Skocz do zawartości
Mariusz Pantol

Kończy się sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy wczoraj na warsztacie mój mechanik stwierdził że kończy się jakies Łożysko oporowe przy sprzegle i że czeka mnie wymiana sprzęgła. Wiem że mam dwumase i jest to cholernie drogie ale wiem że można zrobic swapa na zwykle, tylko powiedzcie mi czy to dobre wyjscie czy nie i jakie są koszta takich zabiegów. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Drodzy Koledzy wczoraj na warsztacie mój mechanik stwierdził że kończy się jakies Łożysko oporowe przy sprzegle i że czeka mnie wymiana sprzęgła. Wiem że mam dwumase i jest to cholernie drogie ale wiem że można zrobic swapa na zwykle, tylko powiedzcie mi czy to dobre wyjscie czy nie i jakie są koszta takich zabiegów. Dzieki
Hej,

Powiem po sobie.
Ja już kupiłem Legacy z kołem jednomasowym.
Nie czułem tego podczas jazdy tj. o tym co mam powiedział mi mechanik jak sprzęgło się kończyło robił wymianę.
Za exedy z wymianą zapłaciłem 1500. Z konwersją do jednomasy szarpnie Cie po kieszeni trochę bardziej.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, Ja również robiłem osobiście konwersje i bardzo polecam , sam zestaw sprzęgła (docisk, tarcza i łożysko oporowe) zapłaciłem 629 zł do tego koło zamachowe używane od kolegi za 150 złoty plus nowe łożysko w koło zamachowe 22 zł. 

Łapa dociskowa została bo akurat pasowała z dwumasowego koła. 

Całość robiłem jak uszczelniałem silnik plus regulacja zaworów, kompletny rozrząd i padło jednocześnie na sprzęgło bo koło dwumasowe na wolnych już sobie ćwierkało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaki ma wplyw na jazde taka konwersja? No powiem szczeze ze to sprzeglo dwumasowe to srednio mi sie podoba w porownaniu z sprzeglami jakie mialem choc by w celice 6gen. Tam to jakos bardziej rasowo dzialalo a w Legacy to sprzeglo jest takie jakies mulowate bierze na calej długości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A jaki ma wplyw na jazde taka konwersja? No powiem szczeze ze to sprzeglo dwumasowe to srednio mi sie podoba w porownaniu z sprzeglami jakie mialem choc by w celice 6gen. Tam to jakos bardziej rasowo dzialalo a w Legacy to sprzeglo jest takie jakies mulowate bierze na calej długości. 
Nie wiem jaki ma wpływ, nie jeździłem z dwumasamą. Dla mnie jest ok.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie koszty byly troche wyzsze, bo mam konwersje na 230mm (teoretycznie tak powinno byc, alternatywa jest 225mm - tansze rozwiazanie). U mnie poszly takie czesci:

Tarcza sprzęgła 230mm OEM 30100AA870
Docisk sprzęgła OEM 30210AA620
Łożysko oporowe sprzęgła OEM 30502AA051
Łapa sprzęgła OEM 30531AA132
Mocowanie łożyska sprzęgła ("sprężynki") OEM 30539AA000 - 2 sztuki

T.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi