Skocz do zawartości

Legacy IV - spalanie benzyny i gazu


ninjaa5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, nie wiem czy to odpowiedni dział dla tego problemu jednak zaryzykuję. Mam problem dotyczący spalania w Legacy IV, mianowicie chodzi o to, że podczas jazdy na gazie, pobiera mi też benzynę i to niemałe ilości. Myślę, że mogło być to też spowodowane tym, że miałem niesprawną sondę lambda, jednak wczoraj sondę wymieniłem i wydaje się być wszystko ok, zobaczę jak będzie teraz.  Czy może być to też wina wtryskiwaczy od gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ninjaa5 napisał:

Witam wszystkich, nie wiem czy to odpowiedni dział dla tego problemu jednak zaryzykuję. Mam problem dotyczący spalania w Legacy IV, mianowicie chodzi o to, że podczas jazdy na gazie, pobiera mi też benzynę i to niemałe ilości. Myślę, że mogło być to też spowodowane tym, że miałem niesprawną sondę lambda, jednak wczoraj sondę wymieniłem i wydaje się być wszystko ok, zobaczę jak będzie teraz.  Czy może być to też wina wtryskiwaczy od gazu?

zmień "gazownika" :P
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kyrzak napisał:

U mnie również pobiera benzynę przy jeździe na gazie. Z tego co zauważyłem benzynę podaje powyżej 4000 obr/min . Np przy jeździe autostradą powyżej 160km/H.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Bo masz tak ustawioną instalację LPG.

Miałem podobny objaw, tylko w druga stronę.

Jak chciałem mocniej przycisnąć gaz na autostradach, to przy 140km/h dostawał takiego zmulenia, że bałem się cokolwiek wyprzedzać.

Pomagało odpuszczenie gazu i ponowne dodanie. Objaw nie występował na benzynie.

Odwiedziny gazownika, ustawienie instalacji LPG na mniej oszczędny tryb i już się nie boję jeździć po autostradach. :D

Nie muszę dodawać, że benzyna służy mi tylko do rozruchu?

Jedź do gazownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, WOJO napisał:

Bo masz tak ustawioną instalację LPG.

Miałem podobny objaw, tylko w druga stronę.

Jak chciałem mocniej przycisnąć gaz na autostradach, to przy 140km/h dostawał takiego zmulenia, że bałem się cokolwiek wyprzedzać.

Pomagało odpuszczenie gazu i ponowne dodanie. Objaw nie występował na benzynie.

Odwiedziny gazownika, ustawienie instalacji LPG na mniej oszczędny tryb i już się nie boję jeździć po autostradach. :D

Nie muszę dodawać, że benzyna służy mi tylko do rozruchu?

Jedź do gazownika.

A nie jest tak, że przy wyższych obrotach instalacja powinna dopuszczać benzynę ze względu na to, że gaz jest zbyt suchy przez co może dojść do uszkodzenia silnika? Pytam bo kiedyś ktoś mi mówił coś takiego, a jeździł Audi w gazie. Osobiście się nie znam i nie miałem gdzie potwierdzić tej informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orear napisał:

A nie jest tak, że przy wyższych obrotach instalacja powinna dopuszczać benzynę ze względu na to, że gaz jest zbyt suchy przez co może dojść do uszkodzenia silnika? Pytam bo kiedyś ktoś mi mówił coś takiego, a jeździł Audi w gazie. Osobiście się nie znam i nie miałem gdzie potwierdzić tej informacji. 

Jak jest dobrze wyregulowana i założona instalacja gazowa, to nie musi być dotrysku benzyny aby było bezpiecznie i zdrowo dla silnika. U mnie w całym zakresie obrotów silnik zasilany jest LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Orear napisał:

A nie jest tak, że przy wyższych obrotach instalacja powinna dopuszczać benzynę ze względu na to, że gaz jest zbyt suchy przez co może dojść do uszkodzenia silnika? Pytam bo kiedyś ktoś mi mówił coś takiego, a jeździł Audi w gazie. Osobiście się nie znam i nie miałem gdzie potwierdzić tej informacji. 

Bzdur Ci ktoś naopowiadał.

Przecież LPG nie "staje się suche" dopiero przy 140km/h / 4krpm. :D

Jakoś zrobiłem 70kkm na LPG i silnik wciąż ma się dobrze.

To ile muszę zrobić, by potwierdzić teorię o "szkodliwości" LPG dla silnika?

Lekko licząc "uzbierałem" już 14k zł na drugi samochód.

Wielu gazowników ustawia instalacje LPG w ten właśnie sposób, by oszczędniej jeździć w niższym zakresie prędkości.

To może się przełożyć na objawy, które wystąpiły u mnie.

Jeżeli bym to zignorował, to w ten sposób jeżdżąc z dużymi prędkościami, faktycznie przyczyniłbym się do zmniejszenia żywotności silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 14:44, ninjaa5 napisał:

Mam problem dotyczący spalania w Legacy IV, mianowicie chodzi o to, że podczas jazdy na gazie, pobiera mi też benzynę i to niemałe ilości.

 

pytanie czy często przekraczasz obroty np. 4000 albo 5000 bo wtedy faktycznie niektórzy gazownicy ustawiają dotrysk benzyny.

Napisałeś to jakby cały czas brał gaz i benzyne...pojeździj jakiś czas raczej na niższych obrotach <4500 i napisz czy też widzisz ubytki benzyny (na pewno jakieś będą bo zapalasz na Pb i może coś tam chwile jeździsz na początku na niej)

 

W dniu 18.11.2018 o 21:52, cyckocholik napisał:

Możesz też kupić kabel nie jest to duży koszt, program znajdziesz gdzieś w czeluściach internetu "zachomikowany".

 

a to jest najlepszy pomysł...jak masz np. Staga to opcja włączenia/wyłączenia dotrysku w zależności od obrotów jest banalna do ustawienia.....jakbyś był ze śląska to w Stagu prawie wszystko jestem w stanie zrobić.

Przy innej instalacji też to jest.....zaznaczam że u mnie nawet w granicznych wartościach obrotów tylko LPG i wszystko idzie pięknie....sztuka to dobrać odpowiednio wydajny reduktor i wtryskiwacze do mocy samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w BRC dotrysk benzyny jest od coś ponad 4000 rpm + istotne jest jeszcze obciażenie silnika. Jak będzie znaczne, to będzie dotrysk, jak nie - to nie. Niestety nie pamiętam szczegółowych wartości zaprogramowanych w sterowniku.

Mówili mi to 2lata temu jak zakładałem gaz ale już zapomniałem. Dodatkowo zaproponowali mi system lubryfikacji gniazd zaworowych JLM, na co się zgodziłem.

 

Edytowane przez Jan Ruman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...