nie powinno się różnić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, owad napisał:

 

Dolicz pilota zdalnego sterowania - kiedyś tysiaka kosztował - i montaż to 5 jak nic wyjdzie. Bez pilota webasto nie ma sensu 

Poza tym nie wiem czy kupiłbym taki zestaw niby nowy, rozpakowany i bez faktury... Szkoda byłoby auto sfajczyć, jak coś będzie nie tak ;)

Ja miałem w OBK Thermo Top Evo, takiego kupiłem, ale na pewno sam bym nie instalował - szkoda zachodu, zwłaszcza odkąd się klimat zmienił i zimy u nas niestraszne  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zestaw uniwersalny. Z tego co wiem webasto produkuje też specjalne zestawy dedykowane do konkretnych modeli samochodów. Montaż nie wymaga wtedy rzeźby.

Tak jak @GREGG napisał, montaż conajmniej bez pilota jest bez sensu, bo znacznie ogranicza komfort i użyteczność ogrzewania.

Brak pełnej FV to też jakaś dziwna opcja. Coś jest zakombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilot np proxima. chyba 250 kosztował. Ja taki mam i się sprawdza.

 

Taka instalacja jest dedykowana do np xv a do forka thermo top C. 

 

http://mmc-manuals.ru/all_webasto/install/cars/Subaru/XV/1318550A_EN_Subaru_XV_2012_D_TT-Evo.pdf

http://mmc-manuals.ru/all_webasto/install/cars/Subaru/Forester/2009/Forester_2009_2.0_d_E.pdf

 

A czy zakombinowane to już nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.12.2018 o 10:33, GREGG napisał:

 

Dolicz pilota zdalnego sterowania - kiedyś tysiaka kosztował - i montaż to 5 jak nic wyjdzie. Bez pilota webasto nie ma sensu 

Poza tym nie wiem czy kupiłbym taki zestaw niby nowy, rozpakowany i bez faktury... Szkoda byłoby auto sfajczyć, jak coś będzie nie tak ;)

Ja miałem w OBK Thermo Top Evo, takiego kupiłem, ale na pewno sam bym nie instalował - szkoda zachodu, zwłaszcza odkąd się klimat zmienił i zimy u nas niestraszne  

 

Jeszcze nie uzywalem ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...