Skocz do zawartości

EJ16 na EJ25


Adrian Foto

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
W dniu ‎2017‎-‎08‎-‎20 o 16:56, Adrian Foto napisał:

Dzięki ekstra, to są mega ważne informacje :-)

 

Tylko czy skrzynia by to wytrzymała? Ja mam u siebie EJ16 na cztery koła

 

2.5 RS odmieniłby wszystko

Kolega wrzucił do takiej imprezy silnik  z legacy 2,5 z 2005 roku z wersji USA. Tylko musiał tez oczywiście mieć ECU od konkretnego auta.  

pamiętajcie ze jest bardzo dużo wersji ECU, i impreza, forek, czy legas w tym samym roczniku i z tym samym silnikiem będą mieć zawsze inne ECU.

 

Nawet ten sam model, ten sam rocznik i ten sam silnik, a wersje manual/automat mają inne ECU. O tym warto pamiętać. Bo nieraz ludzie robia swap np. z anglika z automatem..... i potem silniczek z org. ECU nie chce hulac ze skrzynią manualną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 20.08.2017 o 13:56, lucza napisał:

Każdy silnik pasuje oprócz H6,wymaga niewielkiej przeróbki,ja wsadziłem silnik 2.5 z legacy IV ('04),pozdro.

 

A co nie pasuje w H6, przy przekładce do Imprezy GC 98r.? Łapy trzeba przerabiać? Miejsca pod maską nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiego H6. EG33 ledwo ledwo, EZ30 jakieś tam miejsce ma ale ciężko wyprowadzić chłodzenie mając fabryczną chłodnice. Pasuje na łapy i skrzynie. Kolektory do spawania. Najgorsze to odpalenie bo H6 to głównie auta z automatem, a wiązka "z dawcy" tak łatwo się nie sparuje z resztą tej od GC. Albo standalone albo naprawdę kumata głowa która to połączy by zapaliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...