Jump to content

Jakie radio na zamiennik do forka ll ?

Mimitymi

Recommended Posts

Skoro jest półeczka pod (pocztą ?) radiem, to jest to radio o rozmiarze 1 DIN, gdyby zajmowało całą wnękę w konsoli, czyli nie było by półeczki to było by 2DIN (choć wnęka w Foresterze II jest mniejsza niż typowe 2DIN)

Nie słyszałem o dedykowanym radiu do Forestera II, jeżeli  chcesz wymienić na rozmiar taki jak masz - kupujesz dowolne radio,  zwracając ewentualnie uwagę na możliwość ustawienia koloru podświetlania na taki jak w Foresterze II (zielono-seledynowy) dokupujesz za kilka złotych przejściówkę kabli z Subaru na DIN - to wszystko.

A i jeszcze trzeba pamiętać , żeby dać zasilanie na antenę, która jest w tylnej lewej szybie.

Jeżeli chciałbyś wymienić na radio 2DIN z dużym wyświetlaczem dotykowym - to pasuje np Blaupunkt New York 800 , inne mogą wymagać powiększania otworu w konsoli środkowej.

Jest kilka wątków nt temat Audio w Subaru , np ten 

35 minut temu, miroman napisał:

A i jeszcze trzeba pamiętać , żeby dać zasilanie na antenę, która jest w tylnej lewej szybie.

Jeżeli chciałbyś wymienić na radio 2DIN z dużym wyświetlaczem dotykowym - to pasuje np Blaupunkt New York 800 , inne mogą wymagać powiększania otworu w konsoli środkowej.

Jest kilka wątków nt temat Audio w Subaru , np ten 

A ja myślałem że to ogrzewanie szyby ...  LOL 

Miroman dzięki za pomoc:) ale cena radia, które Pokazałaś trochę mnie przeraziło, więc poszukam alternatywy dla 1 DIN'OWEGO:) wszystkiego dobrego w nowym roku:) 

Nie ma dedykowanych. Wiesz w ogóle, czego oczekujesz od audio w Forku? Jeśli myślisz o czymś na przyszłość, to na pewno odtwarzacz ze złączami RCA. U mnie długo jeździł Kenwood, ale go wyciągam na rzecz innego.

I dawało radę. Jeszcze przed głuszeniem drzwi i wymiany konsoli. Akurat 2 stycznia pozbywam się tej jednostki, ale na początek - polecam, jako tanią alternatywę. Całkiem przyjemne brzmienie, USB, AUX. Laser dobrze odczytuje płyty.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Miałem kilka modeli radia w Subaru, zarówno 1DIN jak i 2DIN i nie było takiego, którego by nie pasowało. Jedyne czym się różniły to głębokością osadzenia we wnęce. Jedne pasują lepiej, inne trochę się chowają, a jeszcze inne minimalnie wystawało. 

Najbardziej zadowolony byłem z 2DIN Clariona. Nawet z fabrycznych głośników wyciskał ładny dźwięk. Późniejsza wersja miała też bluetooth co pozwalało zrobić w samochodzie zestaw głośnomówiący. Pioneer'y też się dobrze sprawowały, ale obsługowo i dźwiękowo preferowałem Clariona. Aktualnie w STI mam dotykowy, tani model Pioneer'a, ale czuć niestety z czego bierze się niższa cena. Przy jednostkach z ekranem trzeba wydać więcej kasy żeby to był dobry produkt. 

IMG023.thumb.jpg.5a3146d53541f77cc4915214c7e59681.jpg

Miałem kilka modeli radia w Subaru, zarówno 1DIN jak i 2DIN i nie było takiego, którego by nie pasowało. Jedyne czym się różniły to głębokością osadzenia we wnęce. Jedne pasują lepiej, inne trochę się chowają, a jeszcze inne minimalnie wystawało. 
Najbardziej zadowolony byłem z 2DIN Clariona. Nawet z fabrycznych głośników wyciskał ładny dźwięk. Późniejsza wersja miała też bluetooth co pozwalało zrobić w samochodzie zestaw głośnomówiący. Pioneer'y też się dobrze sprawowały, ale obsługowo i dźwiękowo preferowałem Clariona. Aktualnie w STI mam dotykowy, tani model Pioneer'a, ale czuć niestety z czego bierze się niższa cena. Przy jednostkach z ekranem trzeba wydać więcej kasy żeby to był dobry produkt. 
IMG023.thumb.jpg.5a3146d53541f77cc4915214c7e59681.jpg
Ty w STI nie potrzebujesz radia ;-)

