Skocz do zawartości

Pukający amortyzator.


dowolny

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarza się, że mój amortyzator wydaje dźwięki.

Najczęściej w sytuacji gdy wpadam w dołek (na górki reaguje cicho).

W serwisie powiedziano mi, że STI z tego rocznika tak mają, i że można to naprawić. Skuteczność naprawy jednak wystarcza podobno na około 3000 – 5000 km, a koszt to 200 zł. Zastanawiam się czy nie lepiej wymienić amortyzator na nowy?

 

Jak wymieniać to pewnie najlepiej komplet, znaczy obydwa.

Poradźcie jak najlepiej problem rozwiązać.

Ile kosztują tylne amortyzatory (STI US) i gdzie je kupić w dobrej cenie?

Może lepiej założyć jakieś nieoryginalne, ale jakie - nie chciał bym utwardzać samochodu.

Może coś o regulowanej twardości?

 

Gdybym wymieniał komplet, to pewnie mógłbym sprzedać ten sprawny.

 

Bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podniesiesz auto to przestanie na "chwile". podobno pomaga tez psikniecie jakims silikonem pod oslone. ale to tylko wyciszy.

 

Masz rację.

Po ustawieniu geometrii, przez jakieś 200 - 300 km była cisza.

Ale co zrobić, żeby była cisza zawsze :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się, że mój amortyzator wydaje dźwięki.

Najczęściej w sytuacji gdy wpadam w dołek (na górki reaguje cicho).

W serwisie powiedziano mi, że STI z tego rocznika tak mają

 

Przecież te amortyzatory na gwarancji wymieniają...

 

Ach, zapomniałem, że to STI US. Ależ ze mnie gapa... :roll:

 

 

( :mrgreen::mrgreen::mrgreen: )

 

 

 

A tak na poważniej: wymiana na takie same niewiele da, bo faktycznie po paru tysiącach znów zaczną walić. Wymień na nieseryjne - powinno pomóc...

 

...albo i nie :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te amortyzatory na gwarancji wymieniają...

 

Ach, zapomniałem, że to STI US. Ależ ze mnie gapa... :roll:

 

 

( :mrgreen::mrgreen::mrgreen: )

 

 

Rotfl :)

 

Było wrx'a kupic :P Nic nie stuka narazie(oprócz tylnej skrzypiącej szyby i narzeczonej jak za szybko jade :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo chyba w swoim. Z prawej strony slychac denerwujace pykanie, tak jakby cos lezalo w bagazniku i uderzalo delikatnie w klape lub w cos innego. Wydaje mi sie ze to amor, poniewaz na postoju jak naciskam na klape to wyraznie slychac dzwiek z okolicy gniazda amora. Wyjalem tylna kanape ale u gory wszystko wyglada spoko. Czasami jak sie zatrzymuje to slychac wyrazne pukniecie i w tym samym momencie tak jakby zatrzeslo delikatnie tylkiem auta. Tak jak by gdzies tam w tylnym zawiasie bylo cos napiete i puszczalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy cos nie stuka przy kole zapasowym, albo podnosnik i narzedzia schowane w nadkolu.

 

O to warto zapytać shodana :mrgreen: Zawsze mial wszystko ładnie pomocowane w bagażniku :!:

Nawet krzyżak jak pamiętam tylko trochę stukal o kolo zapasowe ale był to zupełnie inny dzwiek niż popukiwanie amortyzatora oczywiście :cool: :mrgreen:

 

Pozdr.AK

ps. od pewnego czasu są jakieś inne i chyba przestały stukać (czarne)-wym. na gwarancji jak UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to warto zapytać shodana :mrgreen: Zawsze mial wszystko ładnie pomocowane w bagażniku :!:

Nawet krzyżak jak pamiętam tylko trochę stukal o kolo zapasowe ale był to zupełnie inny dzwiek niż popukiwanie amortyzatora oczywiście :cool: :mrgreen:

 

Znam tę historię, znam :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...