Skocz do zawartości

Mariusz12209

Nowy
  • Postów

    61
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mariusz12209

  1. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  2. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  3. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  4. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  5. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  6. Mariusz12209

    CVT - awarie

    Dodam jedynie, że według ASO przed wymianą sprawdzili olej i stwierdzili, że nie wymaga wymiany. Mimo wszystko zdecydowałem o wymianie statycznej właśnie po to by nie doprowadzić do sytuacji, w której olej należy w całości natychmiast wymienić z uwagi na zużycie. Planowałem kolejną zmianę zrobić za 30 tys km. Tak robiłem dotychczas w klasycznych automatach ( insignia x 2 ) , kolega z pracy w audi Q7 i brak jakichkolwiek problemów ze skrzynią pomimo przebiegów ok 200 000 km. To jednak inne skrzynie więc byłem cieka jak jest w przypadku Subaru. Jestem jak najbardziej za stosowaniem nowych rozwiązań typu wymiana dynamiczna , pod warunkiem jednak , że jest to metoda ogólnie stosowana przez ASO danej marki, serwisy mają ujednolicone procedury, maszyny i szkolenia. Po przeczytaniu tego tematu i rozmowie z kilku serwisami stwierdzam, że tak nie jest, więc na razie pozostaje przy wymianie statycznej. Pozdrawiam
  7. Mariusz12209

    CVT - awarie

    Zwracam uwagę Panowie, że nie pytałem czy lepiej wymienić statycznie czy dynamicznie. Pozdrawiam
  8. Mariusz12209

    CVT - awarie

    Witam Przy 65 tys wymieniałem olej w CVT OBK 2.5 2017r. Wymiana statyczna , koszt ok 700 zł . Po wymianie zniknęły delikatne szarpnięcia przy ruszaniu po nocnym postoju. Moje pytanie czy należy wykonać dodatkową wymianę po kiltu tysiącach ? Spotkałem się z zaleceniem aby kolejną wymianę (statycznie) wykonać po 30 tys (pierwsza po 60 ) ale to był artykuł ogólnie odnoszący się do automatów . Widzę że na forum jest rozbieżność w zakresie wymiany statycznej od 2-3 wymian z krótkimi odstępami do wymian co 60 tys. Pozdrawiam
  9. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  10. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  11. W ASO powiedziano mi że poziom płynu należy sprawdzać na rozgrzanym silniku. U mnie wystarczy na zimnym lekko przelać minimum , a na rozgrzanym jest wtedy max.
  12. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  13. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  14. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  15. Mariusz12209

    CVT - awarie

    W MM CARS sama wymiana oleju w skrzyni 2 300 zł W Mikołowie nie mają maszyny więc trzeba jechać w Polskę .
  16. Mariusz12209

    CVT - awarie

    Witam wszystkich Zbliżam się do przebiegu 60 000 w OBK i być może wymiany oleju w skrzyni. W związku z tym mam pytanie czy któryś z kolegów wymieniał olej dynamicznie w MM CARS w Katowicach, ewentualnie czy może ktoś polecić jakieś ASO do takiej wymiany. ? Jaki koszt wymiany ?
  17. U mnie w outbacku po serwisie przy 45 000 nic nie wspominali o klockach. W innym aucie musiałem po kilkunastu tys km zmieniać ale to było spowodowane zapieczeniem zacisku hamulcowego, który nie odbijał i klocek tarł cały czas o tarczę.
  18. Mariusz12209

