Skocz do zawartości

Forek SG XC "Rudy Łosio Wóz"


LosioDriver

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

No to jutro zaczynamy, wszystko już gotowe.

Plan jest zrobienie na "stan igła".

 

Jak tylko wszystko zostanie oczyszczone od spodu, odkryte progi które niestety też lekko zaszły to ocenimy straty.

 

Jeżeli nie zabije to budżetu to przed złożeniem wszystko zostanie obklejone matami i wyciszone na cacy. Plan na pierwsze podejście mat to klapa bagażnika, cała przestrzeń bagażowa i pod kanapą, słupki oraz dach. Na następny raz zostanie tylko podłoga przestrzeni pasażerskiej i drzwi (czyli to najbardziej upierdliwe).

 

A jak zostanie jakiś nadmiar to może od razu po wleci jeszcze lift :D

 

IMG_20230611_144802.thumb.jpg.51e9b799d32f4ba1d5409fd7a849912f.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LosioDriver napisał(a):

No to jutro zaczynamy, wszystko już gotowe.

Plan jest zrobienie na "stan igła".

 

Jak tylko wszystko zostanie oczyszczone od spodu, odkryte progi które niestety też lekko zaszły to ocenimy straty.

 

Jeżeli nie zabije to budżetu to przed złożeniem wszystko zostanie obklejone matami i wyciszone na cacy. Plan na pierwsze podejście mat to klapa bagażnika, cała przestrzeń bagażowa i pod kanapą, słupki oraz dach. Na następny raz zostanie tylko podłoga przestrzeni pasażerskiej i drzwi (czyli to najbardziej upierdliwe).

 

A jak zostanie jakiś nadmiar to może od razu po wleci jeszcze lift :D

 

IMG_20230611_144802.thumb.jpg.51e9b799d32f4ba1d5409fd7a849912f.jpg

Grubo:o będzie się działo. Ile czasu będziesz bez auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AdaSch napisał(a):

tak szybko?

 

Też się zdziwiłem szczerze mówiąc :) W poniedziałek z samego rana się za to zabrali, wczoraj po południu się dowiedziałem, że już wszystko jest pospawane.

Przy lewym kielichu było trochę roboty, ale przy prawym w sumie dwa punkty. Nie były robione całe kielichy tylko uzupełnianie tego co brakuje. Mam dostać zdjęcia to się pochwalę.

Nie pierwsze kielichy w Subarkach które robili więc mam nadzieję, że nie trafiłem na minę ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LosioDriver napisał(a):

Mam dostać zdjęcia to się pochwalę.

super

3 minuty temu, LosioDriver napisał(a):

Nie pierwsze kielichy w Subarkach które robili więc mam nadzieję, że nie trafiłem na minę ;)

to dobry znak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie kupiłem..

image.thumb.png.519344db5ee060823ca531428a891a53.png

w sumie nie wiem po co, tanio było, ktoś źle wystawił... źle sprawdził wartość...

 

a co do skór też mnie to czeka, kupiłem nawet zestaw chyba Gliptone (podobno super). Ja kiedyś kupiłem wersje ze skórą wentylowaną, zwykłą sprzedałem (dzieci wyrosły więc mniejsze ryzyko, że wejdzie w dziurki czekolada czy inne świństwo)

 

Zainspirowałeś mnie wygłuszeniem, znalazłem 3mm maty wygłuszające nieprzyjmujące wody na kleju, ale poszukam, może będzie coś jeszcze cieńszego. Chce okleić tapicerkę od wewnątrz, ma być super cienka i lekka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AdaSch napisał(a):

a ja sobie kupiłem..

image.thumb.png.519344db5ee060823ca531428a891a53.png

w sumie nie wiem po co, tanio było, ktoś źle wystawił... źle sprawdził wartość...

 

a co do skór też mnie to czeka, kupiłem nawet zestaw chyba Gliptone (podobno super). Ja kiedyś kupiłem wersje ze skórą wentylowaną, zwykłą sprzedałem (dzieci wyrosły więc mniejsze ryzyko, że wejdzie w dziurki czekolada czy inne świństwo)

 

Zainspirowałeś mnie wygłuszeniem, znalazłem 3mm maty wygłuszające nieprzyjmujące wody na kleju, ale poszukam, może będzie coś jeszcze cieńszego. Chce okleić tapicerkę od wewnątrz, ma być super cienka i lekka.

