Skocz do zawartości

Kończy się sprzęgło


Przecier

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎2018‎-‎06‎-‎13 o 13:21, Mariusz Pantol napisał:

A jaki ma wplyw na jazde taka konwersja? No powiem szczeze ze to sprzeglo dwumasowe to srednio mi sie podoba w porownaniu z sprzeglami jakie mialem choc by w celice 6gen. Tam to jakos bardziej rasowo dzialalo a w Legacy to sprzeglo jest takie jakies mulowate bierze na calej długości. 

Ja jeździłem zarówno na dwumasie jak i na jednomasie w tym samym aucie.

Jeśli wolisz bardziej "sportowe" działanie sprzęgła, cos jak w Celice, to właśnie konwersja na jednomas jest jak najbardziej wskazana.

 

Jedyna wada jednomasy to chyba minimalnie mniejszy komfort podczas jazdy w dużym korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek323 napisał:

Ja jeździłem zarówno na dwumasie jak i na jednomasie w tym samym aucie.

Jeśli wolisz bardziej "sportowe" działanie sprzęgła, cos jak w Celice, to właśnie konwersja na jednomas jest jak najbardziej wskazana.

 

Jedyna wada jednomasy to chyba minimalnie mniejszy komfort podczas jazdy w dużym korku.

Wyjaśnij dlaczego w korkach gorzej??? pewnie bierze pod koniec???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierze bardziej zero-jedynkowo. Zdarzy się czasem jakies delikatniejsze szarpnięcie, czego nie ma przy dwumasie.

To pewnie tez kwestia mocy & momentu - ja w GT mam sporo więcej niż mają wolnossaki, więc i sprzęgło przenosi większe obciążenia, w związku z czym może zdarzyć się szarpnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wymianie dwumasy na zwykłe sztywne koło. 
Po pierwszych 200km uważam, że jest super, bo sprzęgło wchodzi jak w masełko - tak delikatnie. Na pewno reaguje bardziej 0-1. W dwumasie czegoś takiego nie było. Tutaj trzeba wyczuć sprzęgło. Na pewno wkręca się szybciej na obroty i jest jakiś żwawszy - chyba, że to efekt placebo. :biglol:
I na pewno, jadąc na 2-jce, na bardzo niskich szybkościach czuć bardzo delikatne wibracje. W dwumasie tego nie było. Ale tak się przecież nie jeździ więc można to uznać za mało znaczący minus. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, thomson0073 napisał:

Jestem świeżo po wymianie dwumasy na zwykłe sztywne koło. 
Po pierwszych 200km uważam, że jest super, bo sprzęgło wchodzi jak w masełko - tak delikatnie. Na pewno reaguje bardziej 0-1. W dwumasie czegoś takiego nie było. Tutaj trzeba wyczuć sprzęgło. Na pewno wkręca się szybciej na obroty i jest jakiś żwawszy - chyba, że to efekt placebo. :biglol:
I na pewno, jadąc na 2-jce, na bardzo niskich szybkościach czuć bardzo delikatne wibracje. W dwumasie tego nie było. Ale tak się przecież nie jeździ więc można to uznać za mało znaczący minus. ;)

A możesz mi podać na jakich częściach dokładnie zrobiłeś swapa??? Jakie koło założyłeś i jaki komplet sprzęgła??? Bo szukam tego koła co mi Wojo pisał czyli 12342AA060 lub 12342AA061 do tego sprzęgła https://www.sprzegla24.pl/produkt/sprzeglo-kompletne-exedy-fjk2037/54974#opis_start

ale na alledrogo jest tak dużo tych kół bez podanego numeru OEM że ja nie wiem które to jest to :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mariusz Pantol napisał:

A możesz mi podać na jakich częściach dokładnie zrobiłeś swapa??? Jakie koło założyłeś i jaki komplet sprzęgła??? Bo szukam tego koła co mi Wojo pisał czyli 12342AA060 lub 12342AA061 do tego sprzęgła https://www.sprzegla24.pl/produkt/sprzeglo-kompletne-exedy-fjk2037/54974#opis_start

ale na alledrogo jest tak dużo tych kół bez podanego numeru OEM że ja nie wiem które to jest to :(

Ja koła szukałem na aledrogo. Kupiłem z Forka II od silnika Ej201. Chociaż z tego co mi wiadomo z Ej204 tez pasuje. Moje ma średnicę 225. Cała reszta sprzęgła to zestaw Exedy. Pamiętaj, żeby wymienić łożysko koła zamachowego i zamów od razu wszystkie nowe śruby montażowe.  Te z dwumasy są za krótkie. Ja zamówiłem na e-subaru.pl. 

