Skocz do zawartości

Jakie amorki i łączniki do Legacy 1997 2.2?


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

muszę wymienić amorki z tyłu w Legacy 2.2 1997 kombi. Normalna zawiecha. Jakie polecacie? KYB? W Raszynie jest gość który sprzedaje całe mcphersony ze sprężynami i daje 3-miesięczną gwarancję, ale to pewnie jakieś regenerowane czy coś-ma ktoś jakieś doświadczenie z nim? -> http://allegro.pl/item164706797_subaru_ ... _tyl_.html

 

Muszę też kupić łączniki tył-podobno są tylko w oryginale za 300zł/szt? Jakieś podpowiedzi w tym temacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirchaser, amorki kup KYB, poproś na PW naszych forumowych handlarzy, to Ci dadzą cenę lepszą niż w sklepie :) Natomiast łączniki to albo regeneracja (w Wawie robią to na Bajecznej za 150 zł komplet o ile dobrze pamiętam), alb wymiana gumek na powerflexy - droższe rozwiązanie, ale podobno trwalsze (gumki powerflexa kupisz w JC albo w nie-ASO.pl). Ja na razie testuję przód, ale jeszcze nie osiągnąłem krytycznego przebiegu. Całych łączników nie ma sensu wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całych łączników nie ma sensu wymieniać.
ja musze wymienic łączniki bo mam jakies wynalazki od passata.
wymiana gumek na powerflexy

??więcej danych please!!

amorki kup KYB, poproś na PW naszych forumowych handlarzy,

jakies namiary...nie bardzo się jeszcze orientuje kto się tym zajmuje.

regeneracja (w Wawie robią to na Bajecznej za 150 zł komplet o ile dobrze pamiętam),

poszukam ...mam nadzieje ,ze cos wygoogluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirchaser, Łączniki składają się z plastikowego uchwytu, kilku gumek na obu końcach uchwytu + metalowe tulejki w tych gumkach. Regeneracja polega na wymianie gumek i ewentualnie tulejek na nowe. Mogą być wymienione na gumowe, albo poliuretanowe. Pierwsze rozwiązanie może mieć mniejszą żywotność (zazwyczaj 30 tys km), drugie jest droższe, ale podobno więcej wytrzymuje i dodatkowo usztywnia stabilizator pozytywnie wpływając na prowadzenie się auta (szczególnie przednie łączniki). Te łączniki od passata jeżeli już tam siedzą to chyba już były poddane jakiejś obróbce by pasowały? Czy tylko na pałę zostały wsadzone? Bo z tego co ostatnio słyszałem, to jednak są różnice małe w budowie i mogą ocierać. Większość warsztatów od Subaru ma plastikowe łączniki poniewierające się czasem po kątach, pozostanie tylko kwestia dokupienia kompletu gumek i założenia. W każdym razie do ogarnięcia bez problemów :)

Pierwsza osoba jaka mi przychodzi do głowy w sprawie amortyzatorów to Carfit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jak to jest z tymi łącznikami?słyszałem , że zamienników nie ma, a tu sie okazuje ze są Yamato , Kager, Fortuna Line...ceny od 100-150/szt (oryginaly 300zl/szt). Macie jakies doswiadczenie w tej kwestii??Ktory z tych producentow robi dobre łączniki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, ja mam jakieś wynalazki od Passata, wiec musze kupic cos nowego, co bede mogl pozniej regenerowac (np. wkladajac Powerflexy). Stad moje pytania.

Dobry łącznik to oryginalny plastik z gumkami powerflexa

no wlasnie ja nie mam oryginalu i dlatego musze zakupic cos do Subaru a nie passata :)

Jeszcze lepszy to metalowy

gdzie takie cos dostac?producent?

 

Whiteline 300zl/szt...kupilbym chyba jednak za ta cene oryginal-whiteline to jakis extremalny "twardziel"-tak mi sie przynajmniej wydaje.

 

aflinta, co kupic, co kupic?? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza osoba jaka mi przychodzi do głowy w sprawie amortyzatorów to Carfit

 

O tak, polecam! :grin:

 

Chyba nie ma auta, do którego nie załatwiłby w dobrej cenie.

 

Przetestowane na nieczęsto spotykanym Volvo 850 T5R! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, ja mam jakieś wynalazki od Passata, wiec musze kupic cos nowego, co bede mogl pozniej regenerowac (np. wkladajac Powerflexy). Stad moje pytania.

 

 

Kup sobie whiteline i zapomnij o łącznikach - prędzej Ci stabilizator peknie ze zmęczenia. Lączniki od passata to kolejna alternatywa i wiele osób takie rozwiązania używa, nie wiem po co chcesz je wywalać.

 

 

Whiteline 300zl/szt...kupilbym chyba jednak za ta cene oryginal-whiteline to jakis extremalny "twardziel"-tak mi sie przynajmniej wydaje.

 

To chyba dobrze że są mocniejsze niż oryginał? Czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza osoba jaka mi przychodzi do głowy w sprawie amortyzatorów to Carfit

 

O tak, polecam! :grin:

 

Chyba nie ma auta, do którego nie załatwiłby w dobrej cenie.

 

Przetestowane na nieczęsto spotykanym Volvo 850 T5R! :wink:

 

Dzięki :grin: a tak woogóle pasowały te amory :?: :shock: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirchaser, jezeli oryginal kosztuje tyle co whiteline i masz na to fundusze, to bez zająknięcia wybrałbym whiteline. W przeciwnym wypadku zadzwoń do warsztatu na bajecznej - jak już wcześniej pisałem, być może mają gotowe łączniki zregenerowane.

Swoją drogą jesteś pewien, że te co teraz masz są już wybite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze,ze OT ładnie się rozwija, ale wracając do tematu...

