Skocz do zawartości

Katalizator do Legacy mkIV, silnik 2.0


g_such

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni

 

Czy może ktoś z Was oświecić mnie rysunkiem (zdjęciem) obrazującym wygląd katalizatora do w/w Legacy. Przeglądam allegro i strony producentów układów wydechowych i temat jakby nie istniał....

 

I jeszcze drugie pytanie: czy stosowaliście preparaty do czyszczenia katalizatorów i czy to pomogło (na powracający "check engine" od błędu katalizatora - samochód ma przejechane ~230 tys. km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni
 
Czy może ktoś z Was oświecić mnie rysunkiem (zdjęciem) obrazującym wygląd katalizatora do w/w Legacy. Przeglądam allegro i strony producentów układów wydechowych i temat jakby nie istniał....
 
I jeszcze drugie pytanie: czy stosowaliście preparaty do czyszczenia katalizatorów i czy to pomogło (na powracający "check engine" od błędu katalizatora - samochód ma przejechane ~230 tys. km)

Ale który kod błędu bo jest ich parę!
Nie uzywalem- nie wierzę w ich działanie, podobnie jak magnetyzerow, turbinek, inteligentnych molekul

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod błędu jest o tyle istotny że może sie okazać po wymianie kata błąd bedzie dalej- może dotyczyć katalizatora ale nie być wynikiem jego zużycia poprostu (np 2ga lambda)

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim przebiegu może się okazać że skuteczny będzie jedynie emulator sondy.

 

Miałem kiedyś taki błąd. Okazało się że poprzedni właściciel wypatroszył katalizator zostawiając puste puszki. Jesteś pewien że masz katalizator? :biglol:

1 minutę temu, kruque napisał:

tuleja dystansowa do drugiej sondy

 

oo właśnie to miałem na myśli pisząc emulator.

Edytowane przez Narrator
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleja pozwala regulować odczyt z sondy na bardziej "przyjazny" jej i środowisku. Za pomocą tulei reguluje się głębokość umiejscowienia sondy w układzie wydechowym i pozwala to uniknięcia występowania kodów błędów z nią związanych.
A jeśli masz jakieś błędy pochodzące z sond najpierw popraw wtyczki, pozwoliło mi to zaoszczędzić kilkaset złotych na oryginalną sondę denso, którą kazano mi wymienić, jest spora szansa, że pomoże, nie tylko ja mam takie spostrzeżenia :). Jutro pokażę Ci gdzie są, pozdrawiam.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje teoria wszechświata a może niech autor zaczeka do czasu jak błąd sie pojawi, uczciwie odczyta I wtedy sie tu podzieli!

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kruque napisał:

jeśli ten 'błąd katalizatora' okazjonalny P0241 to tuleja dystansowa do drugiej sondy zazwyczaj wystarcza (ja jeżdżę tak od kilkudziesięciu tys km i błąd nie wrócił).

Problemy z turbosprężarką "leczone" za pomocą tulejki dystansowej? :D

Chyba, że miałeś na myśli P0420...:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)) zanim autor odczyta i się podzieli musi kupić interfejs do diagnostyki i nauczyć się z niego korzystać  czy możecie polecić jakiś konkretny sprzęt i nie za miliony monet ??
 

W analogicznym aucie uzywam jakiegos elma bt 327 ktory kosztowal cale 20 plnow, z przesylka :) Dasz rade. Apka na andka- np torque

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W analogicznym aucie uzywam jakiegos elma bt 327 ktory kosztowal cale 20 plnow, z przesylka Dasz rade. Apka na andka- np torque

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Ja mam niebieski kabelek VAG KKL. Współpracuje z freessm, który czyta również błędy/parametry EAT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...