Skocz do zawartości

Aktualizacja nawigacji - Forester 2014 [wydano mapy 2015/2016]


MForbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Problemy z nawigacją w Subaru są od zawsze... Pamiętam, jak śledziłem takie wątki 8 lat temu i teraz, widzę te same problemy, tylko trochę taniej (wtedy mapy kosztowały ponad 2tys.)

A może tak jest również z innymi fabrycznymi nawigacjami?

Jak to wygląda w innych markach?

W Mazdzie jest Tomtom w fabrycznym urządzeniu i aktualizacje proste i stosunkowo nie drogie ..

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nawigacja w Foresterach przed miniliftem (6.5", prawie 2DIN) ma system na karcie SD - cale oprogramowanie urzadzenia laduje sie z tej karty, zawarte jest w pliku MM.DAT. Jest to ROM do urzadzenia na WinCE, mozna go rozpakowac przy pomocy narzedzi dostepnych na xda-developers. I to jedyne dobre wiesci. W zasadzie jeszcze jeszcze jedna - nawigacja opiera sie na iGO i tez jest na karcie wraz z waznym plikiem sys.txt. Dzieki temu mozna np. dodac radary stacjonarne tak jak to bylo opisane w watku na forum. A teraz zle wiadomosci. Dwa najistotniejsze pliki z punktu widzenia nawigacji (oraz dostepnych map) to device.nng oraz plik licencji *.lyc. Oba sa na stale szyfrowane/przywiazane do konkretnej karty SD przy pomocy czegos co nazywa sie CID (indywidualny numer seryjny kazdej karty SD). Jedna z niewielu firm ktore zabezpieczna swoje oprogramowanie takim "mykiem" jest wlasnie iGO. Zeby mapa sie zaladowala potrzebna jest dobra kombinacja plikow map/device.nng/lyc. A te musza byc odszyfrowane konkretnym CIDem z karty. Dlatego nawet sklonowanie karty hddrawcopy sektor po sektorze na inna karte SD nie pozwoli na uzycie w urzadzeniu (nowa karta ma inny CID). Jedyna mozliwosc to napisanie wlasnego ROMu (jak do telefonu), ktory by robil to co chcemy i np. odpalal dowolna nawigacje. Pewnie sie da to zrobic ale "niszowosc" rozwiazania jest na tyle duza ze chyba nikt sie nie podejmie. Jak widzicie robilem z tematu doktorat, ale tez sie nie podejmuje.

 

Nawigacja w Foresterach po minilifcie (7", mirrorlink, to samo co Outbacku MY15) jest jeszcze mniej "przyjazna" na hacki. Na karcie microSD sa tylko dane map. Caly system operacyjny i nawigacja odpala sie z wew pamieci urzadzenia. Bootuje sie szybko, ale np wspominany plik sys.txt jest tez umieszczony w pamieci wewnetrznej (nie ma go na karcie microSD). Nie ma wiec nawet mozliwosci modyfikacji nawigacji w zakresie tej poprzedniej. Mirrorlink dziala z wybranymi telefonami, i to tez ze starszym systemem (max Android 4.3) - w urzadzeniu jest mirrorlink 1.0, Androidy powyzej 4.3 maja w sobie zaszyty driver do mirrorlinka 1.1 - system rozpoznaje podlaczenie telefonu ale sie wiesza. Do tego urzadzenia zapewne tez mozna napisac wlasny rom i wgrac go przez update systemu - podobne urzadzenie do tego to Toyota Entune (http://media.cmgdigital.com/shared/img/photos/2014/05/14/1b/6e/Toyota_in_Central_Florida.jpg) - tam aktualizacje systemu sa dosc czeste, dokonuje sie je poprzez USB i umieszczenie na nim pliku update'u *.kwi. Nie mozna jednak robic update'u "naszej" nawigacji plikami dla Toyoty. Wiecej doktoratu NA RAZIE nie robilem, ale mysle ze czarno to dosc wyglada... Chyba ze Subaru wyda jakis update firmware'u z nowym driverem do mirrorlink'a - wtedy mozna bedzie uzywac jakis innych nawigacji. Na razie jest kiszka...

 

Sorry za "sciane tekstu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Mirrorlink w wersji 1.1 jest chyba obsługiwany na razie przez bardzo nieliczne telefony na Androidzie, np. Samsung Galaxy (EDGE) S6 i HTC One M8, a nie przez wszystko powyżej Androida 4.3.

Nie wiem czy update urządzeń z nowych Subaru z Mirrorlinka 1.0 do 1.1 będzie w ogóle możliwy, bo o tym chyba też mogą decydować właściwości sprzętowe, m.in. to czy może obsłużyć SmartGate do Mirrorlinka 1.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem czy update urządzeń z nowych Subaru z Mirrorlinka 1.0 do 1.1 będzie w ogóle możliwy

 

Tez wlasnie obawiam sie ze nie... :( W każdym razie jedyna nadzieja w update'ach o ile jakiekolwiek sie pojawią. W moim starszym MY13 o ile mi wiadomo nie pojawił się na razie żaden update ROMu. Tam przynajmniej jest możliwość jakiegoś manweru. Po rozpakowaniu MM.DAT jest tam m.in. plik navigation.exe - podmiana go np. na binarke z windows explorer'em dalaby mozliwosc uruchomienia prawdopodobnie dowolnej navi. Ale ja nie mam czasu sie w to bawic i nie mam tez ochoty zrobic z nawigacji Mojej Szanownej Malzonki "cegly". :) Tak jak pisalem - nowa nawigacja jest wogole nieprzystepna, nie widze mozliwosci zrobienia nawet dump'a ROMu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...