Lączniki od passata to kolejna alternatywa i wiele osób takie rozwiązania używa, nie wiem po co chcesz je wywalać.

bo mechanik w Józefowie powiedział, że to jakieś wynalazki i że luzy są-więc wymieniam.Tył lata jak głupi.

 

prędzej Ci stabilizator peknie ze zmęczenia

to nie wiem czy lepiej wymieniać łączniki czy stabilizator :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mechanik w Józefowie powiedział, że to jakieś wynalazki i że luzy są-więc wymieniam.Tył lata jak głupi.

 

1. łączniki od VW działają - może te sąjuż zuzyte ale są trwalsze niz oryginał.

2. cóż to za mechanik w Józefowie?

3. Co to znaczy ze tył lata jak głupi? Łącznikistukają, prowadzenie od tego nie siada jakoś wyczuwalnie.

 

 

to nie wiem czy lepiej wymieniać łączniki czy stabilizator

 

Jak sobie whiteline założysz to o wymianach łączników raczej na pewno zapomnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, no tak latanie tyłu to pewnie wina amorków, które też są do wymiany, a łaczniki walą jak głupie !! No ale chyba od nich tez zalezy jakość prowadzenia na zakrętach.

Mówisz, że łączniki od VW są mocniejsze niż oryginał Subaru?I do tego tańsze...

Jak sobie whiteline założysz to o wymianach łączników raczej na pewno zapomnisz.

może to i dobre rozwiązanie...hmmm

POwerflex już też robi kompletne aluminiowe lączniki na tył.

gdzie to dostać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, no tak latanie tyłu to pewnie wina amorków, które też są do wymiany, a łaczniki walą jak głupie !! No ale chyba od nich tez zalezy jakość prowadzenia na zakrętach.

 

Jak masz wywalone amortyzatory to na pewno nie odczujesz luzów na łącznikach. Z resztą ciężko to poczuć, szczególnie przy seryjnych stabilizatorach.

 

Mówisz, że łączniki od VW są mocniejsze niż oryginał Subaru?I do tego tańsze...

 

Dokładnie tak.

 

może to i dobre rozwiązanie...hmmm

 

Ja tak uważam, ostatnio miałem dylemat co wziąć do pewnego GT i wziałem whiteline i to lepszy aluminiowy model anie stalowy, bo uznałem że warto zapomnieć o problemie raz na zawsze.

 

gdzie to dostać??

 

Powerflexa sprzedaja JC Auto, nie-ASO.pl czy Majertech bodajże. NIe wiem jak się ma cenowo do Whiteline'a - tamte są sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, a gdzie whiteline w Wawie załatwić? Swoją drogą na nie-ASO.pl whiteline widziałem tylko do Imprezy.

Może ktoś z forum się tym zajmuje?

 

A kto z Was używa tych passatowskich??Bo nawet nie wiem od którego to passata, jaki nr katalogowy nic, zero , nul...wiem tylko jak wyglądają,ale...to dużo nie da.Anybody?

Na allegro są jakieś przednie, tylne lewy i prawy...z wyglądu wszystkie takie same i wszystkie wyglądają jak moje :) Podejrzewam, że te co mam założone teraz, to są jakieś zamienniki do passata.

Please help guys!

 

Powerflex u Kornackiego 260zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, a gdzie whiteline w Wawie załatwić? Swoją drogą na nie-ASO.pl whiteline widziałem tylko do Imprezy.

Może ktoś z forum się tym zajmuje?

 

nie-ASO prowadzą osoby z forum.

 

Firma zajmuje się tylko Imprezą wiec nie dziwne że nie ma na stronie wypisanych innych zastosowań. KLC30 to przedni łącznik do Legacy BD/BG 94-99, KLC30 to tylny, odpowiedniki z drutu stalowego też pasują. Wystarczy zajrzeć do katalogu na stronie whiteline.

 

 

A kto z Was używa tych passatowskich??Bo nawet nie wiem od którego to passata, jaki nr katalogowy nic, zero , nul...wiem tylko jak wyglądają,ale...to dużo nie da.Anybody?

 

Weź łącznik w łapę i idź do VW albo do jakiejś hurtowni moto to Ci powiedzą, obstawiam ze wszystkie passaty mają to samo. Wiem że różnica była taka że Passatowski z oryginalnymi tulejkami wymagał rozwiercenia otworu w stabilizatorze, więc od Imprezy/Legacy mogą już nie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passatowski z oryginalnymi tulejkami wymagał rozwiercenia otworu w stabilizatorze, więc od Imprezy/Legacy mogą już nie pasować.

kurcze...tu mnie zmartwiłeś...jeżeli tak jest to trzeba będzie przy passatowskich zostać...bo nie będę przecież stabilizatora wymieniał...ale w sumie skoro pasują...chociaż o uszy mi się obiło, że ocierają :roll: czy coś.

 

jaki jest koszt stabilizatora?

 

Kornacki to nie ten z TV? Może Ci o Korneckiego chodzi?

tak o Korneckiego mi chodziło (Kornecki Auto Sport)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze...tu mnie zmartwiłeś...jeżeli tak jest to trzeba będzie przy passatowskich zostać...bo nie będę przecież stabilizatora wymieniał...ale w sumie skoro pasują...chociaż o uszy mi się obiło, że ocierają czy coś.

 

 

Nie wiem, w jednyma ucie w którym je widziałem nie ocierały.

 

jaki jest koszt stabilizatora?

 

Whiteline kosztuje ~500PLN ;-)

 

Seria nie wiem.

 

tak o Korneckiego mi chodziło (Kornecki Auto Sport)

 

Nie wiem czemu wszyscy go z Kornackim mylą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...