 

Fajna osłona, mi też czasem chodzi po głowie zamontować coś ciekawszego niż sama blaszka.

 

Ja cały czas myślę o wersji wentylowanej foteli, ponoć są sporo wygodniejsze.

 

Z wytłumieniem cały czas się edukuję bo gdzie nie patrzę to inaczej :) To że mata butylowa na blachę to jasne, ale potem zaczynają się różnice - jedni kleją piankę na butyl, inni na plastik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno dzisiaj :D

 

Korzystając z okazji że mam wszystko na wierzchu zamontowałem porządnie kratki. Wkręty do plastiku zdecydowanie nie budzą jakiegokolwiek zaufania.

Teraz są śruby z dużymi podkładkami. Nie jest to wciąż montaż któremu zaufałbym, że utrzyma w czasie wypadku coś cięższego, ale o apteczkę czy saszetkę z jakąś drobnicą się już nie będę obawiał.

 

image.thumb.png.0b47884115d938ac830fbfbeac3c197f.png

image.thumb.png.fad05bdbaf4b402660c5ad0f6170a40f.png

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam, abyś wszystko metalowe psikał woskiem do konserwacji w w spray. Ja używam Motip żółty transparentny. Psikam na wszystko co może zardzewieć czy mieć problem z odkręceniem. Idealnie chroni, odpycha wodę itd. Po 3 patach odkręcisz śruby jakbyś wczoraj ją przykręcił, wszystko wygląda jak nowe itd.Oczywiście nie ochroni to przed mechanicznym wycieraniem ale wiadomo, że w aucie wszystko się skrapla a taki wosk faktycznie chroni. Oczywiście łatwo wyczyścić itd

 

p.s.

nie dałeś podkładki sprężynującej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AdaSch napisał(a):

polecam, abyś wszystko metalowe psikał woskiem do konserwacji w w spray. Ja używam Motip żółty transparentny. Psikam na wszystko co może zardzewieć czy mieć problem z odkręceniem. Idealnie chroni, odpycha wodę itd. Po 3 patach odkręcisz śruby jakbyś wczoraj ją przykręcił, wszystko wygląda jak nowe itd.Oczywiście nie ochroni to przed mechanicznym wycieraniem ale wiadomo, że w aucie wszystko się skrapla a taki wosk faktycznie chroni. Oczywiście łatwo wyczyścić itd

 

p.s.

nie dałeś podkładki sprężynującej :)

 

 

Dobry pomysł z woskiem, nie mam ale może nałożę silikon...

 

Zamiast podkładki sprężynującej dałem... duże podkładki do papy :D one są wygięte w łuk i jak skręcałem to się ścisnęły... ale się też właśnie zastanawiałem czy to wystarczy, więc utwierdzasz mnie w przekonaniu że warto coś jeszcze tu pomyśleć. Jeszcze się zastanawiam czy mi to się teraz założyć czy będę musiał skracać śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AdaSch napisał(a):

też bym sobie wyczyścił, a jak wygląda sprawa sprężyn? nie wystrzeliwują?

 

 

Nie, nie ma tam żadnych sprężyn na wierzchu więc na spokojnie można otworzyć.

Przy składaniu trzeba będzie dokręcić tymi zaślepkami wedle uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, LosioDriver napisał(a):

Nie, nie ma tam żadnych sprężyn na wierzchu więc na spokojnie można otworzyć.

Przy składaniu trzeba będzie dokręcić tymi zaślepkami wedle uznania.

dzięki, btw, w MY05 skąd pochodzi moja roleta ze zdjęcia jest klapka zasłaniająca otwór na place ale nie ma gumek na końcu rolety zabezpieczających przed tłuczeniem się otwartej rolety. Moja oryginalna MY06 nie ma klapki ale ma gumki... ale sobie to wymyślili...

image.png.30d151156ba9e048a1bd7b11a0c33e72.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AdaSch napisał(a):

dzięki, btw, w MY05 skąd pochodzi moja roleta ze zdjęcia jest klapka zasłaniająca otwór na place ale nie ma gumek na końcu rolety zabezpieczających przed tłuczeniem się otwartej rolety. Moja oryginalna MY06 nie ma klapki ale ma gumki... ale sobie to wymyślili...

