Jump to content

forri

Nowy
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutralny

About forri

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..
 • Birthday 04/06/1991

Profile Information

 • Auto
  Subaru Forester 2.0, Subaru Baja 2.5, Subaru Impreza WRX 2.0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A gdzie w GD/GG jest zamontowany czujnik od centralnego lub centralka? W moim przypadku wymiana baterii nic nie pomaga. Samochód otwiera się tylko gdy pilot jest na wysokości tylnego lewego koła Oczywiście im zimniej tym trudnej, ale nawet w upały muszę kilka razy celować
 2. Palnik i ogień - te argumenty przekonały ją i pasuje idealnie
 3. Były sobie świnki trzy, świnki trzy, świnki trzy. A jedna świnka dostała owiewki i rozpórkę
 4. forri

  Zabawy z wnętrzem

  Niejako kontynuację zabaw z podświetleniem, pokażę co zrobiłem u siebie
 5. Hej, zdarzyła mi się taka sytuacja drogowa, że zagapiłem się i musiałem awaryjnie hamować. Pisk opon, ABS, pofalowany asfalt, ale udało się nie zaparkować w poprzednim aucie. Po tym zdarzeniu, po ponownym uruchomieniu przez dwa-trzy dni zostawała, długo świeciła i gasła kontrolka airbagu. Czasami zapalała się podczas jazdy, w końcu przestała, gaśnie po uruchomieniu. Za to pojawiło się pykanie jakiegoś przekaźnika pod deską, zaraz pod zegarami (tak mi się wydaje). Problem w tym, że pyka on sobie bez jakieś logiki ani regularności. Raz pyka a raz nie przy hamowaniu, przyspieszaniu, wciśkaniu i puszczaniu sprzęgła lub hamulca, jedździe ze stałą prędkością, najczęściej przy zatrzymywaniu między 20-0km/h i raczej gdy na dworze jest już ciepło. Hamulce sprawne, ABS działa, brak świecących kontrolek, FreeSSM nic nie pokazuje, pacjent WRX`05. Czy ktoś spoktał się z czymś takim i co to może być?
 6. Zapytam przy okazji - u mnie coś stuka przy przejeżdżaniu przez pofalowany asfalt albo gdy zawias zbliża się do końcowego położenia. Myślałem że coś tłucze się w drzwiach, bo odgłos dochodzi wyraźnie ze środka auta, ale to ewidentnie zawieszenie. Podejrzewam poduszkę tyle że do końca nie wiem jak ona jest zbudowana. Bierze ona udział w resorowaniu czy tylko jest elementem mocującym amortyzator?
 7. Ja miałem to samo u siebie. Po kilku minutach szarpania we wszystkich kierunkach puściła. Potem tak samo ciężko było założyć nastepczynię. A dodam że jestem zawodnikiem klasy piórkowej (60kg)
 8. U mnie przełącznik ma za duży "luz". Trzeba trafić moment gdzie zwierają się styki i przytrzymywać do otwarcia i zamknięcia. Tyle, że nie świruje i nie próbuje się bez przewry zamykać
 9. Jaki klej stosuje Subaru do łączenia kloszy z obudową? Podobno są dwa rodzaje - jednorazowy i taki, który po rozgrzaniu rozkleja się i skleja.
 10. W pierwszej chwili myślałem, że to właśnie wydech, ale po wysprzęgleniu odgłos znikał. Myślałem, że to coś gorszego niż wisko - przerabialiśmy to w Basze, tyle że ja tym autem nie jedziłem. Przejechałem się dopiero na etapie szarpania całością na parkingu, przed regenreacją. Zmyliło mnie to, że te odgłosy pojawiały się na zimno, a nie po rozgrzaniu i na razie nie czuć szarpania przy pełnym skręcie kół. Tak jak napisał tedimy99 to mogą być początki.
 11. Odgrzeję temat, żeby nie zakładać nowego. Tej zimy dwa razy przytrafiło mi się zjawisko chrobotania i buczenia napędu. Zawsze o poranku - WRX stoi w garażu, ale nie ma tam specjalnie za ciepło. Zawsze jadę spod domu do DW ok 2km po nieutwardzonej dordze - ośnieżona i oblodzona - w żółwim tempie 20-40 km/h. Chrobotanie pojawia się na DW gdy hamuje silnikiem od 4 do 2 tys obrotów, na każdym biegu, przy każdej prędkości i maleje wraz z obciążeniem w układzie. Odgłos pojawia się na wysokości hamulca ręcznego i na pewno nie są to opony. Dziwne jest też to, że nie ma w tym żadnej regularności - po ostatnich opadach śniegu bawiłem się troszkę na parkingu i nic się nie działo. A chrobotanie pojawiło się dwa razy po normalnej jezdzie i samo ustało. Co to może być?
 12. Mam podobnie - na postoju przy rozgrzanym silniku - powietrze jest letnie, a wystarczy lekko musnąć gaz i zaraz leci gorące. Szukając zródła problemu uzupełniłem płyn chłodniczy w zbiorniczku, bo było poniżej minimum. Co ciekawe zjawisko raz występowało, a raz nie i teraz ciężko powiedzieć czy to coś pomogło. W lecie nie zwrócłem uwagi jak działa klima.
 13. Podepnę się pod temat, co prawda problem raczej nie leży po stronie elektryki, ale zapytam. Zastanawia mnie taka rzecz: zimny silnik odpala od strzału, dosłownie na widok kluczyka. Po rozgraniu - nawet po kilku km - żeby zapalić rozrusznik musi zakręcić około 3 razy. O co może tu chodzić? (w WRXie)
 14. Ja u siebie wymieniałem ostatnio - Sachs olejowo-gazowe. W sumie ciężko coś powiedzieć, zrobiłem na nich dopiero 1000km. Cena 400 z jakimś hakiem. No i przydałaby się ta rozpórka na tył...
×
×
 • Create New...