Skocz do zawartości

legacy vs forester, manual vs automat


Vefour

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, moi mili, nabywam subaru - trochę się wacham między foresterem XT a Legacy sedanem (dwie potrzeby, a na dwa subaru mnie nie stać :). Podobnie dumam nad automatem. Możecie mnie oświecić Waszym poglądem?

 

Dzięki z góry,

 

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duch mój szalony i anarchistyczny woła o coś, co może na krawężnik wjechać bez drżenia serca kierowcy, że rozpieprzy cuś pod nim, a poza tym duch ten lubi sobie zjechać z drogi głownej a maliny ..... Vide forester ....

 

Duch słuzbowy chciałby w luskusie jeżdzić, ksenonami drogę rozjaśniac, zanurzony w skórze słuchać muzyki z 37 głośników i 8 subwooferów, patrzeć na śliczne wskaźniki i być masowanym przez piekną masażystkę, dołączaną do legacy gratis. Garnitur, szampan, cygaro ....

 

ha, dylema ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybral Legacy :), z napedem na cztery kola tez mozesz dojechac w rozne niedostepne dla innych aut miejsca :), Legacy w koncu tez nie jest tak sportwe zeby sie bac na kraweznik wjechac ;), choc z drugiej strony Forester ma lepszego buta :) i turbo :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, moi mili, nabywam subaru - trochę się wacham między foresterem XT a Legacy sedanem (dwie potrzeby, a na dwa subaru mnie nie stać :). Podobnie dumam nad automatem. Możecie mnie oświecić Waszym poglądem?

Forester to płyta podłogowa, a zatem i wymiary, Imprezy. Czyli miejsca masz prawie równie niewiele w porównaniu do Legacy. Wydaje mi się że powinno się porównywać Forestera do Imprezy, a Legacy do Outbacka, bo przynajmniej wielkości są identyczne. Niestety ciężko jest doradzić w takim wypadku jak Twój, ale jeżeli autentycznie lubisz wypady w teren i potrzebujesz trochę luksusu, to ja głosuję na Outbacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester to płyta podłogowa, a zatem i wymiary, Imprezy. Czyli miejsca masz prawie równie niewiele w porównaniu do Legacy.

Impreza jest jednak znacznie mniejsza w srodku od Forestera. Jak moja zona sie wahala to argumentem za Outbackiem byl fakt, ze ma dluzszy bagaznik i wozek dla dziecka wchodzi wzdluz co powoduje, ze zajmuje pol bagaznika a nie caly (jak w Foresterze). Ale znowu na tylnych siedzeniach subiektywnie Forester daje wiecej miejsca. Z tym, ze to o starym Outbacku. Nowego az tak dokladnie nie ogladalem bo zona nie chce slyszec o zmianie auta. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem ja wolalbym Forestera o choćby ze względu na stan polskich dróg :P

 

Może się nie znam, ale tak naprawdę jaka jest różnica w zawieszeniach miedzy tymi dwoma autami?

Konstrukcyjnie i wytrzymałościowo - żadna. Wysokość owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Legacy, wsadz terenowe zawieszenie i zabuduj turbo do 2.5 litrowki :wink: Bedziesz zadowolony :!:

 

Kup fiata Pande, przerzuć bude od Forestera, przerzuć silnik z turbiną i zawieszenie od STI, przerzuć fitele i deskę z Outback'a a potemn przerzuć to wszystko przez ogrodzenie na złomowisko ........ będziesz zadowolony.

 

Matka chrzesna z przerzutami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co bys nie kupił to i tak będziesz zadowolony.......

proponuje:

-jeśli foryś XT to ze względów exploatacyjnych proponuje w automacie(ja na 45tyś sprzęgło wymieniałem i wiem że nie jako jedyny)

-legacy 2.5 ze skrzynią manualną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...