Skocz do zawartości

BC Racing


Jabol1908

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Impreze WRX 07 z oryginalnymi amortyzatorami i sprężyny Eibacha.Lecz zastanawiam się nad zawieszeniem gwintowanym BC Racing BR series.

Ogólnie nie narzekam na eibachy. jedynie co to wydaje mi się  ze przód za bardzo nurkuje przy chowaniu.Wiec dlatego myślę nad gwintowanym zawiasem by trochę utwardzić przód i mysle poprawić odrobine trakcje.

Nie spodziewam się nie wiadomo czego po BC ale dawno nic nie wymieniałem w aucie :) ( dodam ze kierowca amator ,raz na rok jakiś tor a tak to turystycznie bez upalania)

teraz pytanie: jak oceniacie BC Racing będą ok? czy w podobnej cenie cos lepszego?Nowe koszt około 4tys ale mam na oku dobrze wyglądające używki za połowę ceny i kusza mnie one.

dołączę może fotke. doradźcie czy warto , czy jest ses w używki się pachc.

s-l1600THQYIQUT.jpg

s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam z nimi doswiadczenia praktycznego, ale z tego co pisza ludzie w uk, to jest to raczej niska polka gwintu. Jakbys potrzebowal glownie na pojezdzawki asfaltowe, to mozna je jeszcze rozwazac, ale do jazdy po drodze bym ich nie zalozyl - no chyba ze lubisz beton.

Dobre opinie zbiera nieco drozszy meisterr. A jak chcesz budzetowo, to kup uzywany zestaw amorow ze springami z sti. Sa duzo sztywniejsze niz te z wrx (a springi sti sa twardsze niz eibachy), ale minimalnie wybieraja nierownosci (chociaz dla mnie i tak za malo wybieraja, zeby dalo sie tym jezdzic po dziurawych drogach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwint do jazdy na co dzień jest do niczego, kup lepiej ori sti i dołóż camber plates jak tak ci na tym zależy, chociaż nie wiem po co jak nie latasz po torze, a  -1 stopień zrobisz na serii raczej...

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale używane ori STI plus Camber zaplace  cos w podobnej cenie o ile nie drożej niż za BC Racing używane. wiec bardziej do mnie przemawiają nowsze BC.

możecie podpowiedzieć czy te używki warto za 2tys czy na takich rzeczach lepiej nie oszczędzać i brać nówki ( stan portfela nie za bardzo mi pozwala na nowe ale bym nie żałował później ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w uk wiec drogi sa ok. a cambery tak trochę dla lansu :) a tak serio to ze zbieżnością kół mam problem i myślałem ze to może cos pomoże. 2 razy w zeszłym roku była ustawiana i opony ścina. gość wspominał ze szkoda ze nie ma camberów było by lepiej ( chodź nie zanan się )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jabol1908 napisał:

mieszkam w uk wiec drogi sa ok. a cambery tak trochę dla lansu :) a tak serio to ze zbieżnością kół mam problem i myślałem ze to może cos pomoże. 2 razy w zeszłym roku była ustawiana i opony ścina. gość wspominał ze szkoda ze nie ma camberów było by lepiej ( chodź nie zanan się )

to jak masz ustawioną tą zbieżność? Na serii nie powinno ścinać, cambery są żeby zrobić negatyw, a wtedy tym bardziej będzie opony ścinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goście ustawiali z ponoć najlepszego garażu w mieście. Raczej znają się na robocie i sprzęt tez odpowiedni.( auto raczej nie bite a przynajmniej nie tak bardzo by miało to wpływ na zbieżność)

 

wiec ogólnie mly96 odradzasz taki zabieg? mi tam twardość nie przeszkadza. bardziej pasażerą ale ich mam gdzies :) . mówisz ze auto będzie dużo twardsze ze ciężko będzie wytrzymać przy codziennej jeździe?

Edytowane przez Jabol1908
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to bez sensu, miałem zawiechę z sti, teraz mam gwint hsd monopro, całkiem inna jazda, na równym asfalcie jest ok, ale na dziurach porażka, czuć najmniejszą nierówność, wytrzymać wytrzymasz, ale np. dla mnie jest to trochę denerwujące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie w Tojocie zawieszenie BC Racing - jest to jedna z niewielu opcji, dostepnych do GT-Four'a... ori zwieszenie jest ko(s)micznie drogie, a aftermarket jest bardzo ograniczony do tych aut...