Pomogli mi dobrać wszystko co trzeba.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, thomson0073 napisał:

Ja koła szukałem na aledrogo. Kupiłem z Forka II od silnika Ej201. Chociaż z tego co mi wiadomo z Ej204 tez pasuje. Moje ma średnicę 225. Cała reszta sprzęgła to zestaw Exedy. Pamiętaj, żeby wymienić łożysko koła zamachowego i zamów od razu wszystkie nowe śruby montażowe.  Te z dwumasy są za krótkie. Ja zamówiłem na e-subaru.pl. 

Pomogli mi dobrać wszystko co trzeba.

A mam Prośbę możesz zerknąć na Aledrogo i podesłać mi link do aukcji z kołem które będzie pasowało do konwersji u mnie pod to sprzęgło??? https://www.sprzegla24.pl/produkt/sprzeglo-kompletne-exedy-fjk2037/54974#opis_start

Edytowane przez Mariusz Pantol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie tez szukac tutaj na forum w dziale giełda - ja na forum kupiłem koło jednomasowe taniej niz na allegro, w dodatku sprzedawca wiedział co sprzedaje, więc nie miałem problemów czy bedzie mi pasować czy nie.

Oczywiscie zawsze mozna isc w nowe fabrycznie kolo zamachowe, to dobry wybór, tylko pozostaje kwestia kosztów.

No i oczywiscie pamiętajcie o nowych śrubach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maciek323 napisał:

Mozecie tez szukac tutaj na forum w dziale giełda - ja na forum kupiłem koło jednomasowe taniej niz na allegro, w dodatku sprzedawca wiedział co sprzedaje, więc nie miałem problemów czy bedzie mi pasować czy nie.

Oczywiscie zawsze mozna isc w nowe fabrycznie kolo zamachowe, to dobry wybór, tylko pozostaje kwestia kosztów.

No i oczywiscie pamiętajcie o nowych śrubach.

Już dawno dałem info w dziale Giełda że kupie ale niestety nikt się nie zgłosił że takie jak szukam posiada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię, bo temat ten sam, co u @Przeciera.

Łożysko zaczelo mi cwierkać przy ruszaniu, więc wiem, że gdzieś tam w niedalekiej przyszłości będzie sprzęgło do zrobienia... I nie chcę dwumasy. Myślałem, że konwersja to po prostu kupienie kompletu exedy i wsadzenie go - gotowe. A tu czytam, że nie do końca.. Ktoś potrafi mi wyjaśnić krótko i na temat na co się szykować, czego szukać i jaki budżet szykować? Oczywiście na części, nie robociznę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersja w moim wykonaniu

Koło i łapa z ej204 -200zl

Zestaw exedy fjk2037 - 799zl

Śruby do jednomasy (dwumas na dłuższe) 8x11zl (oem)

Łożysko koła zamachowego OEM - 38zl

Zapinka łozyska oporowego 2x5.50zl (oem)

Uszczelniacz wału korbowego OEM - 40zł

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 17.07.2020 o 12:19, Danko napisał:

Odkopię, bo temat ten sam, co u @Przeciera.

Łożysko zaczelo mi cwierkać przy ruszaniu, więc wiem, że gdzieś tam w niedalekiej przyszłości będzie sprzęgło do zrobienia... I nie chcę dwumasy. Myślałem, że konwersja to po prostu kupienie kompletu exedy i wsadzenie go - gotowe. A tu czytam, że nie do końca.. Ktoś potrafi mi wyjaśnić krótko i na temat na co się szykować, czego szukać i jaki budżet szykować? Oczywiście na części, nie robociznę 

 

Załóż dwu-masę a uratuje skrzynię mi już synchronizatory siadają po ponad roku na sztywnym :(

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Przecier napisał:

Załóż dwu-masę a uratuje skrzynię mi już synchronizatory siadają po ponad roku na sztywnym

Nie za bardzo tu jest związek - synchro pracują przy odłączonym przez sprzęgło zamachu.

Fakt-trwałość skrzyni może od tego zależeć bo inne są drgania , a w nowych autach przy redukcji masy chętnie się skrzynie mniejsze i słabsze robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...