Skocz do zawartości

Forester SG wyciek


miszczu123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam mały problem a może duży :). 3 tygodnie temu po jakiejś krótkiej jeździe w upalny dzień....zauważyłem spory wyciek.:)
Po krótkiej analizie , brak płynu chłodzącego który znalazł sobie ujście w skrzyni biegów (manual), reszta na chodniku. Laweta do mechanika i tam wstępna diagnoza chłodnica oleju skrzyni. Po wymianie , przepłukaniu skrzyni i uzupełnieniu płynu chłodzącego auto jeździło przez 2 tygodnie. Dzisiaj wsiadam do samochodu i znowu plama pod samochodem, scenariusz identyczny.
W czasie jazdy przed awariami temperatura ok. Jedyna prawidłowość to taka że upalna pogoda i zawsze wyciek na postoju. Macie jakieś pomysły ?. Zapraszam do dyskusji :). Sprawa dosyć pilna bo niedługo wakacje :(
Pacjent to Forester 2,0xt r. 2003 manual.

Dzięki i pozdrawiam
Tomek
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimy nie włączałem, płynu do spryskiwaczy nie dolewałem, na myjni nie byłem,  pies mi nie obsikał :), do tego samego mechanika jeżdżę od lat (może trzeba zmienić :)).  Wytłumaczy mi ktoś dlaczego mam płyn chłodzący w skrzyni biegów ?

 

 

Edytowane przez miszczu123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, miszczu123 napisał:

Klimy nie włączałem, płynu do spryskiwaczy nie dolewałem, na myjni nie byłem,  pies mi nie obsikał :), do tego samego mechanika jeżdżę od lat (może trzeba zmienić :)).  Wytłumaczy mi ktoś dlaczego mam płyn chłodzący w skrzyni biegów ?

 

 

Bo taką ciemnotę wcisnął Ci mechanik.

Układ chłodzenia nie jest podłączony do skrzyni,skrzynie MT też nie posiadają chłodnicy oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, koziolek napisał:

Układ chłodzenia nie jest podłączony do skrzyni,skrzynie MT też nie posiadają chłodnicy oleju.

Mylisz się, niektóre skrzynie mają olej skrzyni biegów chłodzony dolnej części chłodnicy wody. M.in. w Foresterze SF5.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
1 godzinę temu, Cuba...64XS napisał:

Problem rozwiązany? U mnie tez się pojawiają plamy płynu chłodniczego w gorące dni. I czasami z komory silnika taki niebieskawy dymek się unosi. Nie mam pomysłu co to kozę być, ale boje się UPG... Forek 2,0XT 2004 automat

Raz po wymianie oleju z płukanką zadymiło mi tak z okolic turbiny,ale później już było OK,więc nic nie ruszałem.Może przewód olejowy turbo puszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...