Skocz do zawartości

Rozbiórka reflektora w Hawku WRX


Simon WRC

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety udało mi się potłuc szkło reflektora w Hawku WRX. Wersja europejska - xenon. Jak oglądam ceny używek, to się scyzoryk w kieszeni otwiera, stąd szukam innej opcji. Oczywiście można kupić używkę za 1500pln lub nowy za więcej, ale z uwagi, że jest to auto specjalnej troski i ryzyko kolejnego uszkodzenia jest duże szukam alternatywy.

No więc kilka pytań:

1. Czy da się przełożyć z reflektora do reflektora szamo szkło?

2. Czy szkło jest takie samo dla wersji z xenonami i bez?

3. Czy szkło jest takie samo dla wersji EU, US i UK?

4. Czy reflektory z kombi są jakieś inne od tych z sedana WRX STI?

 

Będę wdzięczny za każdą sensowną podpowiedź ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica między reflektorami z N/A, kombi i WRX, a STI. STI względem pozostałych ma ciemne (szare, matowe) wnętrze, a pozostałe mają takie jasne błyszczące. 

Samo szkło reflektora jest we wszystkich identyczne. Przełożenie jest możliwe, ale nie jest to łatwe jeżeli nigdy tego nie robiłeś. No i bywa, że potem są cyrki z parowaniem klosza od wewnątrz. 

Są zamienniki z DEPO, ale Forum mówi, że kiepskiej jakości i nie wiem czy występuje wersja ksenon.

Mam na zbyciu ksenon STi, ale pechowo lewy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2018 o 17:10, forri napisał:

Jaki klej stosuje Subaru do łączenia kloszy z obudową? Podobno są dwa rodzaje - jednorazowy i taki, który po rozgrzaniu rozkleja się i skleja.

Nie wiem jak fachowo się to nazywa, ale wg Twojego opisu to ten drugi :).

Kupiłem obudowę reflektora z anglika i dziś przełożyłem. Jak doradził kolega @badyl, podgrzałem równomiernie opalarką i można bez problemów rozkleić reflektor. Klej zostaje na obudowie i szkle, więc  przy składaniu wystarczy ponownie dobrze nagrzać, skleić, jeszcze raz nagrzać i dociągnąć wkrętami. Klej aż wyłazi na wierzch. Po podłączeniu nawet działa :biglol:, zobaczymy czy nie będzie parował. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...