 

 

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo wszystkim. ale albo wymiana na zawieszenie gwintowe  ( jakoś marzy mi się one ) albo wogóle .ogólnie zniechęciliście mnie do zmiany na BC. i z drugiej strony amorki zostały sprzedane godzinę temu wiec teraz zostanę przy tym co jest a szkoda mi kasy na nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jabol1908 napisał:

wiec teraz zostanę przy tym co jest a szkoda mi kasy na nówki

Wymiana wiekowych amortyzatorów na nowe to jeden z lepszych modów jakie można zrobić, żeby poprawić prowadzenie auta :)

 

8 godzin temu, Dottoree napisał:
9 godzin temu, RacingFactory napisał:

Kup do Eibacha Kayabę Ultra SR

Zgadza się, IMHO świetny kompromis pomiędzy sztywnością i trzymaniem się drogi, a resztkami komfortu...

Zwłaszcza, że mają bardziej "przyjazną" charakterystykę niż OEM STI, no i do WRX kupisz przód i tył :)

 

21 godzin temu, Jabol1908 napisał:

goście ustawiali z ponoć najlepszego garażu w mieście. Raczej znają się na robocie i sprzęt tez odpowiedni.( auto raczej nie bite a przynajmniej nie tak bardzo by miało to wpływ na zbieżność)

Masz wydruk jak to ustawili? bo dobry spec od geometrii ustawi tak, że nic opon ścinać nie będzie... lub powie, że bez naprawy tego i tamtego to się nie ustawi i tyle :P

 

2 godziny temu, Jabol1908 napisał:

ogólnie zniechęciliście mnie do zmiany na BC.

Poszukaj w "Archiwum" działu kupię/sprzedam mojego zestawu BC. Na tor i do obniżenia auta było ok, ale nie dało się za bardzo jeździć na co dzień ;)

 

 

Edytowane przez PR7EMEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PR7EMEK napisał:

wymiana wiekowych amortyzatorów na nowe to jeden z lepszych modów jakie można zrobić, żeby poprawić prowadzenie auta :)

 

 

to teraz dałes mi do myslenia.....

kurde za miesiąc lub dwa zakładam nówki opony i teraz nie wiem co robić z tym zawieszeniem.... planowałem nowy zawias plus wymiana opon i wtedy na geometrie. i nadzieja ze będzie już jak powinno tzn nie będzie ścinać opon.

właśnie przeszukałem dokumenty niestety wydruk się nie zachował :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DAYCO napisał:

Ja mam na sprzedaż KYB AGX ze sprężynami H&R -30mm i mogę ci sprzedać jak jesteś zainteresowany

Dzieki bardzo ale rozważam raczej zawias gwintowany lub zostaje przy tym co mam. a po za tym ja z uk :)

 

 

-Był by ktoś tak miły i wytłumaczył mi twardość sprężyn.i jak to sie ma się do jazdy? Patrzę na stronę BC Racing i sa do wybory różne twardości. Która najodpowiedniejsza do jazdy na codzien?

 

6/5kg/mm Subaru Impreza GDB GDA (Not 05+ STi)

5/4Kg/mm Subaru Impreza GDB (Not 05+ STi)

12/14kg/mm Subaru Impreza GDB GDA (Not 05+STi)

8/6kg/mm EXTRA LOW Subaru Impreza GDB GDA (Not 05+ STi)

8/6kg/mm Subaru Impreza GDB GDA (Not 05+ STi

Edytowane przez Jabol1908
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jabol1908 napisał:

Dzieki bardzo ale rozważam raczej zawias gwintowany lub zostaje przy tym co mam. a po za tym ja z uk :)

 

 

-Był by ktoś tak miły i wytłumaczył mi twardość sprężyn.i jak to sie ma się do jazdy? Patrzę na stronę BC Racing i sa do wybory różne twardości. Która najodpowiedniejsza do jazdy na codzien?

 

6/5kg/mm Subaru Impreza GDB GDA (Not 05+ STi)

5/4Kg/mm Subaru Impreza GDB (Not 05+ STi)

12/14kg/mm Subaru Impreza GDB GDA (Not 05+STi)

8/6kg/mm EXTRA LOW Subaru Impreza GDB GDA (Not 05+ STi)

8/6kg/mm Subaru Impreza GDB GDA (Not 05+ STi

 

kiedy ja dobieralem zawieszenie do codziennej jazdy, to zasugerowano mi wybor najbardziej miekkich z dostepnych sprezyn...

obecnie mam ustawiona max. wysokosc i min. twardosc - wraz z miekkimi zimowkami nie jest tak zle w codziennej eksploatacji... na lato bede sie bawil z ustawieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...