Skocz do zawartości

EJ16 na EJ25


Adrian Foto

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.08.2017 o 00:43, lucza napisał:

parę dni temu zakończyłem taką operacje :) , z powodzeniem,silnik pasuje p&p,pozdro.

 

Wystarczyło silniczek przełożyć? Z jakiego subaraka było to 2.5L?

 

Jakbym miał takie pomysły można się zgłosić? Koszt silnika i podmianki? Czy to musi być 2.5 z podobnej generacji/rocznika? Czy np. pasowało by z jakiegoś forka, czy np. z imprezy II gen ?

Edytowane przez Adrian Foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2017 o 00:43, lucza napisał:

parę dni temu zakończyłem taką operacje :) , z powodzeniem,silnik pasuje p&p,pozdro.

Podłącze się pod temat. A orientujesz się czy w Lanosie 1.5na zamiana na 2.0na jest też na zasadzie P&P?
Pytam, bo mam możliwość zakupy Lanos 1.5 a w garażu leży 2.0na. :D I kusi mnie zamiana silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam silnik pasuje p&p,kolektor wydechowy też,silnik z legacy IV albo V (nie znam się na legacy, 04 rok) problem pojawia się ze sterowaniem silnika.Ja przełożyłem całą wiązkę elektryczną wywalając co niepotrzebne.Mowa o swapie do imprezy 99, silnik będzie pasował do newage i lanosa bez problemów, co do elektryki to trzeba sprawdzić jak jest sterowany pedał gazu (linka czy elektrycznie) ale to też można ogarnąć zmieniając przepustnice na taką czy taką :). Jak coś to pytać,pomogę,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, lucza napisał:

Sam silnik pasuje p&p,kolektor wydechowy też,silnik z legacy IV albo V (nie znam się na legacy, 04 rok) problem pojawia się ze sterowaniem silnika.Ja przełożyłem całą wiązkę elektryczną wywalając co niepotrzebne.Mowa o swapie do imprezy 99, silnik będzie pasował do newage i lanosa bez problemów, co do elektryki to trzeba sprawdzić jak jest sterowany pedał gazu (linka czy elektrycznie) ale to też można ogarnąć zmieniając przepustnice na taką czy taką :). Jak coś to pytać,pomogę,pozdro.

 

Czyli do Imprezy 99' pasuje jednostka z imprezy I i II i legacy. A ty z jakiego auta miałeś silnik?

Edytowane przez Adrian Foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lucza napisał:

Każdy silnik pasuje oprócz H6,wymaga niewielkiej przeróbki,ja wsadziłem silnik 2.5 z legacy IV ('04),pozdro.

Dzięki ekstra, to są mega ważne informacje :-)

 

Tylko czy skrzynia by to wytrzymała? Ja mam u siebie EJ16 na cztery koła

 

2.5 RS odmieniłby wszystko

Edytowane przez Adrian Foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Silnik DOHC ma jeden minus, dość kosztowną regulację zaworów ,w silniku sohc zrobisz to sam na spokojnie popijając piwerko, jedyne koszta to uszczelki pod dekle i na świece i koszt piwerka.

  

Edytowane przez andre82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z licznymi pytaniami czy skrzynia wytrzyma i takie tam ble ble ble, wczoraj pojechałem na prywatne terytorium sąsiada. I tak Subaru impreza '99 , silnik 2.5 z legacy IV rok '04 wraz z wiązką,totalnie odchudzone auto (carbony i wywalanie co sie da), gwintowane zawieszenie,skrzynia sti '96 mega krótka,dyfer tylny lsd,oleje o ograniaczonej lepkości,koła reys 16" i asfalt pokryty niewielką ilością liści kasztanowca :). Plan; mam zastępczą skrzynie więc ta co jest w aucie jest do zabicia :0. Po ponad godzinie pałowania na 1 i 2 biegu,do odcinki,bączki pączki i ruszanie bokiem (wentylatory zmostkowane dla lepszego chłodzenia) nie udało się zabić skrzyni,nie wiem w jakim stanie są zęby wewnątrz ale nic nie zgrzyta nic nie puka i nie stuka,więc chyba faktycznie za mało NM żeby to ustrojstwo zabić :) silnik oczywiście N/A,myślę ze zaspokoiłem ciekawość,pozdro.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, HoQ napisał:

Hmm wydaje mi się że kolega pytał czy silnik 2.5 zabije jego skrzynie jeżdżąca obecnie z EJ16, więc nie jestem pewien czy upalanie 2.5 NA na skrzyni z Sti '96 odpowiada na to pytanie ;)

Poczytaj a zrozumiesz :) ,pozdrawiam żonę,poproś żeby zmieniła pastę do zębów bo mi się tubki pierniczą :) pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wchodzi bez problemu.Pod warunkiem ze montujesz ej25 sohc. skrzynia  dwa rally sprinty przeżyła i ma się dobrze. W buty można wsadzić bajki że skrzynia nie wytrzymie. Posadz rzeźnika to i 6mt zabije.

 

Edytowane przez andre82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Narrator i chudy_ jak chcecie zobaczy mogę podjechać na pestkę ( w tą sobotę albo niedzielę )moim 2.5 RS zobaczycie jak jedzie i czy warto.  

Co do skrzyni pewnie macie krótszą 5 tkę więc będzie elegancko .... 

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, andre82 napisał:

Ecu musisz zmienic.Na ecu z ej20  jest za ubogo przy wyższych obrotach.  

Jeśli znajdziesz ecu z tego samego rocznika co twoje auto nie będziesz musial zmieniać wiązki. 

 

A z Ej16 na Ej20 trzeba ecu zmieniać?

Co jest problemem uboga mieszanka? Nie można jakiegoś chipa zrobić, po co ecu zmieniać?

Najlepszym kandydatem na przekładkę byłoby drugie subaru ze zmasakrowanym tyłem? Patrząc po silnikach do kupna to ani nie miałbym, wiązki ani ecu. Czyli najlepiej jakiegoś rupla dorwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...