    O rowerach

    Nikt tu nie usprawiedliwia rowerzystów, którzy łamią prawo. Jednak w sytuacji o której dyskutujemy prawo złamał zarówno rowerzysta jak i kierowca samochodu. W takiej sytuacji tj. widząc przed sobą nieprawidłowo jadącego rowerzystę (sam fakt że rowerzysta znajdował się na tej drodze) kierowca powinien zachować szczególna ostrożność , a to zgodnie z opinią biegłego zapobiegło by wypadkowi i śmierci człowieka. W takiej sytuacji kierowca musi ponosić odpowiedzialność . Przyczynienie rowerzysty skutkować będzie obniżeniem zadośćuczynienia, które kierowca najprawdopodobniej zapłaci rodzinie zabitego, jeżeli ta wystąpi z takim roszczeniem. Odnosi się to tak samo do sytuacji gdy rowerzysta jedzie ścieżką rowerową. Musi zachować szczególną ostrożność i uwzględnić że pieszy może wejść na ścieżkę rowerową.
  19. Mariusz12209

    O rowerach

    Należy też pamiętać, że zdecydowana większość ścieżek rowerowych powstaje przez wydzielenie ze zwykłych chodników przez namalowanie linii biała farbą. Do jakich absurdów to prowadzi można zaobserwować w Ustroniu na głównym deptaku wzdłuż Wisły. Piesi (rowerzyści również) zwykle nie respektują wyznaczonej drogi rowerowej, więc trudno mi sobie wyobrazić, że kupuje rower szosowy, którym bez trudu osiąga się kilkadziesiąt km/h na prostej drodze i jeżdżę nim po ścieżkach rowerowych stanowiąc potencjalne zagrożenie dla życia każdego pieszego, który się zagapi. Większość wybiera w takiej sytuacji drogę, nawet wiedząc że obok biegnie ścieżka rowerowa. Wracając do wypadku, to oczywiście jest mowa o przyczynieniu rowerzysty z uwagi na tą nieprawidłowa zmianę pasa, niemniej jednak przyczynienie nie wyłącza winy kierowcy samochodu i jego odpowiedzialności za wypadek . Można to porównać do sytuacji gdzie ten sam rowerzysta sypie 50 km/h ścieżką rowerową, na którą wchodzi pijany przechodzień, który powoduje wypadek. Rowerzysta jest w takim wypadku winny a przechodzień się przyczynia, co nie zmienia faktu że może żądać od rowerzysty odszkodowania .
  20. Mariusz12209

    O rowerach

    Osobiście unikam drogi jak ognia jednak jeżeli ktoś jeździ dużo na rowerze ( a po sprzęcie tego muzyka można stwierdzić, że to nie był niedzielny rowerzysta) wie, że ścieżki rowerowe to nadal rzadkość w naszych miastach. Najczęściej są to odcinki w żaden sposób nie połączone ze sobą, czasami stoją na nich słupy oświetlenia czy znaki drogowe. Rower szosowy to jeszcze inna kwestia Jeżeli ktoś jeździ na rowerze szosowym to oczekiwanie że będzie jeździł po ścieżkach rowerowych jest nierealne. Powinniśmy w takim razie zakazać sprzedaży w Polsce tych rowerów. Nieprawidłowa zmiana pasa to inna sprawa. Nie wiem na czym to polegało w tej sytuacji ale jadąc autem doświadczyłem tego dziesiątki razy ze strony innych kierowców, a jednak nigdy się w żadnego nie władowałem i odwrotnie. Mądrale, którzy komentują materiał na TVN nie zauważyli jednego szczegółu, że to biegły sądowy (a nie sąd czy prokurator) stwierdził, że kierowca samochodu jadąc przepisowo mógł uniknąć zderzenia.
  21. Mariusz12209

    O rowerach

    Polecam kolegom enduro. W Polsce powstają co roku kolejne bike parki z wypożyczalniami rowerów do enduro więc można wypróbować przed zakupem własnego sprzętu. A ta odmiana MTB naprawdę wciąga. Szos w Polsce radzę unikać . Kolejny smutny przykład, że rowerzysta jest na polskich drogach czymś zaskakującym. https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,znany-muzyk-jechal-rowerem-zginal-sledczy-postawili-zarzuty,289546.html Najsmutniejsze są jednak komentarze pod materiałem.
  22. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  23. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  24. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  25. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
×
×
  • Dodaj nową pozycję...