Skocz do zawartości

Jakie radio na zamiennik do forka ll ?


Mimitymi

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jest półeczka pod (pocztą ?) radiem, to jest to radio o rozmiarze 1 DIN, gdyby zajmowało całą wnękę w konsoli, czyli nie było by półeczki to było by 2DIN (choć wnęka w Foresterze II jest mniejsza niż typowe 2DIN)

Nie słyszałem o dedykowanym radiu do Forestera II, jeżeli  chcesz wymienić na rozmiar taki jak masz - kupujesz dowolne radio,  zwracając ewentualnie uwagę na możliwość ustawienia koloru podświetlania na taki jak w Foresterze II (zielono-seledynowy) dokupujesz za kilka złotych przejściówkę kabli z Subaru na DIN - to wszystko.

A i jeszcze trzeba pamiętać , żeby dać zasilanie na antenę, która jest w tylnej lewej szybie.

 

Jeżeli chciałbyś wymienić na radio 2DIN z dużym wyświetlaczem dotykowym - to pasuje np Blaupunkt New York 800 , inne mogą wymagać powiększania otworu w konsoli środkowej.

 

Jest kilka wątków nt temat Audio w Subaru , np ten 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, miroman napisał:

 

A i jeszcze trzeba pamiętać , żeby dać zasilanie na antenę, która jest w tylnej lewej szybie.

 

Jeżeli chciałbyś wymienić na radio 2DIN z dużym wyświetlaczem dotykowym - to pasuje np Blaupunkt New York 800 , inne mogą wymagać powiększania otworu w konsoli środkowej.

 

Jest kilka wątków nt temat Audio w Subaru , np ten 

A ja myślałem że to ogrzewanie szyby ...  LOL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miroman dzięki za pomoc:) ale cena radia, które Pokazałaś trochę mnie przeraziło, więc poszukam alternatywy dla 1 DIN'OWEGO:) wszystkiego dobrego w nowym roku:) 

Nie ma dedykowanych. Wiesz w ogóle, czego oczekujesz od audio w Forku? Jeśli myślisz o czymś na przyszłość, to na pewno odtwarzacz ze złączami RCA. U mnie długo jeździł Kenwood, ale go wyciągam na rzecz innego.

 

 

I dawało radę. Jeszcze przed głuszeniem drzwi i wymiany konsoli. Akurat 2 stycznia pozbywam się tej jednostki, ale na początek - polecam, jako tanią alternatywę. Całkiem przyjemne brzmienie, USB, AUX. Laser dobrze odczytuje płyty.

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka modeli radia w Subaru, zarówno 1DIN jak i 2DIN i nie było takiego, którego by nie pasowało. Jedyne czym się różniły to głębokością osadzenia we wnęce. Jedne pasują lepiej, inne trochę się chowają, a jeszcze inne minimalnie wystawało. 

Najbardziej zadowolony byłem z 2DIN Clariona. Nawet z fabrycznych głośników wyciskał ładny dźwięk. Późniejsza wersja miała też bluetooth co pozwalało zrobić w samochodzie zestaw głośnomówiący. Pioneer'y też się dobrze sprawowały, ale obsługowo i dźwiękowo preferowałem Clariona. Aktualnie w STI mam dotykowy, tani model Pioneer'a, ale czuć niestety z czego bierze się niższa cena. Przy jednostkach z ekranem trzeba wydać więcej kasy żeby to był dobry produkt. 

