Skocz do zawartości

Ubezpieczenie AC - wypowiedzenie od ubezpieczlani


keraj38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z forumowiczów otrzymał wypowiedzenie ubezpieczenia AC z ubezpieczalni?

czy mogę wówczas wypowiedzieć ubezpieczalni OC, żeby wykupić w innej cały pakiet OC+AC?

Proszę o porady i odpowiedzi.

Moje podejrzenie jest że ubezpieczalnia daje super ofertę na pakiet OC i AC a potem wypowiada umowę na AC, czy ktoś się z tym spotkał, czy tylko ja mam takiego pecha?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polisę nas koniec okresu można wypowiedzieć na dzień przed końcem okresu ubezpieczenia. W trakcie roku możesz sobie złożyć i tak będzie to skutkowało zamknięciem polisy na koniec.

Dlaczego wypowiedzieli AC? Jakiś powód musieli podać, nie mogą, bo tak im się chce. Są OWU i tak jest wyraźnie napisane kto i kiedy może odstąpić od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód stał ok. miesiąca, przyjechał rzeczoznawca, a akumalator nie miał siły odpalić, rzeczoznawca nic nie mówił że to ważne.

W piśmie z 12.10 stwierdzili że samochód nie nadaje się do ruchu i wypowiedzieli ubezpiecznie AC, ja akurat12.10 mam zrobione badania techniczne, teraz mam kręcić filmik jak odpalam samochód, nie wiem o co im chodzi, co ma akumulator do AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód stał ok. miesiąca, przyjechał rzeczoznawca, a akumalator nie miał siły odpalić, rzeczoznawca nic nie mówił że to ważne.

W piśmie z 12.10 stwierdzili że samochód nie nadaje się do ruchu i wypowiedzieli ubezpiecznie AC, ja akurat12.10 mam zrobione badania techniczne, teraz mam kręcić filmik jak odpalam samochód, nie wiem o co im chodzi, co ma akumulator do AC.

 

Mam z powrotem AC. Po przesłaniu 30sekundowego filmilku z odpalenia  auta na maila dostałem informację o przywrócenie POLISY. dzięki za odpowiedzi.

PZD

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód stał ok. miesiąca, przyjechał rzeczoznawca, a akumalator nie miał siły odpalić, rzeczoznawca nic nie mówił że to ważne.

W piśmie z 12.10 stwierdzili że samochód nie nadaje się do ruchu i wypowiedzieli ubezpiecznie AC, ja akurat12.10 mam zrobione badania techniczne, teraz mam kręcić filmik jak odpalam samochód, nie wiem o co im chodzi, co ma akumulator do AC.

 

Mam z powrotem AC. Po przesłaniu 30sekundowego filmilku z odpalenia  auta na maila dostałem informację o przywrócenie POLISY. dzięki za odpowiedzi.

PZD

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2017 o 19:16, Tutek napisał:

Z ciekawości, jakie TU się tak bawi? Może być na PW. 

 

W dniu 17.10.2017 o 21:36, keraj38 napisał:

Samochód stał ok. miesiąca, przyjechał rzeczoznawca, a akumalator nie miał siły odpalić, rzeczoznawca nic nie mówił że to ważne.

W piśmie z 12.10 stwierdzili że samochód nie nadaje się do ruchu i wypowiedzieli ubezpiecznie AC, ja akurat12.10 mam zrobione badania techniczne, teraz mam kręcić filmik jak odpalam samochód, nie wiem o co im chodzi, co ma akumulator do AC.

 

Mam z powrotem AC. Po przesłaniu 30sekundowego filmilku z odpalenia  auta na maila dostałem informację o przywrócenie POLISY. dzięki za odpowiedzi.

PZD

JK

 

A coś więcej..?  Czy może trzeci raz:

W dniu 17.10.2017 o 21:36, keraj38 napisał:

Samochód stał ok. miesiąca, przyjechał rzeczoznawca...

 

Swoją drogą - to brzmi jak początek bajki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bajka, to bajka.

A zaczęło się od sms od ubezpieczalni (nazwa dwuczłonowa, ja nie zwróciłem uwagi na drugi człon, powiedzmy, że pierwszy człon to A, drugi to b, czyli nazwa Ab) o przedłużeniu polisy OC AC, uznałem że należy przeszukać internet i poszukać czegoś tańszego, znalazłem tańszą w A, nie zauważyłem że nie ma stronie internetowej drugiej części nazwy b (z 2700 na 1900 i to na oryginalnych częściach, 2700 było tylko na zamiennikach), bardzo się ucieszyłem. Dzwonię do Ab, mówię że mam tańsze ubezpieczenie, a oni że to niemożliwe, sprawdzam na stronie Firmy A jeszcze raz, a tam oferta jeszcze niższa o jakieś 30zł. No to trzeba działać, tym bardziej że obie to A. Pojechałem do banku w innej sprawie, a tam że mają oferty OC AC też od A, to pomyślałem niech dzwonią, jak mają w tej samej cenie, a może niższej, to czemu nie. Zadzwonili jak już byłem w domu. Po krótkiej rozmowie Pani oznajmiła, że firma A nie jest zainteresowana ubezpieczeniem mojego auta, a dokładniej, że mam szukać ubezpieczenia w innej ubezpieczalni, teraz nie pamiętam nazwy, sprawdziłem w internecie i mieli drożej, coś koło 1930, to po co mam zmieniać ubezpieczalnię (kolejne oględziny auta), jak przedłużenie w starej i taniej. To szybko otwieram moją kalkulację, a tam zonk, po kliknięci KUP, wszystkie wyliczenia zniknęły.

Szybko wypełniłem nową kalkulację i udało się, tam cena 1870, szybki wykup polisy i banan na buzi. W tym momencie zauważyłem, że miałem ubezpieczenie w Ab a teraz w A, szybki telefon do A, czy muszę wypowiadać umowę w Ab, a Pan przedstawił się że jest z Ab, on że nie wie, że oddzwoni, oddzwonił po godzinie może dwóch, że muszę złożyć wypowiedzenie w Ab, "bardzo się ucieszyłem", złożyłem wypowiedzenie (ale mam przynajmniej tańszą polisę i na częściach oryginalnych). Dalej to już przyjechał Pan rzeczoznawca do oględzin i po dwóch dniach A wypowiedziało umowę.

Nudne, ale niestety prawdziwe

PZD wytrwałych co to przeczytali, pozostałych też.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...