Skocz do zawartości

Forek SG XC "Rudy Łosio Wóz"


LosioDriver

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio masa pracy i nie było zupełnie czasu do działania przy aucie.

 

Przyczyną ostatniej awarii okazało się pęknięcie łapy sprzęgła. Niestety wymiana dosyć kosztowna, ale co najbardziej boli, to że niedawno i tak wszystko było na wierzchu...

Taka wiadomość dla potomnych - jak już grzebiecie przy silniku/skrzyni i macie dostęp do tych elementów - wymieńcie od razu łapę na nową :) Sama łapa tania, a dostanie się tam ciężkie.

 

Po przygodzie ze sprzęgłem auto było na dodatkowych przeglądzie konserwacji i od razu usunięciu kilku drobiazgów które jeszcze wyszły.

 

A dzisiaj przyszła nowa syrenka - w starej kluczyk nie chodził już za dobrze i nie przetrwała grzebania przy silniku.

 

syrenka.thumb.jpg.9926d2a5e31735ba83d906219b422fa1.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka aktualizacji:

 

#1 - pod czujnym nadzorem została zamontowana nowa syrena alarmu

czujneoko.thumb.jpg.b1fe2d10598961a002ebd7ec6d4c1c4e.jpg

 

#2 - Forek został oddany na odgrzybianie i ozonowanie klimy, niestety w czasie tego zabiegu spalił się wentylator... Próba jego reanimacji się nie udała - nie udało mi się dostać spalonych tranzystorów. Przez tydzień do czasu dostarczenia nowego (używanego) woziłem się bez nawiewu co było grubym hartowaniem przede wszystkim na nocnych trasach... jazda przy -2C z otwartymi oknami to było zdecydowanie coś nowego. Ostatecznie po zamontowaniu działającego wentylatora zabieg czyszczenia klimy został dokończony i jestem pod dużym wrażeniem efektu. Powietrze z klimy nie odznacza się już żadnym zapachem. Filtr wleciał taki jak zawsze - MANN Anty-Smog Polifenol FP2141. Polecam bo czuć, że dobrze filtruje.

 

#3 - zabrałem się w końcu za dokończenie podświetlenia schowka centralnego + gniazd ładowania. Dla przypomnienia, poprzednia instalacja nie przeżyła letnich upałów - klej który użyłem się stopił i zalał gniazda, elektronika się odkleiła, ogólnie porażka. Tym razem gniazda USB są wlutowane w płytkę PCB, a ta znowu jest przyklejona do obudowy schowka wytrzymałym na wszystko klejem. Już przy wsadzaniu kabla czuć, że gniazdo siedzi dużo bardziej stabilnie. Samą elektronikę postanowiłem wyciągnąć na zewnątrz - w przypadku jej spalenia będzie można ją podmienić w kilka minut. Kable nie są już na stałe przylutowane tylko wszystko jest odpinane.

 

pcbusb.thumb.jpg.ef6794917b3aed7cdc8374cf6713fc0d.jpgschowek.thumb.jpg.a2a448879cc5c84c949737fe83a4147d.jpg

 

Nie wiem czy uda się jeszcze w tym roku, ale jest podjęta decyzja na montaż bagażnika/platformy na dach oraz drobny lift - tak do 4cm.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Godzinę temu, LosioDriver napisał:
1 godzinę temu, koziolek napisał:
Hmm, to będzie bagażnik na coś?
Mocowania trochę mizerne:blink:

Można będzie po tym chodzić, zakład który to robi montuje takie regularnie pod namioty dachowe.

Jeśli to stal to się tylko wygnie jak zaczniesz łazić po górze, ale nieważne, czekam na efekt końcowy bo fajnie się zapowiada.

Nie zapomnij dodać mocowań do tysiąca halogenów z przodu, tyłu i na boki:thumbup: 

zawsze się przydadzą a światła nigdy za wieleB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to stal to się tylko wygnie jak zaczniesz łazić po górze, ale nieważne, czekam na efekt końcowy bo fajnie się zapowiada.
Nie zapomnij dodać mocowań do tysiąca halogenów z przodu, tyłu i na boki 
zawsze się przydadzą a światła nigdy za wieleB)
Tam będzie więcej poprzeczek, są solidne, raczej się nie wygnie. Bazując na naprawdę dużej ilości takich bagażników jaką ten warsztat instalował mogę stwierdzić to z pewnością.
Światła będą od razu z przodu i z tyłu, a na boki gotowa instalacja.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia, myślałem że będą jakieś relingi dookoła.
Do czego ma służyć ta platforma? namiot dachowy, czy wożenie jakichś długich rzeczy?
Jeździłeś już? mocno świszcze?
Jeszcze nie wiem czy świszczy, oby nie
A do czego - namiot jest uwzględniony jako dalszy plan, być może nigdy nie użyję ale chciałem zostawić sobie taką możliwość.
Na pewno będzie używane do wożenia długich rzeczy, najczęściej pewnie po prostu drabiny, natomiast platforma daje wspaniałą dowolność wrzucania tam wszystkiego co będzie trzeba, a dzięki temu, że nie ma relingów dookoła zawsze może bez problemu wystawać. Zobaczymy jak się sprawdzi. W najgorszym wypadku sprzedam za rok
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LosioDriver napisał:

Jeszcze nie wiem czy świszczy, oby nie emoji55.png
A do czego - namiot jest uwzględniony jako dalszy plan, być może nigdy nie użyję ale chciałem zostawić sobie taką możliwość.
Na pewno będzie używane do wożenia długich rzeczy, najczęściej pewnie po prostu drabiny, natomiast platforma daje wspaniałą dowolność wrzucania tam wszystkiego co będzie trzeba, a dzięki temu, że nie ma relingów dookoła zawsze może bez problemu wystawać. Zobaczymy jak się sprawdzi. W najgorszym wypadku sprzedam za rok emoji23.png

W razie czego mam relingi bez dziur:D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem

I w sumie dalej zastanawiam...
Narzucić mate maskująca i po sprawie, taka siatkę jak wojsko ma i nie widać czy brudny dach czy nie, ot mycie odpada wtedy

Wysłane z mojego M2010J19SY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, aplam13 napisał:

Narzucić mate maskująca i po sprawie, taka siatkę jak wojsko ma i nie widać czy brudny dach czy nie, ot mycie odpada wtedyemoji16.pngemoji16.png

Wysłane z mojego M2010J19SY przy użyciu Tapatalka
 

I może do tego wieżyczkę strzelniczą? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...