Skocz do zawartości

Problem z klimatyzacją - nie włącza się


artu-44

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule - z tym że klimatyzacja jest sprawna tyle tylko że muszę podnieść maskę i podłączyć kabelek na krótko od sprężarki do akumulatora - tak zrobił mi doraźnie mechanik od klimatyzacji. Zrobił serwis klimy ale nie mógł ustalić dlaczego nie załącza się sprężarka ponieważ nie miał programu do klimatyzacji w Subaru a mi się spieszyło bo na drugi dzień wyjechałem na wczasy i stąd ten doraźny kabelek żeby się w trasie nie dusić. Dzień przed tym moja żona wyłączyła całkowicie panel sterujący w środku żeby auto przewietrzyć bo się nagrzało od słońca i tak już był wyłączony do rana - ja go następnego dnia włączyłem ale klima już nie działała - mieliście może podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który to przekaźnik ale sprawdzałem pod maską bezpieczniki i wiem że do bezpiecznika odpowiedzialnego za dostarczanie prądu do sprężarki nie dochodzi prąd i nie wiem co jest przed nim może to właśnie ten przekaźnik - wskażcie który to jest i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie miałem podobną akcję, tj. klima przestała działać, i oczywiście daleko od domu, nie wspominając o temperaturach jakie panowały wtedy na zewnątrz. przyczyną był wspomniany przekaźnik, wystarczyło wyjęcie, przeczyszczenie styków i włożenie przekaźnika, ale tego dowiedziałem się dopiero u mechanika ... podobno taka przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, artu-44 napisał:

z tym że klimatyzacja jest sprawna tyle tylko że muszę podnieść maskę i podłączyć kabelek na krótko od sprężarki do akumulatora

 

powiem Ci, że odważne podejście. A czy wentylatory uruchamiały się po podłączeniu na krótko sprzęgła sprężarki? A czy teraz jak już klimatyzacja w ogóle nie działa, to czy po podaniu napięcia tym magicznym kabelkim widzisz że sprzęgło sprężarki zasprzęgla?

Ten "szpec" od kabelka sprawdzał ilość czynnika, ciśnienia w układzie itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
powiem Ci, że odważne podejście. A czy wentylatory uruchamiały się po podłączeniu na krótko sprzęgła sprężarki? A czy teraz jak już klimatyzacja w ogóle nie działa, to czy po podaniu napięcia tym magicznym kabelkim widzisz że sprzęgło sprężarki zasprzęgla?
Ten "szpec" od kabelka sprawdzał ilość czynnika, ciśnienia w układzie itd?

Poza tym nawet na zalaczonej klimie sorezarka wlacza sie i wylacza w zależności od cisnienia w ukladzie

A tak mniemam ze pracuje nonstop = bardzo wysokie cisnienie w ukladzie

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lutek34 napisał:

 

powiem Ci, że odważne podejście. A czy wentylatory uruchamiały się po podłączeniu na krótko sprzęgła sprężarki? A czy teraz jak już klimatyzacja w ogóle nie działa, to czy po podaniu napięcia tym magicznym kabelkim widzisz że sprzęgło sprężarki zasprzęgla?

Ten "szpec" od kabelka sprawdzał ilość czynnika, ciśnienia w układzie itd?

Tak Lutek - wentylatory się włączają, sprzęgiełko się włącza (tam jest elektromagnes) a z czynnikiem jest Ok, pisałem że "szpec" zrobił serwis (uzupełnienie czynnika, wymiana filtra i odgrzybianie profilaktycznie bo nie śmierdziało).

6 godzin temu, w.rachlewicz napisał:

Przekaźnik to 82501AG05B producent: MITSUBA model: RC07-003. Jak uda Ci się znaleźć gdzieś to daj znać bo też bym potrzebował. Pewnie można dobrać jakiś zamiennik.

 

A gdzie on siedzi? Tam gdzie bezpieczniki pod maską czy w innym miejscu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam przy okazji pytanie, czy tam też jest przekaźnik do przeciwmgielnych przednich, chcę podciągnąć kabelek do tylnego, i gdzie najłatwiej przepuścić go przez przegrodę ?