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Wymieniłem oryginalne radio z 1 Din na 2 Din w forku SG.Powiem tylko tyle, że przepaść ogromna z + dla 2 Din.Oczywiście kosztem braku schowka gdzie zazwyczaj trzymałem telefon.Zakup uchwytu iottie załatwił temat.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

W dniu 31.12.2017 o 16:50, fiku napisał:

Powiem tylko tyle, że przepaść ogromna z + dla 2 Din.

3 minuty temu, Malyboss napisał:

1 DIN OEM na 2 DIN OEM?

1 minutę temu, fiku napisał:

Dokładnie...

Nie wiedziałem, że może być jeszcze coś gorszego od serii 2 DIN :biglol:

2 minuty temu, fiku napisał:

a jakie wyleciało do Twojego wozu?

Link do posta

https://forum.subaru.pl/topic/93229-forester-sg-20x-na-mt-2007-silver-malyboss/?do=findComment&comment=2648926

• Like 1

W dniu 1.01.2018 o 22:16, Malyboss napisał:

Nie wiedziałem, że może być jeszcze coś gorszego od serii 2 DIN

To ja jakiś dziwny chyba jestem, bo mi się naprawdę podoba jakość dźwięku jaką generuje 2 DIN w Forku SG z  wbudowanym subwooferkiem w bagażniku. Dotychczas najlepsze audio w samochodzie jakie miałem. Chciał bym, żeby Legacy tak grało.

W dniu 1.01.2018 o 22:16, Malyboss napisał:

Nie wiedziałem, że może być jeszcze coś gorszego od serii 2 DIN :biglol:

10 godzin temu, xkorespondent napisał:

To ja jakiś dziwny chyba jestem, bo mi się naprawdę podoba jakość dźwięku jaką generuje 2 DIN w Forku SG z  wbudowanym subwooferkiem w bagażniku. Dotychczas najlepsze audio w samochodzie jakie miałem. Chciał bym, żeby Legacy tak grało.

OK, może przesadziłem trochę. Rzeczywiście, chyba 2 DIN OEM jeszcze nie jest takie najgorsze. Na dobrych głośnikach ze średniej półki (uDimension, Excursion, Audio System) potrafi zagrać... hmm, no dobra - jakoś tam, powiedzmy - przyzwoicie. Wnętrze 1 DIN OEM to elektronika rodem z lat osiemdziesiątych :biglol:

W dniu 31.12.2017 o 16:06, radek_shin napisał:

Ty w STI nie potrzebujesz radia ;-)

Jest w tym wiele prawdy, aczkolwiek zestaw głośnomówiący się przydaje. :) Przy czym podkreśliłbym słowo "głośno". :D 

• 3 months later...
W dniu 31.12.2017 o 12:41, miroman napisał:

Możesz rozwinąć co i jak...

Czy skutkiem tego, jak się tego nie zrobi, to radio będzie wkoło przeszukiwało pasmo radiowe i nie znajdzie żadnej stacji? 

U mnie tak jest, jak ręcznie wyszukuje radio np. RMF to go znajdzie ale mimo bardzo dobrego odbioru stacja jest bez RDS'u.

A propos fabrycznych głośników, u mnie po zmianie radia grają całkiem nieźle, jedynie do czego mógłbym się przyczepić do do jakości wokalu z tych głośników, jest taki jakby "przez rurę" basy są w miarę, całość gra o niebo lepiej niż na tym fabrycznym radiu.

Ja u siebie zamontowałem Sony które zostało mi z poprzedniego auta.

IMG_20180409_190906.jpg