Skocz do zawartości

Subaru impreza wrx 05 Tuning, turbo późno wstaje,4x4


oskardudaosa

Rekomendowane odpowiedzi

witam, nabyłem niedawno wrx-a 2.0t i mam kilka pytań co to auta, otóż; 
- 1) czy to normalne ze turbo wstaje od 3.5k? 

- 2) jak dbać o te 4x4, jak jeździć itp? (jeździłem wcześniej oska 350km o 4x4 nie mam pojęcia) 
- 3) ile koni mogę wycisnąć bez zakuwania? ew. jakaś uszczelka odprężająca?
i jakie graty włożyć  żeby modyfikacje miały sens? 
- 4) auto ma przejechane 150tys chciałbym jeszcze wymienić olej w dyfrach i silniku, jaki olej?
- 5) rozrząd jakiej firmy?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy jakie turbo.

2.Normalnie, jeździsz jak każdym innym samochodem, dopóki się nie nagrzeje to delikatnie.

3. ~280KM

4.Olej jaki Ci się podoba, żeby tylko normy spełniał, ja do gt lałem motula x-cess 10w40, teraz do wrx leję 300v.

5.Oem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 wszystko zależy od mapy i jak napisał mly96 turbo, dolotu wylotu ... nieszczelności ... brudnego przepływomierza 

 

Ad 2 Ruszaj przy 1.5 tys obrotów jak puścisz sprzęgło but ... tak żeby się nie ślizgało i nie śmierdziało.  Jak pojedziesz na przegląd to auto musi być na rolkach żeby wszystkie 4 koła kręciły się. Diagnoście z wróć uwagę, że to napęd stały 4*4*

Ad3 Wszystko zależy do czego chcesz wykorzystywać auto. Do codziennej jazdy proponuję 240-260 koni. 

Ad4 ile mark olejowych tyle zdań ... 

Ad5 proponuję na pewno markowy ... pamiętaj o pompie ... .

I zwykły Pan wiesio nie ogarnia rozrządu w Subaru ... 

To Ci mogę doradzić to sprawdzaj stan oleju ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za rade, jednak jak wygląda wasze zdanie aby zrobić to na jakies 320-350km, jakie graty wsadzić?
i nie taniej mnie nie wyjdzie bo ja płace za same części montaż pisanie map itp itd mam free 
pozdrawiam i prosił bym o jakieś wypowiedzi jak to dobrze zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sobie teraz policz zrobienie silnika żeby wytrzymał 350KM, zawiecha, hamulce, turbo, wtryski, pompa paliwa, intercooler, remap i ponad 20k w du...

edit.

aaa zapomniałem, dolicz sobie napędy z sti +-10k bo wrx-owe nie wytrzymają na dłuższą metę 280KM

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mly96 napisał:

to sobie teraz policz zrobienie silnika żeby wytrzymał 350KM, zawiecha, hamulce, turbo, wtryski, pompa paliwa, intercooler, remap i ponad 20k w du...

edit.

aaa zapomniałem, dolicz sobie napędy z sti +-10k bo wrx-owe nie wytrzymają na dłuższą metę 280KM

tak wiem o co chodzi tylko ze płacąc za same cześci to wyjdzie mi to tak w miarę dobrze myśle ale rozumiem.. 
a tam wyżej jeszcze zapytałem jaki olej do napędów zalać, coś proponujecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, oskardudaosa napisał:

tak wiem o co chodzi tylko ze płacąc za same cześci to wyjdzie mi to tak w miarę dobrze myśle ale rozumiem.. 
a tam wyżej jeszcze zapytałem jaki olej do napędów zalać, coś proponujecie? 

75W90 GL5 może być Motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zauważyłem, że mój zegar boost pokazuje maksymalnie 0,3, a spadku mocy jakoś nie zauważyłem. Może minimalnie, a może ulegam sugestii? Czyżby padł zegar LAMCO? Chyba bez podłączenia do kompa się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się tak bawić to możesz rozwiercić blok do 2.2  i pamiętaj o panewkach ... . 

 

Chodź do takich modyfikacji poszukaj STi masz wzmocnioną budę, mocniejsze dyfry, skrzynię i to co napisał mly96 ... .

 

Aż w końcu i tak z WRX zrobisz STi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie byłem dziś po ten olej do napędów (przy okazji skrzynia) i teraz pytanie ile go potrzebuje, i jest taki problem ze motula tego 75w90 sa 3 lub 4 rodzaje i teraz który mam wsiąść 
a co do tuningu to stwierdziłem ze zrobię sobie takie 290 km (max 305)  takie żywe i na illegalne nocne starczy.
moze ktoś z forum poleci jakies turbo do takiej mocy? i czy będę musiał wtryskiwacze zmienić? 
ic, dolot i wszystkie sylikonowe węże  już zamówiłem 

pozdrawiam i czekam na odp :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...