Skocz do zawartości

FB20 - grzechotanie przy starcie


Knurek1111

Rekomendowane odpowiedzi

Mój FB20 w XV MY2015 ma taką przypadłość, że krótko po uruchomieniu (zimny lub ciepły, na gorącym jest OK) grzechocze... Dźwięk trwa z 2 sekundy ale jest mocno irytujący.

Sprawdziłem Internety i wygląda, że FB25 miewają ten sam problem. Przyczyną są hydrauliczne napinacze łańcucha rozrządu, które po pewnym przebiegu (np. jak u mnie - 35tys km) zaczynają wolniej się napinać ;) Wymiana rozwiązuje problem ale na pewien czas.

Ogólnie dealerzy w Stanach zalecają pono ignorować problem i wymieniać napinacze najwyżej 'przy okazji'.

 

Ktoś przerabiał u siebie?

Edytowane przez Knurek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 4,5  roku ujeżdżam takie cudo i nic nie grzechocze. owszem puka stuka potrafi zawibrować nadwoziem jak jest zimny. Może jakiś grzechotnik Ci się zagnieździł pod maską ;)

 

A tak na powaznie imo nie jest to normalne gdyby TTTM to juz dawno zostałoby to opisane przez czujnych właścicieli FB20 Zostaje Ci wycieczka do Polsce do polecanego ASO na diagnoze

jestes z Krakowa więc do NS masz całkiem blisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawels1 napisał:

u mnie od nowości tak jest  w tej chwili 12000 może to kwestia oleju?

wątpie. Na fabrycznym 0w20 grzechotania nie było pozniej miałem zalena 5w30 -quazar i sustina też nic nie grzechotało, obecnie od 2 wymian 0w40 cisza. 

Jeżeli tak pracuje od nowosci to od nowosci ma imo jakis feler. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również przy odpalaniu przez chwilę występuje dźwięk, który można określić jako grzechotanie. Podobnie jak u kolegi przy odpalaniu ciepłego silnika dźwięk nie występuje. Tyle że u mnie to jest od nowości. Też mnie to zastanawiało ale uznałem że widocznie ten typ tak ma. Poza tym auto jest po dwóch przeglądach więc w ASO też musieli to słyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mariusz12209 napisał:

Poza tym auto jest po dwóch przeglądach więc w ASO też musieli to słyszeć.

to że auto jest po dwóch przegladach swiadczy tylko o tym że masz jeszcze gwarancje. ASO samo z siebie z własnej woli nic Ci nie naprawi jeżeli usterki nie zgłosisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, nie liczyłbym na proaktywną postawę ASO w żadnej sprawie gwarancyjnej ;)

 

Głośność grzechotania na pewno jest subiektywna. Przy takiej konstrukcji napinacza trochę może pogrzechotać. Na innych forach piszą, że ten dźwięk w skrajnych przypadkach bywa słyszalny w domu po drugiej stronie ulicy (niż uruchamiany pojazd) ;)

Edytowane przez Knurek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎11‎-‎29 o 22:42, Knurek1111 napisał:

Mój FB20 w XV MY2015 ma taką przypadłość, że krótko po uruchomieniu (zimny lub ciepły, na gorącym jest OK) grzechocze... Dźwięk trwa z 2 sekundy ale jest mocno irytujący.

Sprawdziłem Internety i wygląda, że FB25 miewają ten sam problem. Przyczyną są hydrauliczne napinacze łańcucha rozrządu, które po pewnym przebiegu (np. jak u mnie - 35tys km) zaczynają wolniej się napinać ;) Wymiana rozwiązuje problem ale na pewien czas.

Ogólnie dealerzy w Stanach zalecają pono ignorować problem i wymieniać napinacze najwyżej 'przy okazji'.

 

Ktoś przerabiał u siebie?

Przebi,eg 61 tys., FB 20, żadnego grzechotania nie stwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w przeciwieństwie do kolegów mam zaufanie do mojego ASO, w przeciwnym razie szukałbym innego. Dodam, że nie serwisuje auta w tym ASO, w którym dokonałem zakupu. Nie chcę tu robić reklamy ani antyreklamy więc nie wskaże w którym. Współczuję wszystkim którzy jadąc na przegląd drżą o swoje auto albo wychodzą z takiego przekonania jak wyżej prezentowane. 

Co do głośności to hałas jest w środku przy zamkniętych drzwiach i oknach słabo słyszalny, zwłaszcza gdy zapalam auto poza garażem.  Od 35 000 km jest tak samo. W żaden sposób nie wpływa to na jazdę więc po prostu o tym nie myślę.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...