Skocz do zawartości

Forester 2.5XT SG 2006 AT.


jkar

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent jak w temacie. Dzisiaj był w ASO na wymianie oleju w ASB i dyfrach. Z tego co mi wiadomo, mam z tyłu szperę, Poinformowałem o tym mechanika przed wymiana oleju. Na koniec dowiedziałem się, że został tam wlany olej Eneos 75w90 GL-5. Wyraziłem swoje wątpliwości co do tego oleju, gdyż nie posiada on dodatku do szpery. Mechanik powiedział, że sprawdzał i taki ma być według specjalizacji. Wymieniać go na olej z dodatkiem do LSD czy nie ma takiej potrzeby? Jaką on ma szperę? Torsen czy płytki lsd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jkar napisał:

 

Dzięki za info.

Już byłem gotów jutro zlewać go ;)

 

Nie ma takiej potrzeby , mechanik miał rację :) olej LS wlewa sie tam gdzie są płytki , lub centralny mechanizm z DCCD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, gorion napisał:

A tam nie ma zwykłego mechanizmu różnicowego? I co jest tą "szperą" w przypadku automatu?

Podnieś samochód i masz na lewej części dyfra naklejkę z typem modelu , po tym kodzie powiem Ci co masz ale z reguły to mechanizm tzw. helikalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gorion napisał:

Czyli chodzi o zwykły mechanizm roznicowy tak jak pisałem? Gdzie zatem wystepuje wisko?

napewno nie po logach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w to kiedyś wnikałem, ale zapomniałem. Zresztą jest gdzieś osobny temat o napędach. Z tego co pamiętam wszystkie 2.5xt polift mają VTD, cokolwiek to oznacza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi tam być skoro na podnośniku kręcąc jednym kołem, drugie obraca się w tym samym kierunku.

 

W dniu 6.10.2017 o 21:56, carfit napisał:

z pewnością :)

 

Da się sprawdzić po numerze VIN co mam za dyfer? Sam już nie wiem teraz. Jak jest rozwiązany ten napęd? Tak jak pisałem. Kręce jednym kołem to drugie obraca się w tym samym kierunku. Czy to szpera z płytkami lsd czy coś innego?

Edytowane przez jkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jkar napisał:

Coś musi tam być skoro na podnośniku kręcąc jednym kołem, drugie obraca się w tym samym kierunku.

 

 

Da się sprawdzić po numerze VIN co mam za dyfer? Sam już nie wiem teraz. Jak jest rozwiązany ten napęd? Tak jak pisałem. Kręce jednym kołem to drugie obraca się w tym samym kierunku. Czy to szpera z płytkami lsd czy coś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...