Skocz do zawartości

Legacy 2.5 GT 2006 Tuned by Bonless


Bonless

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Bonless napisał:

W Polsce jest ciężko z takimi gratami ale można je sprowadzić z Rosji tam mają na prawdę duży wybór części do Legacy. 

W Rosji mają graty z JP także proponowałbym tam szukać @dr.elich ostatnio wpadł w szał zakupów to może  coś dla ciebie do paczki dorzuci ;)

Edytowane przez Bartosz-B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, frisco napisał:

Jakie radio będziesz montował? 2 din tablet, czy jakieś z JDM? Ja myślałem o tablecie w miejsce bezużytecznej fabtycznej nawigacji, ale to tylko jeśli bym dostał tą ramkę z JDM z węższymi otworami nawiewu.

Najprawdopodobniej będzie radio 1 din Alpine DVA 7996. Zabawę z audio pewnie zacznę w przyszłym roku. Na razie zbieram graty.

 

O taką ramkę Ci chodzi?

https://www.farpost.ru/vladivostok/auto/sell_spare_parts/ramka-pod-magnitolu-subaru-legacy-b4-outbackt-bl5-bl9-ble-bp5-bp9-bpe-65914713.html

 

Godzinę temu, Bartosz-B napisał:

W Rosji mają graty z JP także proponowałbym tam szukać @dr.elich ostatnio wpadł w szał zakupów to może  coś dla ciebie do paczki dorzuci ;)

 

Dzięki za kontakt ale mam już swojego człowieka od tego tematu ;)

Felgi, spoiler i dokladki przyszły do mnie właśnie ze wschodu.

Zresztą czekam jeszcze na jedną paczkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego wykresu finalnie 165 na kołach. Rzeczywiście niezbyt dużo ale raczej traktuje ten wykres jako porównanie przyrostów niż  samych wartości.

Niestety trudno jest miarodajne zmierzyć auto z automatem.

Generalnie auto jedzie przyzwoicie i w końcu sprawia wrażenie, że może być szybsze od mojej Hondy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne że odczuwalnie lepiej. Ze skrzynią MT hamownie podają około 200 whp, jak jest z automatem to nie mam pojecia. Sam się nad mapa powoli zastanawiam bo fabrycznie auto wydaje się trochę wykastrowane, ale to chyba jeszcze nie ten moment dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek323 napisał:

jak kwestie bezpieczenstwa trwałosci przy takim podniesieniu mocy???

zmieniales cos w osprzecie silnika może?

Myślę, że nie jest to drastyczne podnoszenie mocy, a raczej wykorzystanie potencjału silnika.

Doładowanie zostało niewiele podniesione z 0,8bar na 0,9-1Bar. Zależało mi żeby znacznie poprawić elastyczność a nie pompować wynik do granic możliwości ;)

Jedyne co zostało zmienione to układ wydechowy. Reszta osprzętu jest seryjna.

Co do trwałości to mam nadzieję że wytrzyma jak najdłużej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2018 o 16:16, Siodemka napisał:

Auto super!  Free up!

Dzięki :)

 

Tymczasem przyszła długo wyczekiwana paczka, a w niej:

 

20181204_171117.thumb.jpg.bfb8ae8f5e15b0a8cc1c4cc8b823a8b4.jpg

 

Oryginalna dokładka i nawet w moim kolorze. Trzeba ją tylko trochę dopieścić. Jak umyję auto to będą przymiarki :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Juras K napisał:

Fajne smaczki te dokładki, kolor czarny dodaje elegancji tylko utrzymać to w czystości - wyzwanie i dużo pracy. Jestem ciekawy tej dokładki klapy z czego to przypasowane.?

Niestety lakier jest jeszcze w słabym stanie. Na wiosnę planuję jakąś konkretną korektę i zabezpieczenie.

 

Spoiler jest dedykowany do Legacy, robiony z laminatu przez jakiegoś gościa z Rosji. Nie wiem czy jest to jakaś kopia czy jakiś autorski pomysł. 

 

2 godziny temu, VitoZ napisał:

pytanie z czystej ciekawości  - wszystko robisz w podziemnym parkingu / garazu? 

a co do subaraka - super wygląda dokładka :)

 

 

Co mogę i umiem to robię we własnym zakresie w garażu podziemnym.

Poważniejsze tematy zostawiam mechanikom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta dokładka a przód to nie jest oryginalna subarowa? Wygląda jak ta z katalogu z akcesoriami, E2410AG000...

 

Przód mi się podoba, nabrał charakteru i wygląda zdecydowanie lepiej niż standardowy przedliftowy GT:) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, frisco napisał:

A ta dokładka a przód to nie jest oryginalna subarowa?

 

Tak, przednia dokładka jest oryginalna.

5 minut temu, frisco napisał:

 

Przód mi się podoba, nabrał charakteru i wygląda zdecydowanie lepiej niż standardowy przedliftowy GT:)

 

Mam nadzieję, że na wiosnę będzie wyglądał jeszcze lepiej jak już wszystko poskładam i zrealizuję plany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bonless napisał:

 

Tak, przednia dokładka jest oryginalna.

