Skocz do zawartości

Forester SH czujnik poziomowania xenon


Adam Burdalski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam Forka SH z 2k10 i ostatnio pojawił mi się problem z czujnikiem poziomowania ksenonów. Zaczęło się gdy przepalił mi się jeden z nich, po jakimś czasie po odpaleniu samochodu słychać 'cykanie' z okolicy pod tylnymi prawymi drzwiami, myślałem, że to spowodowane jest przepalonym xenonem, jak go wymieniłem to problem nadal pozostał. Świeci się kontrolka regulacji wysokości lamp ksenonowych. Na początku zapalała się i gasła co chwilę, teraz świeci się cały czas. Cykanie pojawia się po odpaleniu samochodu i po paru/parunastu minutach ucicha. Czy tam znajduje się jakiś czujnik ? Możliwe, że się zblokował ? Skoro słychać jego cykanie to znaczy, że działa więc może wystarczy go wyczyścić ? Jak się do niego dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do czujnika jest bezproblemowy (tył z z lewej strony koło wahacza). Przeważnie siada łącznik, którego jak się orientuję nie można kupić samego :facepalm:. Można kupić używkę, dorobić łącznik lub o ile mnie pamięć nie myli podchodzi łącznik od Hondy - lepszy bo metalowy.

https://www.subaru.pl/czujnik-poziomowania-ksenonow-impreza-forester-08-tylny.html

 

Tutaj masz aukcję z metalowym http://allegro.pl/lacznik-czujnika-poziomowania-ksenonow-84031fg000-i7041496111.html#thumb/3

 

czujnik.jpg

Edytowane przez Giresse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P

31 minut temu, owad napisał:

A ten rysunek to z czego ze sa dwa? Przedlift? Jutro sprawdze, mam my11

Przy przednim masz <`-09MY.  Czyli teoretycznie od MY10 go nie ma. Ja mam my12 i u mnie go nie ma.

Schemat ze strony http://www.catcar.info/subaru/?lang=en&l=

Wpisujesz vin i masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie mogę tego znaleźć, z przodu raczej nie ma,  zdejmę koło z tyłu, może gdzieś znajdę. Forester 2010

W dniu 25.12.2018 o 21:41, Grooby78 napisał:

Jest to wysoce prawdopodobne

:)

Nie mogę tego znaleźć, z przodu raczej nie ma,  zdejmę koło z tyłu, może gdzieś znajdę. Forester 2010

W dniu 25.12.2018 o 21:41, Grooby78 napisał:

Jest to wysoce prawdopodobne

:)

Znalazł się z tyłu

 

 

15467872634901855919188.jpg

Edytowane przez seba24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej. Jeżeli jest uszkodzony sam łącznik, to czemu na desce swieci się kontrolka? 

Czy czujnik nie powinien dawać sygn. w takiej pozycji w jakiej został uszkodzony łącznik? 

Czy po instalacji samego łącznika trzeba w jakiś sposób skasować kontrolkę z deski?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...