Skocz do zawartości

światla przeciwmgielne( tylne us)


gawron73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , właśnie stałem się szczęśliwy posiadaczem imprezy 2.5 rs , niestety jest to wersja amerykańska nie posiadająca świateł przeciw mgielnych tylnych .Może wiecie jak w łatwy sposób sobie z tym poradzić ? Proszę o pomoc i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , właśnie stałem się szczęśliwy posiadaczem imprezy 2.5 rs , niestety jest to wersja amerykańska nie posiadająca świateł przeciw mgielnych tylnych .Może wiecie jak w łatwy sposób sobie z tym poradzić ? Proszę o pomoc i pozdrawiam .

witam na forum :mrgreen:

 

zapewne na forum bylo juz o tym zylion razy (opcja :arrow: szukaj), ale w skrocie to chyba sa dwie opcje:

A - zakladasz lampy od wersji europejskiej, ktore juz maja zintegrowane odp. swiatla + odpowiedni wlacznik

B - montujesz pod tylnym zderzakiem dodatkowe swiatelko + odpowiedni wlacznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wiecie jak w łatwy sposób sobie z tym poradzić ? Proszę o pomoc i pozdrawiam .

 

zakladasz lampy od wersji europejskiej, ktore juz maja zintegrowane odp. swiatla + odpowiedni wlacznik

 

Nie trzeba zmieniać lamp. Musisz kupić włącznik i udać się do jakiegoś speca, który doprowadzi kabelek do tylnej lampy i przerobi wiązkę tak, aby jedna żarowka świeciła jako światło przeciwmgielne- sam mam to tak zrobione :cool:.

 

ps. Tak przynajmniej mozna zrobić w bugu (w modelach 03-06 pewnie też, nie wiem jak to jest z nowszymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hej gawron73,

 

Mam to samo auto, dzisiaj sprawdzę jak to u mnie wygląda ...

Co prawda było zarejestrowane w kraju od póltora roku, ale nie wiem jak z kwestią lamp.

Jesli rzeczywiście nie ma przeciwmgielnych z tyłu to też będę przerabiał jednego stopa :P

 

[ Dodano: Sro Cze 10, 2009 9:38 am ]

no dobra, byłem na stacji diagnostycznej i potwierdzili, że lampy przednie są ok, natomiast z tyłu rzeczywiście brakuje przeciwmgielnej ...

 

A może da się tak przerobić te lampy stopu żeby włącznik działał tak;

1. jak włącznik jest na OFF to działają jako drugie stopy

2. jak jest na ON to są na stałe załączone jako przeciwmgielne

Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może da się tak przerobić te lampy stopu żeby włącznik działał tak;

1. jak włącznik jest na OFF to działają jako drugie stopy

2. jak jest na ON to są na stałe załączone jako przeciwmgielne

Co Wy na to ?

 

Pewnie, że się da. I to raczej nie jest takie trudne.

 

A prosty schemat elektryczny to koledzy umieją sobie sami narysować :?: :!: :wink:

 

Fakt - trzeba będzie pociągnąć i tak nową instalację, ale kumaty elektryk poradzi sobie z tym z zamkniętymi oczyma. No tak... będą koszta - dodatkowy przekaźnik :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podjechać do dobrego elektronika samochodowego by nie szpecić wózka dodatkowymi pierdułami...! W US też powinny być dwużarnikowe żarówki które z drobną elektryczną przeróbką zaświecą przeciwmgielne (Tylne)!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, Troszkę odgrzeje temat..

Jako ,ze dopadł mnie problem tylnego światła przeciwmgielnego w US, wpadłem na jeszcze 1 pomysł...

Mianowicie, czy nie lepiej jest kupic zarówkę ala LED np taką http://allegro.pl/zarowka-led-24-diody- ... 03103.html

i wstawić w miejsce tylnego światła cofania ? Oczywiście potrzebny byłby elektryk , który by to ogarnął.. :mrgreen:

NIe musimy wtedy zmieniać lampy oraz dokładać dodatkowego światła.. :lol:

 

PS. Możecie jakiegoś ELEKTRO-speca w okolicach wawy polecić :?: :?: ??

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione zamiast jednej lampy cofania i podpięte pod przycisk do załączania świateł postojowych (ten na kolumnie za kierownicą). Żadnych dodatkowych przycisków i pierdół - polecam rozwiązanie.

 

Nie ma problemów na stacji diagnostycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...