image.png.30d151156ba9e048a1bd7b11a0c33e72.png

Roleta w fabrycznym schowku :o wiedziałem, że wchodzi, ale pierwszy raz widzę i wierzę :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AdaSch napisał(a):

dzięki, btw, w MY05 skąd pochodzi moja roleta ze zdjęcia jest klapka zasłaniająca otwór na place ale nie ma gumek na końcu rolety zabezpieczających przed tłuczeniem się otwartej rolety. Moja oryginalna MY06 nie ma klapki ale ma gumki... ale sobie to wymyślili...

image.png.30d151156ba9e048a1bd7b11a0c33e72.png

 

Ja też mam gumki, a nie mam tej zaślepki w rączce. Ale z tego co widzę to ona jest na zatrzask więc można by podmienić :D Aż sobie poszukam takiej zepsutej rolety żeby rączkę dorwać.

 

Godzinę temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Roleta w fabrycznym schowku :o wiedziałem, że wchodzi, ale pierwszy raz widzę i wierzę :thumbup:

 

Mamy gaz więc już nie wchodzi :biglol:

 

51 minut temu, koziolek napisał(a):

Głębiej tuż za fotelem jest schowek na parasol:faja:

 

Ja sobie nawet ładny parasol pod rozmiar dobrałem kiedyś :D Ale niestety nie Subaru :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Roleta w fabrycznym schowku :o wiedziałem, że wchodzi, ale pierwszy raz widzę i wierzę :thumbup:

bo to wkład o forestera STI. Zamiast pełnego koła masz dojazdówkę i dają do tego styropian

 

seria XT

IMAG0239.thumb.jpg.c206ad04083477e886c1bb517cc657e5.jpg

SV STI SG9

 

image.png.f461d03af1fa073dc28c05a4170aee0d.png

pozostałe styropiany pozostają te same. Koło seryjne z STI SG9 jest wyższe (szersza felga) i nie da się zamknąć górnej pokrywy. Dojazdówka musi być, bo złote brembulece wchodzą albo na serię sti albo na dojazdówkę. Alternatywa to zostawić seryjną 17" z XT ale pasuje tylko na tył. Nie ciałem zakładać swoich brembulcy dopóki nie będę w 100% do nich przygotowany. Teraz jestem na 80% bo muszę zrobić mody półosi aby pasowały zwrotnice z STI do skrzyni - inne wielokliny pomimo 5x100 w sti. W ciagu 2 tygodni kupię na dawce 2 półosie przód z XT oddam do zrobienia hybrydowych półosi (koszt 2-2,8k )czyli zewnętrzene przeguby sti a wewnętrzne XT. Cały problem to tylna zwrotnica z STI a nie chciałem hybrydy. bo idę na 100% w przebudowę dołu na STI SG9 - Chyba wszystko już do tego mam, łącznie z przekładnią. Jedynie brakuje mi skrzyni wału i dyfra od SG9 STI ale prędzej czy później kupię.

a tymczasem brembulce czekają na montaż :)

image.thumb.png.f9451275e9ee866418559cc2289e0c55.png

Jednego STI SG9 już mam :)

image.png.7ad889f5ee1d1b5f8ac19282a08d7189.png

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, markos007 napisał(a):

pokaż jak wyglądały kielichy do roboty i jak wyszły po zrobienia. Też mnie to czeka ale boje się na razie rozbierać tapicerki ;)

 

Nie mam jeszcze zdjęć po, ale wrzucam jak wyglądało przed. Cenę już znam i aż się boję teraz bo wyszło zaskakująco ekonomicznie :biglol:

 

Lewy

image.thumb.png.c9a3fddfef099f621477e2143659d9f4.png

image.thumb.png.88e44b7e9c544605b5059deeb094c867.png

image.thumb.png.49bfabf18aeba0c86061cca0b5dbc308.png

 

Prawy

image.thumb.png.5f0e3777d75734313e75dc67f9be7e3b.png

image.thumb.png.e4a8f847b74cb842ba599392485fdf9e.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LosioDriver napisał(a):

Ja też mam gumki, a nie mam tej zaślepki w rączce. Ale z tego co widzę to ona jest na zatrzask więc można by podmienić :D Aż sobie poszukam takiej zepsutej rolety żeby rączkę dorwać.

niezły pomysł nie sprawdziłem/nie pomyślałem. Sprawdzę, czy da się przełożyć klapkę i będę miał i klapkę i gumki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...