Jump to content

[SH] Warjuje klima

BartD
 Share

Recommended Posts

Ustawiona na auto po jakims czasie przestaje chlodzic. To znaczy chłodzi jak głupia a potem jej wydajność spada az do prawie cieplego powietrza. Czasem sama waraca czasem pomaga wlaczenie wylaczenie. 

Jestem za granica i nie wiem co robic?

No jak w trybie auto, to schładza do zadanej temperatury i przestaje chłodzić! Tak ma działać!

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

18 minut temu, recki napisał:

No jak w trybie auto, to schładza do zadanej temperatury i przestaje chłodzić! Tak ma działać!

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

ale nie schładza bo dalej jest ciepło.

to może inaczej - w trybie manual usatwiam na 15 st.

i chłodzi, chłodzi i potem przestaje - też tak ma być?

nie, tak nie może być. Prawdopodobnie jest ubytek czynnika i dochodzi do przechłodzenia układu. Wtedy zaczyna działać czujnik oblodzenia na parowniku i blokuje pracę kompresora chroniąc go przed uszkodzeniem. Dobij  z 100 g czynnika i sprawdź czy się poprawiło. Jak jesteś za granicą zachodnią to tam maja taki wynalazek do samodzielnego dopełniania:

PICT0306.jpg

jeszcze jedna opcja może być, sprawdź czy na kompresorze jest zamontowany czujnik termiczny połączony szeregowo z wtyczką elektromagnesu jeśli taki jest to może też on rozłączać kompresor z powodu przegrzania się kompresora a winą za taki stan rzeczy odpowiada niedrożność układu lub niewydolność schładzania czynnika na przedniej chłodnicy (skraplaczu).Temperatura maksymalna na kompresorze dochodzi do 60-70 stopni jak jest powyżej to problem z układem.

Edited by ipsx82

22 godziny temu, ipsx82 napisał:

Jak jesteś za granicą zachodnią to tam maja taki wynalazek do samodzielnego dopełniania:

PICT0306.jpg

Jest cos takiego dostepne w pl?

1 godzinę temu, owad napisał:

Jest cos takiego dostepne w pl?

Już nie po wejściu nowej ustawy, która zabrania sprzedaży czynnika osobom fizycznym nie mającym działalności związanej z obrotem czynnika.

1 godzinę temu, BartD napisał:

Stoje w korku od 30 min chłodzi jak głupia. Tak samo było rano pod domem. 

Wylacza sie tylko widac jak jade. 

Co to ma wspolnego z jazda?

No ma, jak jedziesz to pęd wiatru zbija temperaturę na skraplaczu. Zazwyczaj jest odwrotnie ze jak stoisz na światłach to nie działa a jak jedziesz to działa.

Oddaliśmy do serwisu klimy.

Wg. nich jest ok.

Winny podobno jest czujnik odpowiedzialny za temperaturę silnika  - jak silnik jest zimny klima działa - potem jest za ciepło i klimę wyłącza. [to wg. mnie nie jest do konca prawdą, bo jak jedziemy w korku i silnik jest na 100% ciepły [mija 3-6 km i 30 min] a jest tu 40  st. w słońcu]

Ciezko sie dogadac, bo cykl jest albańsko > włosko > angielski [taki głuchy telefon]

co to może być?

Jak czujnik moge odlaczyc zeby sprawdzic co nie dziala?

• 4 weeks later...

U mnie było podobnie. Chwila zimnego a potem gorące powietrze. Okazało się zajechane sprzęgło w sprężarce klimatyzacji. Ślizgało się po kole pasowym, temperatura i rozłączało sprzęgło. Ponoć tym steruje czujnik w elektromagnesie sprężarki. Regeneracja sprzęgła i klima działa poprawnie (:

Hmmm ciekawe . U mnie klima chłodzi dobrze jak jadę , bez różnicy jaka pogoda . Ale jak stanę w korku to po około 5 minutach stania przy około 20 c przestaje chłodzić . Niby komputer wyłącza klime powyżej jakiejś temperatury wody (105 czy 107 c ) ale wskazówka tem stoi w miejscu. Trochę mnie to denerwuje bo kiedy klima potrzebna to jej nie ma . 

Miałem podobne objawy.W trakcie jazdy działała bez zarzutu a kilka minut postoju w ciepły dzień i przestawała działać.Okazał się ,że tarcze w sprzęgle były za daleko od siebie a przynajmniej takie wyjaśnienie otrzymałem od mechanika.Teraz działa aż miło

• Thanks 1