Wysłane z mojego XT1052 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lutek34 napisał:

Ale zastąpić ten od mojej klimy czy świateł przeciwmgielnych ? No i czy tylko może czy na pewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, artu-44 napisał:

Ale zastąpić ten od mojej klimy czy świateł przeciwmgielnych ? No i czy tylko może czy na pewno?

 

Nie, ja piszę w odpowiedzi na Twój problem, bo to jest temat tego wątku.

Ręki sobie nie dam uciąć bo nie wiem czy gabarytowo te przekaźniki są takie same. Na allegro są dostępne  OE przekaźniki używane. Sprawdź też w tej skrzynce przekaźników, czy nie masz podobnego przekaźnika od czegoś innego, jak masz to je zamień miejscami i zobacz czy klima ruszy. Ale mam obawy czy ona ruszy, skoro po podaniu na ostro napięcia na elektromagnes sprzęgła sprężarki, sprężarka nie rusza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lutek34 napisał:

 

Ale mam obawy czy ona ruszy, skoro po podaniu na ostro napięcia na elektromagnes sprzęgła sprężarki, sprężarka nie rusza. 

Lutek sprężarka rusza - pisałem że podłączam kabelek na krótko, sprzęgiełko zasprzęgla i klima działa tak jak normalnie wszystko działa w climatroniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, artu-44 napisał:

Lutek sprężarka rusza - pisałem że podłączam kabelek na krótko, sprzęgiełko zasprzęgla i klima działa tak jak normalnie wszystko działa w climatroniku.

 

Ok, żle zrozumiałem kiedy co przestało działać. Z tym działaniem normalnie klimatronika to chyba nie bardzo, bo w tej chwili chyba nie możesz włączyć i wyłączyć klimy przyciskiem na pulpicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tribece jest problem z gniazdem od przekaźnika identyczny problem miał mój Ojciec, styki się utleniają i powoduje że raz działa a innym razem nie działa jak się jeździ po naszych wspaniałych drogach dziurawych pomogło delikatne podkręcenie nóżek od przekaźnika + wepchnięcie kabli od spodu które luźno latały pod skrzynką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎07‎-‎14 o 08:37, ipsx82 napisał:

W tribece jest problem z gniazdem od przekaźnika identyczny problem miał mój Ojciec, styki się utleniają i powoduje że raz działa a innym razem nie działa jak się jeździ po naszych wspaniałych drogach dziurawych pomogło delikatne podkręcenie nóżek od przekaźnika + wepchnięcie kabli od spodu które luźno latały pod skrzynką.

To cenna wskazówka spróbuję tam zajrzeć

 

Dziękuję wszystkim za pomoc - temat (przynajmniej na razie) zakończony ipsx82 miał trafne uwagi które pomogły - wina przekaźnika a konkretnie styków. Siedział tak mocno że nie mogłem go wyciągnąć ale po długim bujaniu to w lewo to w prawo wyszedł. Wszystko wyglądało dobrze, zero zielonego tylko lekki biały nalocik na stykach. Oczywiście przeczyściłem to i włożyłem na miejsce, poruszałem też kablami od spodu - można wyjąć lekko do góry ten panel gdzie jest ten przekaźnik. Sprężarka od razu zadziałała i klima hula jak należy.

Zdjęcie dla potomnych gdzie jest umiejscowiony przekaźnik.

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_W10_83501222.png

Edytowane przez artu-44
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, miałem takie same objawy. Wcześniej mechanicy oczywiście wymienili sprzęgło i oczywiście nie pomogło. Później chcieli wymieniać sprezarkę bo trochę hałasuje. Sprawdziłem samodzielnie i po puknięciu w przekaźnik sprzęgło ruszyło. Zamiennik przekaźnika oryginalnego to 0 986 AH0 091 Boscha koszt ok 30zl. Pozdrawiam.

20210817_122027.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...