 

Mam nadzieję, że na wiosnę będzie wyglądał jeszcze lepiej jak już wszystko poskładam i zrealizuję plany ;)

 Ech te subaraki. Ciężko w nich nie dłubać jakoś haha. Co dalej planujesz? Pamiętam że dokładki jeszcze chyba miałeś na progi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, frisco napisał:

Ech te subaraki. Ciężko w nich nie dłubać jakoś haha.

 Hehe, to po prostu jest choroba :D Ja już chyba bym nie umiał mieć seryjnego auta. W mojej Hondzie niewiele elementów zostało seryjnych, w zasadzie to jest już zupełnie inne auto ;)

 

44 minuty temu, frisco napisał:

Co dalej planujesz? Pamiętam że dokładki jeszcze chyba miałeś na progi...

Dokładki na progi mam i będę malował razem ze spoilerem.

Co do większych planów to chciałbym mieć poliftowy grill (plaster miodu) lub przerobić swój. Chcę kupić OEM-owe owiewki szyb. Na wiosnę na pewno będzie korekta lakieru i może bym się skusił na zabezpieczenie przodu bezbarwną folią. Czeka mnie jeszcze spora zabawa z kompletną wymianą audio, cześć gratów już czeka na montaż.

Chciałbym też zmienić zimówki na 18".

Z rzeczy bardziej przyziemnych jutro zabieram się za wymianę nagrzewnicy :thumbup:

 

Tak jak pisałem wcześniej to jest choroba. Dobrze, że mam wyrozumiałą żonę :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że szybciej Ty skończysz swojego gietka, niż ja mojego speca;) Ja dalej spoilera na klape nie założyłem, a to juz trochę wstyd bo on nawet w kolorze jest haha.

 

Co do 18" - mi się coraz bardziej podobają oryginalne fele od speca przedlifta (europejskiego).

 

Powodzenia z nagrzewnicą:)

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2018 o 22:45, frisco napisał:

Coś mi się wydaje że szybciej Ty skończysz swojego gietka, niż ja mojego speca;)

Jeszcze nie udało mi się żadnego auta skończyć, zawsze są jakieś nowe pomysły, więc możesz być spokojny ;)

 

Nagrzewnica ogarnięta. W linku poniżej można zobaczyć moje przygody związane z tym tematem :P

 

Przy okazji wymieniłem termostat.

20181208_133039.thumb.jpg.732ad875c7ee8f685b71871e1692507f.jpg

 

W między czasie, kupiłem jeszcze schowek z zegarkiem z poliftowego europejczyka.

Cały czas mnie zadziwia jak dużo małych różnic jest pomiędzy różnymi specami Legacy.

Np. klapka jest klikana i otwiera się automatycznie, wnętrze schowka jest wyłożone ala flokiem.

20181211_201938.thumb.jpg.a42ad5709adad8ea5730b542072133be.jpg

 

Po podłączeniu europejskiego zegarka temperatura działa w Celsjuszach, ale spalanie pokazuje głupoty. Oznaczenia jednostek metrycznych mrugają i im ekonomiczniej się jedzie tym większe spalanie pokazuje :)  Czyli tak jak przy spalaniu mil/gal ale wyświetlane wartości są zupełnie inne niż w ori wyświetlaczu.

 

Wie ktoś który moduł lub komputer odpowiada za dane wyświetlane na tym ekranie?

 

Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz. Wygląda jakby zegarek miał możliwość wyświetlania godziny w formacie 24h, mój ori zegarek ma jako pierwszą cyfrę tylko jedynkę.

Wie ktoś czy jest jakaś kombinacja klawiszy żeby przełączyć na format 24?20181211_213612.thumb.jpg.6927a39171f888614e68a017abfe0dc0.jpg

 

No i mam jeszcze jeden zakup do pokazania, ale fotki wrzucę dopiero w weekend :D

Edytowane przez Bonless
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 22:44, frisco napisał:

Kawał dobrej roboty z tą nagrzewnicą!

Dzięki :)

 

W międzyczasie kupiłem nowe koła na zimę. TenzoR/Lenso DC5 18x8 ET 45 i opony Continental TS850p 225/40.

 

Jak by co moje ori 17" z zimówkami są na sprzedaż ;)

 

20181220_150203.thumb.jpg.0ef5cbe3eca7716774f6f4f0e5a65c28.jpg20181220_150231.thumb.jpg.10800ba28457faf7d0c5ddd25ad7ebe9.jpg20181220_150320.thumb.jpg.d17358171981949a5c8c669f987fe7f7.jpg20181220_150215.thumb.jpg.89e597ef072c0087b07b0f8d657ccea3.jpg

 

Co do koloru felg to jeszcze się zastanawiam czy na następną zimę nie przemalować :rolleyes:

 

  • Super! 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...