Skocz do zawartości

Wysokie obroty na luzie (500-600)


CZAJA48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jechałem sobie autostrada i nagle wyskoczył mi błąd silnika.

Sprawdziłem co to za błąd: coś z katalizatorem lub awaria sondy lambdy (ponieważ mam tez LPG).

Skasowałem błąd i pojechałem na mala przejażdżkę po osiedlu (jakieś 6 km) zgasł mi 5 razy i obroty skakały. 

Rano wszystko sprawdziłem, wyczyściłem, dolot powietrza. 

Zrobiłem kolejna jazdę próbna i tym razem już nie gasł ale obroty skoczyły na wyższe gdy stoję.

Dodam ze nie ma tu w żadnym z przypadków różnicy czy jadę na 95 czy na LPG objawy są takie same.

Sonda lambda ma 3 miesiące.

Obroty wcześniej były na normalnym poziomie, tam gdzie jest ucięte przy 300-400 obr

Ktos wie co mogło się stać ?

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zaobserwowałem kilka zjawisk z obrotami, mianowicie gdy zwalniam na luzie do świateł obroty silnika spadają do 10-100 wiec prawie do 0, trzęsie silnikiem/autem przez moment i wraca do tej 650 niby normalnej wartości. Zdarza się tak około 1/10 razy bez znaczenia czy lpg czy 95. Czy to normalne czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CZAJA48 napisał:

Zaobserwowałem kilka zjawisk z obrotami, mianowicie gdy zwalniam na luzie do świateł obroty silnika spadają do 10-100 wiec prawie do 0, trzęsie silnikiem/autem przez moment i wraca do tej 650 niby normalnej wartości. Zdarza się tak około 1/10 razy bez znaczenia czy lpg czy 95. Czy to normalne czy nie ?

Ja bym powiedział że nie ale diagnozy nie postawię ;) ogólnie raczej podejdź do mechanika bo gorzej jak na tym luzie Ci zgaśnie :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...