Skocz do zawartości

Swap z diesel na benzynę impreza 2009r


Maniek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! czy jest możliwość wyłożenia  silnik do imprezy 2009r  z Sti ? obecnie posiadam w imprezie diesla ee20z który uległ uszkodzeniu wał pękł.Mam na oku silnik z sti kompletny,wiązki komputer immo stacyjka zegary prócz zbiornika paliwa i przewodów. Czy skrzynia podejdzie by auto jeździło?  skrzynia by została stara będzie to działać?  proszę Was o pomoc .z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MDsuperstar napisał:

Człowieku man, nie idź w tę stronę jeśli to ma być "daily"

a co sti nie nadaje sie na "daily" ? :)

Natomiast należy się zastanowić nad opłacalnością takiego swapa  tzn czy przypadkiem nie wyjdzie drożej niż naprawa sbd - podobno okolice 20k pln. Należy również pamiętać że nigdy nie będzie to prawdziwe sti tzn będzie miało silnik  z sti reszta jak zawieszenie, hamulce itp z SBD. Niestety Subaru właścicielom starych uszkodzonych sbd zostawia imo praktycznie tylko 2 rozwiązania - 1- wywalić na naprawę równowartość auta 2- Sprzedać, zezłomować i zapomnieć,  więc wcale mnie nie dziwi ze ktoś szuka alternatywy w postaci jakiegoś sensownego swapa .

Jeżeli skrzynia z sbd pasowałaby do silnika z sti to jest to imo jakas sensowna opcja 

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że nie będzie to sti :-) ale w prawie tej samej cenie Mozna go kupić z całym osprzętem jest troche droższy ale już nie będzie obawy że wał w silniku pęknie.Ja rozumiem że to są koszty w granicach 20tys,trzeba ratować subaru a nie na złom bo to godna Marka auto jest zadbane i szkoda by było tak sobie je tam oddać.Zasługuje na drugie życie: -)

Chodzi mi tylko o to czy sprzęgne tzn złącze silnik ze skrzynią,wiadomo że przełożenia bedą inne.To będzie Daily :-) i nic wiecej.Dziękuje wam za pomoc 

W dniu 4.07.2018 o 15:37, Karas napisał:

a co sti nie nadaje sie na "daily" ? :)

Natomiast należy się zastanowić nad opłacalnością takiego swapa  tzn czy przypadkiem nie wyjdzie drożej niż naprawa sbd - podobno okolice 20k pln. Należy również pamiętać że nigdy nie będzie to prawdziwe sti tzn będzie miało silnik  z sti reszta jak zawieszenie, hamulce itp z SBD. Niestety Subaru właścicielom starych uszkodzonych sbd zostawia imo praktycznie tylko 2 rozwiązania - 1- wywalić na naprawę równowartość auta 2- Sprzedać, zezłomować i zapomnieć,  więc wcale mnie nie dziwi ze ktoś szuka alternatywy w postaci jakiegoś sensownego swapa .

Jeżeli skrzynia z sbd pasowałaby do silnika z sti to jest to imo jakas sensowna opcja 

No właśnie oby skrzynia pasowała do silnika sti oto mi najbardziej chodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A pompa paliwa, przewody paliwowe i bak są takie same że chcesz przełożyć sam silnik?

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pompę paliwa trzeba dołożyć bo sbd jej nie ma - pasuje od h6, z elektryka jest masa dłubania...naprawdę masa ..skrzynia pasuje, sprzęgło idzie z wrx-a hawka bo jest pchane, pytanie czy masz tam elektryczny magiel? Bo ja w obk mam i właśnie się męczę żeby normalnie działał

Ja akurat włożyłem ej205 bo się w miarę dobrze trafił, ot taka próba czy to możliwe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat ciężki ale do przebrnięcia.

Co do skrzyni...teoretycznie pasuje, tylko ma inne przełożenia więc słąbo pojeździ :)

Sam mam na zbyciu gdyby ktoś chciał się przekonać :)

Lepiej kupić jakąś 5mt z wrx z dyfrem i półosiami aby wszystko grało.

Założny 2.5 t z hawka wrx, skrzynia z hawka, turbo z sti, pompa paliwa z sti, mocniejsza pompa oleju, wzmocniony smok oleju,

pompa paliwa sti, wydech koncowy sti, program - 324 koni i 520 niutaaa....

sanki muszą być od 2,5 t a maglownica hydrauliczna bo diesel ma elektryczną....

ale - brak abs, problem z poduszkami, i klimą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...