Skocz do zawartości

Adrian Foto

Nowy
 • Zawartość

  71
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Adrian Foto

 • Tytuł
  ..:: Swojak ::..

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  WRO
 • Auto
  Subaru Impreza Gen I, 1999r.

Ostatnie wizyty

180 wyświetleń profilu
 1. Korek od dyfra i kielichy tylne

  Całą kanapkę już mam wyjętą została mi ta decha/maskownica na głośniki/bagażnik. Ją się po prostu wyciąga, nie chcę jej uszkodzić...
 2. Korek od dyfra i kielichy tylne

  Dzisiaj od tyłu :-) 1) Nie udało mi się odkręcić tego korka od tylnego dyfra jakieś pomysły? Zlane WD40, młoteczkiem delikatnie, ale nie chcę zrobić bubu... 2) Jak już mam kanapę wyjętą całą, to jak mam zdjąć tą wyściółkę pod tylną szybą, żeby zobaczyć kielichy? Ona powinna już wyjść jak mam kanapę zdjętą? Czy trzeba też te plastiki po bokach na słupkach jakoś odbezpieczyć?
 3. Szczerze o 2,5T STI

  A awaryjność i koszty naprawy? Coś zrobić w subaru to masakra, np. slapa, upg, regulacje itp. Jak to jest u innych? Ktoś tam pisał gdzieś (forum), że kupił z salonu Subaru i zrobił raport z usterek które wyszły do 100k km.
 4. Zużywa olej

  Do tego tuleja tłoka się owalizuje, no i jak pierścień ma uszczelniać, jak ma jajowatą tuleję, a tłok jest okrągły ? Spalanie oleju to są przeważnie pierścienie lub nieszczelności (w wolnossących). Wiedzą o tym również właściciele BMW (jeden typ nawet przez to kanał na yt otworzył)
 5. EJ16 na EJ25

  A z Ej16 na Ej20 trzeba ecu zmieniać? Co jest problemem uboga mieszanka? Nie można jakiegoś chipa zrobić, po co ecu zmieniać? Najlepszym kandydatem na przekładkę byłoby drugie subaru ze zmasakrowanym tyłem? Patrząc po silnikach do kupna to ani nie miałbym, wiązki ani ecu. Czyli najlepiej jakiegoś rupla dorwać.
 6. Wycieraczki do GC 99

  Witam. Jakie wycieraczki macie i polecacie do Imprezy GC?
 7. EJ16 na EJ25

  Jeszcze raz muszę się zapytać, czy ej25 SOHC podejdzie za ej16, bez wiązki i ECU?
 8. EJ16 na EJ25

  Ej16, z jakim silnikiem to można zamienić nie zmieniając wiązki i ECU? EJ20 SOHC 125KM pasuje?
 9. Jaki olej do wspomagania GC

  A jak dolałem i chodzi ciężej, to znaczy że przelałem? To jest oczywiste ale wolę się dopytać, Na miarce cold to jest odpowiedni poziom na zimnym silniku, a hot na ciepłym? Sprawdzić na zimnym i ciepłym?
 10. Jaki olej do wspomagania GC

  Miałem coś takiego (załącznik) nadaję się to do wspomagania? Co ile wymienić olej w wspomaganiu? Ile go tam wchodzi? Jak spuścić, trzeba odpowietrzać, jest jakaś procedura? Dextron 3H, jaka jest różnica między tym olejem a np. przekładniowym 75w90?
 11. EJ16 na EJ25

  A EJ204? DOHC Wiązka i ECU starczy?
 12. Jak ściągnąć zderzak tylny Impreza GC

  Ojej ile to roboty :-)
 13. Wiem, że jesteście zmęczeni tymi debilnymi tematami, ale muszę je zadać, żeby jakoś psychicznie się podbudować przed robotą. Muszę wszystko zrobić super ekstra, żeby nie uszkodzić elementów montażu, a co najwyżej naprawić! Zderzak na końcach trzyma się na błotniku i są tam takie gumki, da się te gumki wyjąć, żeby ich nie uszkodzić i można je było ponownie zamontować? W ogóle gdzie się kupuje takie elementy? Jakby coś poszło nie tak to trzeba przecież mieć co wstawić, żeby się wszystko trzymało. Poza tymi gumkami to na czymś się jeszcze trzyma?
 14. Siema. Tak sobie rozmyślałem o boxerku, no i doszedłem do wniosku, że jak tłoki chodzą przeciwstawnie, to grawitacja ciągnie je w dół. Przez co mogą trzeć o ścianki cylindra i dlatego boxery krócej wytrzymują. Fajna rozkmina?
 15. Czy to panewy tłuko?

  Na zimnym najbardziej. Sprawdzam regularnie olejek, Milers 5w40, nie wkręcam na wysokie na zimnym
×