Skocz do zawartości

[SH] Warjuje klima


BartD

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawiona na auto po jakims czasie przestaje chlodzic. To znaczy chłodzi jak głupia a potem jej wydajność spada az do prawie cieplego powietrza. Czasem sama waraca czasem pomaga wlaczenie wylaczenie. 

Jestem za granica i nie wiem co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, recki napisał:

No jak w trybie auto, to schładza do zadanej temperatury i przestaje chłodzić! Tak ma działać!

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

 

 

ale nie schładza bo dalej jest ciepło.

to może inaczej - w trybie manual usatwiam na 15 st.

i chłodzi, chłodzi i potem przestaje - też tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, tak nie może być. Prawdopodobnie jest ubytek czynnika i dochodzi do przechłodzenia układu. Wtedy zaczyna działać czujnik oblodzenia na parowniku i blokuje pracę kompresora chroniąc go przed uszkodzeniem. Dobij  z 100 g czynnika i sprawdź czy się poprawiło. Jak jesteś za granicą zachodnią to tam maja taki wynalazek do samodzielnego dopełniania:

 

PICT0306.jpg

 

jeszcze jedna opcja może być, sprawdź czy na kompresorze jest zamontowany czujnik termiczny połączony szeregowo z wtyczką elektromagnesu jeśli taki jest to może też on rozłączać kompresor z powodu przegrzania się kompresora a winą za taki stan rzeczy odpowiada niedrożność układu lub niewydolność schładzania czynnika na przedniej chłodnicy (skraplaczu).Temperatura maksymalna na kompresorze dochodzi do 60-70 stopni jak jest powyżej to problem z układem.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, owad napisał:

Jest cos takiego dostepne w pl?

Już nie po wejściu nowej ustawy, która zabrania sprzedaży czynnika osobom fizycznym nie mającym działalności związanej z obrotem czynnika.

1 godzinę temu, BartD napisał:

Stoje w korku od 30 min chłodzi jak głupia. Tak samo było rano pod domem. 

Wylacza sie tylko widac jak jade. 

Co to ma wspolnego z jazda?

No ma, jak jedziesz to pęd wiatru zbija temperaturę na skraplaczu. Zazwyczaj jest odwrotnie ze jak stoisz na światłach to nie działa a jak jedziesz to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaliśmy do serwisu klimy.

Wg. nich jest ok.

Winny podobno jest czujnik odpowiedzialny za temperaturę silnika  - jak silnik jest zimny klima działa - potem jest za ciepło i klimę wyłącza. [to wg. mnie nie jest do konca prawdą, bo jak jedziemy w korku i silnik jest na 100% ciepły [mija 3-6 km i 30 min] a jest tu 40  st. w słońcu]

 

Ciezko sie dogadac, bo cykl jest albańsko > włosko > angielski [taki głuchy telefon]

 

co to może być?

Jak czujnik moge odlaczyc zeby sprawdzic co nie dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie było podobnie. Chwila zimnego a potem gorące powietrze. Okazało się zajechane sprzęgło w sprężarce klimatyzacji. Ślizgało się po kole pasowym, temperatura i rozłączało sprzęgło. Ponoć tym steruje czujnik w elektromagnesie sprężarki. Regeneracja sprzęgła i klima działa poprawnie (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciekawe . U mnie klima chłodzi dobrze jak jadę , bez różnicy jaka pogoda . Ale jak stanę w korku to po około 5 minutach stania przy około 20 c przestaje chłodzić . Niby komputer wyłącza klime powyżej jakiejś temperatury wody (105 czy 107 c ) ale wskazówka tem stoi w miejscu. Trochę mnie to denerwuje bo kiedy klima potrzebna to jej nie ma . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy.W trakcie jazdy działała bez zarzutu a kilka minut postoju w ciepły dzień i przestawała działać.Okazał się ,że tarcze w sprzęgle były za daleko od siebie a przynajmniej takie wyjaśnienie otrzymałem od mechanika.Teraz działa aż miło

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...