Skocz do zawartości

Pytania po zakupie


HoQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.


Kilka pytań do świeżego zakupu czyli Legacy IV, o kilku z nich czytałem już tu i ówdzie, ale pomyślałem że podzielę się nimi z szanownym Forum, gdzie doświadczenia nie brakuje :)

 

1. Gumki ochronne na błotnikach tylnych - zbierają dziadostwo i trzeba wywalić czy coś tam chronią i lepiej zostawić?

2. Wyświetlacz radia gaśnie (radio działa normalnie, tylko nie widać co się robi) - przelutowanie styków pomogło komuś na dobre?

3. Centralny z pilota nie otwiera wszystkich drzwi, nie rozbierałem tego jeszcze, ale wiem że to normalne w Legasiach - do wymiany są siłowniki czy całe zamki?

4. Wskazówka temperatury chłodziwa nie jest idealnie poziomo, tylko tak dziwnie 2mm poniżej - czy to jest normalne wskazanie temperatury roboczej w Legasiach czy termostat do wymiany?

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, HoQ napisał:

Gumki ochronne na błotnikach tylnych - zbierają dziadostwo i trzeba wywalić czy coś tam chronią i lepiej zostawić?

Wywal. Wiecej szkody niz pożytku.

 

16 godzin temu, HoQ napisał:

Centralny z pilota nie otwiera wszystkich drzwi, nie rozbierałem tego jeszcze, ale wiem że to normalne w Legasiach - do wymiany są siłowniki czy całe zamki

Tak. Czesto silniczki trzeba robić.

16 godzin temu, HoQ napisał:

Wskazówka temperatury chłodziwa nie jest idealnie poziomo, tylko tak dziwnie 2mm poniżej - czy to jest normalne wskazanie temperatury roboczej w Legasiach czy termostat do wymiany

U mnie tez nie jest idealnie, ale chyba mie 2 mm. Podepbij jakis obd i sprawdź wskazania.

 

Do zestawu:

Mechanizm wycieraczek, beda luźne predzej czy później.

Jak kombi to klamka od klapy przestanie odskakiwac, tylna wycieraczka zwariuje (wiazka do sprawdzenia)

Plyn chlodniczy sprawdzamy. Szczelnosc korka może zabic.

Zmieniarka plyt odmowi posluszenstwa.

Jak jest szyberdac to kanaly odprowadzajace trzeba pilnowac (nie jakos intensywnie, ale warto)

 

Te silniczki od centralnego .ktos gdzies znalazl ma american ebay.

Obywatel czekker był to...

Edytowane przez euyot
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne za wszystkie wskazówki, widać jest tych typowych usterek ciut więcej niż słyszałem :)

 

Jeśli chodzi o centralny, to znalazłem taki silniczek, jest identyczny jak te polecane gdzieś dawno na forum z AliExpress. Sprawdzimy czy podziała.

 

Ta wskazówka płynu po nagrzaniu jest na takim poziomie na foto jak poniżej, poprzedni właściciel mówił że norma:

IMG_20181112_114237.thumb.jpg.597e4f3d724a2079d8e56db25ea8da0a.jpg:

 

Jak jest za nisko to faktycznie podepnę się pod OBD i sprawdzimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, HoQ napisał:

Dzięki piękne za wszystkie wskazówki, widać jest tych typowych usterek ciut więcej niż słyszałem :)

 

Jeśli chodzi o centralny, to znalazłem taki silniczek, jest identyczny jak te polecane gdzieś dawno na forum z AliExpress. Sprawdzimy czy podziała.

 

Ta wskazówka płynu po nagrzaniu jest na takim poziomie na foto jak poniżej, poprzedni właściciel mówił że norma:

IMG_20181112_114237.thumb.jpg.597e4f3d724a2079d8e56db25ea8da0a.jpg:

 

Jak jest za nisko to faktycznie podepnę się pod OBD i sprawdzimy.

 

Wskazówka od płynu jest ustawiona idealnie, ale obroty na biegu jałowym (?) są za wysokie.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HoQ napisał:

Ta wskazówka płynu po nagrzaniu jest na takim poziomie na foto jak poniżej, poprzedni właściciel mówił że norma:

Wedlug mnie norma. Podłacz obd i s8 przejedz dla spojnosci
;)

A z tym silniczkiem daj znać jak zadzialał.

 

Edytowane przez euyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...