Skocz do zawartości

Jazda autem z UK w Polsce


lewen

Rekomendowane odpowiedzi

Tu się można nad tym porozdyskutować. :mrgreen:

 

Poza tym u nas na dzielni stoi (cuś ostatnio nie stwierdzam, ale pojawia się i znika często) Primera z kierownicą po złej stronie i na biało-żółtych rejestracjach odkąd pamiętam, tj. odkąd się wprowadziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w polsce auto na francuskich numerach od 4 lat

Mozes jezdic dopuki masz waZne badania i ubezpieczenie.

Prawo jest europejskie.

We francji mam auta na poskich od 7 lat i tylko podbijam przeglady w polsce

Podstawowe korzysci to brak konwencji miedzy polska a fancja i radary autolatyczne mo swiszcza w kolo pasa lub nizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy mozna na siebie ubezpieczyc auto jeszcze nie przerejestrowane? Ubezpieczenie z UK pewnie przestaje dzialac tak jak u nas w momencie sprzedazy (tylko OC nie traci waznosci).

 

Druga sprawa, jaka jest procedura przerejestrowania? Rozumiem, ze pewnie przekladka, potem jakis przeglad i wtedy sklada sie papiery do urzedu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy mozna na siebie ubezpieczyc auto jeszcze nie przerejestrowane? Ubezpieczenie z UK pewnie przestaje dzialac tak jak u nas w momencie sprzedazy (tylko OC nie traci waznosci).

 

Druga sprawa, jaka jest procedura przerejestrowania? Rozumiem, ze pewnie przekladka, potem jakis przeglad i wtedy sklada sie papiery do urzedu?

 

Ubezpieczenie w UK dziala chyba tez troche inaczej, niz w PL-jest i na auto i na konkretnego uzytkownika, wiec na ubezpieczeniu poprzedniego wlasciciela raczej nie pojezdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We francji pojedziesz z tym ze odpowiedzialnosc malus bonus spada na ubezpieczajacego i moga byc zwyzki zalezne od kontraktu.

Pare razy kupojac auta rodzinie do polski umawialem sie ze sprzedajacym i zostawial mi ubezpieczenie do czasu jak nie zadzwonilem ze juz mam ubezpieczone na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ja zamierzam kupić takie auto w POL, więc zakładam, że będzie miało ubezpieczenie do momentu sprzedaży. Zaraz po nabyciu muszę chyba kupić ubezpieczenie polskie, a na rejestracji UK mogę jeździć do momentu upływu przeglądu (MOT)... (o ile dobrze zrozumiałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Jeśli auto ma aktualny przeglą zrobiony w UK to czy przy rejestracji musze zrobić w Polsce przegląd ?

Czy zarejestruję auto na tym angielskim przeglądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Jeśli auto ma aktualny przeglą zrobiony w UK to czy przy rejestracji musze zrobić w Polsce przegląd ?

Czy zarejestruję auto na tym angielskim przeglądzie?

musisz robic przeglad do jrejestrcji w polsce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego ubezpieczyłem na www.axa.pl bo tylko ona miała wtedy opcje ubezpieczenia samochodu zarejestrowanego poza granicami polski.I na takim ubezpieczeniu przyjechałem z wysp i jeździłem w PL.Miałem kontrole na zasadzie nie świeci panu Stop ile ma koni, ile pali itp.A jeżeli chodzi o przegląd to wydaje mi się że powinni go przepisać bo kiedyś była właśnie jakaś głośna sprawa i chyba trybunał konstytucyjny orzekł że ponowne badanie w PL jeżeli samochód ma ważny przegląd jest nie zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy mozna na siebie ubezpieczyc auto jeszcze nie przerejestrowane? Ubezpieczenie z UK pewnie przestaje dzialac tak jak u nas w momencie sprzedazy (tylko OC nie traci waznosci).

 

Druga sprawa, jaka jest procedura przerejestrowania? Rozumiem, ze pewnie przekladka, potem jakis przeglad i wtedy sklada sie papiery do urzedu?

 

Możesz ubezpieczyć anglika w PL. Na początek znajdziesz w ofercie PZU (aktualnie chyba tylko PZU) ubezpieczenie trzydziestodniowe.

Ja w ciągu trzydziestu dni nie zdążyłem nawet zainteresować się tematem przekładki więc potrzebowałem ubezpieczyć na kolejny okres.

Na kolejne 30 dni już PZU nie ubezpieczy, a inne ubezpieczalnie nie mają tego ubezpieczenia już w ofercie.

Ubezpieczyłem więc anglika od razu na cały rok, też w Pzu. Pozostałe ubezpieczalnie wymagały ważnych polskich badań techniczny co oczywiście bez przekładki nie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie widziałeś jak na ironię losu znowu wczoraj pod moim blokiem stała Primera. :mrgreen: Podejde do sąsiada i pogadam z nim, ale nie wiem czy go zastanę. No promises tho.

 

Jakkolwiek najlepszą opcją w Twoim wypadku jest jak najdłuższe ukejowske MOT i insiuranca, co by móć bez stresu po Polandzie jeździć. Może da się auto 'doubezpieczyć' tamże ponad okres, na który ma polisy teraz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie widziałeś jak na ironię losu znowu wczoraj pod moim blokiem stała Primera. :mrgreen: Podejde do sąsiada i pogadam z nim, ale nie wiem czy go zastanę. No promises tho.

 

Jakkolwiek najlepszą opcją w Twoim wypadku jest jak najdłuższe ukejowske MOT i insiuranca, co by móć bez stresu po Polandzie jeździć. Może da się auto 'doubezpieczyć' tamże ponad okres, na który ma polisy teraz...?

 

Dzięki! Tak bym chciał zrobić. Chyba, że terminy przekładkowe będą krótkie i kasa dopisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w drogówce na TV4 było.

Ubezpieczenie sprzeda Ci każda firma, bo to dla niej pieniądze. Tylko oni ubezpieczą samochód.

A co innego jest dopuszczenie do ruchu - jak nie ma ważnego przeglądu, to nie można się poruszać.

ps.

Niektórzy mieli tablice rej. z papieru :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli gdyby przedłużać MOT to można jeździć RHD? To chyba nie jest aż takie proste

Wywnioskowałem, że tak.

No w sumie np. jak ktoś przyjedzie z Anglii na 2 lata na jakiś kontrakt i ma ważny MOT to może jeździć.

Więc dlaczego nie może jeździć Polak ?

Tylko jak odnawiać MOT bez wyjazdu do GB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...