Skocz do zawartości

Swap z 2.5RS na 2.0T (od s-turbo)


Trojan86

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, chudy__ napisał:

na 16" wejda, na 15" nie.

warto zalozyc 294, tylko przypomina mi sie cos ze nie dawno zakladales nowe tarcze i klocki, mogles odrazu dac wieksze.

Bo chciałem zostać przy oryginałach. Za rok pewnie zmienię ;). Tylko pytanie czy te tarcze wejdą na moje zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 133699 napisał:

Nie umiem w cytaty. @IIkuba A to nie było tak że 253 miał MAF a 251 MAP i to była jedyna różnica? 

Ej 253 w moim RS ma elektroniczną przepustnice gdzieś czytałem, że pierwsze generacje ej25 miały problem z chłodzeniem. W moim ej253 zimą po chwili jest ciepło jak włączę grzanie a ciepło idzie z silnika. 

2 minuty temu, chudy__ napisał:

Temat już gdzieś o tym jest.

Jak się zgadamy to ci powiem co i jak żeby tu off topu nie robić ;)

Ok :) lecę spać. Dobranoc

Ps: mam ver USA i jak pytałem na spocie nikt nie znał odpowiedzi a zależy mi na tym żeby weszła stalowa 16' którą mam na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie pomieszały tematy bo kolega zaczał pisać nie w tmat ale spoko. Ogólnie troche ja nakreciłem. Nie chce takiej typowej rajdówki. To ma byc drugi samochód na tor ale wątpie zebym tym gdzies kiedykjolwiek wystartował( w sensie ulicznie na zawodach) Po prostu mam hawka w wagonie 2.0r i pojechałem kilka razy na tor na szkolenie i o dziwo daje rade :) Kumpel ma legacy 1  z mocą 260 KM i poprzerabianym na tor a dodatkowo juz sporo jezdzi i mowi  ze Hawk na prawde fajnie jezdzi jak na te moc. Po prostu fajnie sie trzyma. Druga najwazniejsza sprawa to ze kupilem Hawka Sedana w takiej cenie że jak go wyszykuje to powinno sie to zamknąć w 15 tysiacach spokojnie. To ma byc po prostu samochod na tor ale nie rajdówka rodem z WRC ;) JEdnym Słowem , poliuretany , jakis zawias odpowiedni , wszystko ze srodka wywalone , kubły na miejscu i rozpórki itd.. CHodzilo o to ze skoro mam silnik do wywalenie to mozna cos inneg wsadzić. Myslalem albo nad tym samym 2.5 SOHC bo w sumie te ponad 170 kunie podobno juz smigają albo coś delikatnie mocniejszym co jednak wytrzyma. Ciekawy bylem czy konstrukcyjnie Hawke 2.5 jest taki sam jak 2.0r czy jednak ma coś tam wzmacniane.

Edytowane przez Trojan86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Trojan86 napisał:

Troche sie pomieszały tematy bo kolega zaczał pisać nie w tmat ale spoko. Ogólnie troche ja nakreciłem. Nie chce takiej typowej rajdówki. To ma byc drugi samochód na tor ale wątpie zebym tym gdzies kiedykjolwiek wystartował( w sensie ulicznie na zawodach) Po prostu mam hawka w wagonie 2.0r i pojechałem kilka razy na tor na szkolenie i o dziwo daje rade :) Kumpel ma legacy 1  z mocą 260 KM i poprzerabianym na tor a dodatkowo juz sporo jezdzi i mowi  ze Hawk na prawde fajnie jezdzi jak na te moc. Po prostu fajnie sie trzyma. Druga najwazniejsza sprawa to ze kupilem Hawka Sedana w takiej cenie że jak go wyszykuje to powinno sie to zamknąć w 15 tysiacach spokojnie. To ma byc po prostu samochod na tor ale nie rajdówka rodem z WRC ;) JEdnym Słowem , poliuretany , jakis zawias odpowiedni , wszystko ze srodka wywalone , kubły na miejscu i rozpórki itd.. CHodzilo o to ze skoro mam silnik do wywalenie to mozna cos inneg wsadzić. Myslalem albo nad tym samym 2.5 SOHC bo w sumie te ponad 170 kunie podobno juz smigają albo coś delikatnie mocniejszym co jednak wytrzyma. Ciekawy bylem czy konstrukcyjnie Hawke 2.5 jest taki sam jak 2.0r czy jednak ma coś tam wzmacniane.

Wiem, chyba o którą sztukę chodzi, i widzę na fb oznaczone jako "sprzedane" :( powiem szczerze że również ostrzyłem sobie na nią ząbki :thumbup: ale jak zwykle zagapiłem się haha powodzenia w projekcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...