IMG023.thumb.jpg.5a3146d53541f77cc4915214c7e59681.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka modeli radia w Subaru, zarówno 1DIN jak i 2DIN i nie było takiego, którego by nie pasowało. Jedyne czym się różniły to głębokością osadzenia we wnęce. Jedne pasują lepiej, inne trochę się chowają, a jeszcze inne minimalnie wystawało. 
Najbardziej zadowolony byłem z 2DIN Clariona. Nawet z fabrycznych głośników wyciskał ładny dźwięk. Późniejsza wersja miała też bluetooth co pozwalało zrobić w samochodzie zestaw głośnomówiący. Pioneer'y też się dobrze sprawowały, ale obsługowo i dźwiękowo preferowałem Clariona. Aktualnie w STI mam dotykowy, tani model Pioneer'a, ale czuć niestety z czego bierze się niższa cena. Przy jednostkach z ekranem trzeba wydać więcej kasy żeby to był dobry produkt. 
IMG023.thumb.jpg.5a3146d53541f77cc4915214c7e59681.jpg
Ty w STI nie potrzebujesz radia ;-)

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem oryginalne radio z 1 Din na 2 Din w forku SG.Powiem tylko tyle, że przepaść ogromna z + dla 2 Din.Oczywiście kosztem braku schowka gdzie zazwyczaj trzymałem telefon.Zakup uchwytu iottie załatwił temat.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2017 o 16:50, fiku napisał:

Powiem tylko tyle, że przepaść ogromna z + dla 2 Din.

 

3 minuty temu, Malyboss napisał:

1 DIN OEM na 2 DIN OEM?

 

1 minutę temu, fiku napisał:

Dokładnie...

 

Nie wiedziałem, że może być jeszcze coś gorszego od serii 2 DIN :biglol:

 

2 minuty temu, fiku napisał:

a jakie wyleciało do Twojego wozu?

 

Link do posta

 

https://forum.subaru.pl/topic/93229-forester-sg-20x-na-mt-2007-silver-malyboss/?do=findComment&comment=2648926

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2018 o 22:16, Malyboss napisał:

Nie wiedziałem, że może być jeszcze coś gorszego od serii 2 DIN

To ja jakiś dziwny chyba jestem, bo mi się naprawdę podoba jakość dźwięku jaką generuje 2 DIN w Forku SG z  wbudowanym subwooferkiem w bagażniku. Dotychczas najlepsze audio w samochodzie jakie miałem. Chciał bym, żeby Legacy tak grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2018 o 22:16, Malyboss napisał:

Nie wiedziałem, że może być jeszcze coś gorszego od serii 2 DIN :biglol:

 

10 godzin temu, xkorespondent napisał:

To ja jakiś dziwny chyba jestem, bo mi się naprawdę podoba jakość dźwięku jaką generuje 2 DIN w Forku SG z  wbudowanym subwooferkiem w bagażniku. Dotychczas najlepsze audio w samochodzie jakie miałem. Chciał bym, żeby Legacy tak grało.

 

OK, może przesadziłem trochę. Rzeczywiście, chyba 2 DIN OEM jeszcze nie jest takie najgorsze. Na dobrych głośnikach ze średniej półki (uDimension, Excursion, Audio System) potrafi zagrać... hmm, no dobra - jakoś tam, powiedzmy - przyzwoicie. Wnętrze 1 DIN OEM to elektronika rodem z lat osiemdziesiątych :biglol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 31.12.2017 o 12:41, miroman napisał:

A i jeszcze trzeba pamiętać , żeby dać zasilanie na antenę, która jest w tylnej lewej szybie.

Możesz rozwinąć co i jak...

 

Czy skutkiem tego, jak się tego nie zrobi, to radio będzie wkoło przeszukiwało pasmo radiowe i nie znajdzie żadnej stacji? 

U mnie tak jest, jak ręcznie wyszukuje radio np. RMF to go znajdzie ale mimo bardzo dobrego odbioru stacja jest bez RDS'u.

 

A propos fabrycznych głośników, u mnie po zmianie radia grają całkiem nieźle, jedynie do czego mógłbym się przyczepić do do jakości wokalu z tych głośników, jest taki jakby "przez rurę" basy są w miarę, całość gra o niebo lepiej niż na tym fabrycznym radiu.

Ja u siebie zamontowałem Sony które zostało mi z poprzedniego auta.

IMG_20180409_190906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...