Skocz do zawartości

Rajdowy lancer na prąd:)


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

A czy Panowie wiedza, ze bardzo dawno temu pewien Polak opatentowal silnik na sprezone powietrze? Podobno bardzo interesujace rozwiazanie. A koszt pompowania zbiornika minimalny.

Ale czy wy sobie wyobrazacie, ze lobby paliwowe pozwoli lobby motoryzacyjnemu na nagle odejscie od ropy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewelacja.

Umieszczenie silników elektrycznych przy każdym kole to moim zdaniem jedyny możliwy kierunek rozwoju napędów samochodów (oraz motocykli), daje niesamowite możliwości zarządzania napędem.

Z uwagi na masy nie resorowane pewnie muszą być stosowane bardzo lekkie materiały.

Jestem przekonany, że to jedyna przyszłość.

Być może na razie, wcześniej pojawią się tego typu rozwiązania hybrydowe, ale od dawna mi się marzy pojeździć cichutko np. motocyklem Enduro po pięknych warmińskich szutrach i lasach.

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się marzy pojeździć cichutko np. motocyklem Enduro

 

??? Co? Ej no w motocyklu właśnie o to chodzi aby słyszeć RYK silnika dlatego motocykle są tak popularne! Jak chcesz cicho pojeździć kup skuter, albo rower downhillowy i po sprawie!!! Motocykl musi hałasować, aby przechodnie nas zauważali :lol:

Kto sobie wyobraża S-impreze bez głośnego silnika?????????????????????????????? :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja całkiem niedawno miałem okazję pojeździć Priusem i samochód jest fantastyczny ......ale tylko przez pierwsze pół godziny. Zachwyca bezszelestny silnik, wyświetlacz monitorujący prace silników, można pobawić się w zbieranie punktów za oszczędność, słowem - pozachwycać się tym, czego w innych autach nie ma. No ale po chwili zachwytu dochodzi się do wniosku, że samochód jest wolny, baterie siadają bardzo szybko, wcale tak mało nie pali itd.

Wniosek: TAK, ale za 55k, a NIE za 120k PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huzar105

 

 

??? Co? Ej no w motocyklu właśnie o to chodzi aby słyszeć RYK silnika dlatego motocykle są tak popularne!

 

To chyba nie do końca jest tak

 

Jak chcesz cicho pojeździć kup skuter, albo rower downhillowy i po sprawie!!!

 

Akurat, skuter i cicho, chyba nie wiesz co mówisz.

Rower nie ma silnika.

 

Motocykl musi hałasować, aby przechodnie nas zauważali :lol:

Kto sobie wyobraża S-impreze bez głośnego silnika?????????????????????????????? :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Zgadzam się, że zbyt cichy pojazd byłby niebezpieczny, choć silniki elektryczne bezgłośne nie są.

Najwyżej wybierzesz sobie z wielu możliwych gang, a ponieważ ciężko rozstać się ze swoimi przyzwyczajeniami, popłynie on na pewno z atrapy rury wydechowej.

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...