Skocz do zawartości

Wycie na dwójce


Narrator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przy redukcji z 3 na 2 bieg po puszczeniu gazu słychać niepokojące wycie. Nie jest to jednostajny dźwięk tylko takie serie pojękiwań "eee eee eee eee eee" (żeby nie było dźwięki dochodzą z silnika a nie z fotela pasażera :) ).

Dźwięk ten występuję też gdy na dwójce trochę się rozpędzę i puszczę gwałtownie gaz. Mam wrażenie że w rytm tych jęków lekko trzęsie samochodem.

Pacjent to impreza GD 2.0 125km

 

 

Co to może być?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Narrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne wycie subarowej skrzyni- jaki masz przebieg?

Ja ten dzwiek nazywam "odgłos jaki podkładali ciężarówkom w Czterech Pancernych" :biglol:
 

 

Też sie kiedyś nim przejmowałem :rolleyes:. Szarpanie to wynik naturalnego zużycia napędów, np powiększenie tzw "preloadu" na dyfrach. generalnie to przydało by sie żeby 4mamut tu zajrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Matiz napisał:

Normalne wycie subarowej skrzyni- jaki masz przebieg?

 

200k. Ale jak na ten przebieg samochód jest naprawdę w świetnym stanie. Do niczego nie można się przyczepić poza tą nieszczęsną skrzynią. Ostatnio odezwała się ta wiskoza. Dźwięki jak słychać w nagraniu są odkąd auto kupiłem. Też biegi wchodzą ciężko od zawsze. Stawiają lekki opór i trzeba użyć trochę siły. Wsteczny czasem w ogóle nie wchodzi póki nie bujnę autem na jedynce. Chciałbym go doprowadzić do perfekcji.

 

Jestem umówiony na regenerację wiskozy za 1300zł. Demontaż, regeneracja i montaż. Tak się zacząłem zastanawiać czy może lepiej kupić kompletną używaną skrzynię. Tutaj np jest za 1000zł http://allegro.pl/subaru-impreza-gx-2-0-skrzynia-biegow-4hty754xrbaa-i6859277286.html#thumb/2 z gwarancją.

 

Może rozwiąże to kilka problemów równocześnie niższym kosztem. Czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem co Ci poradzić. Ogromna kasa, ja kupiłem wiskoze z outbacka 2008 chyba, w którym pękła piątka. Robiłem samemu. Nawet z doliczeniem uszczelek,oleju itd. wyszła połowa tej kwoty. Weź coś ponegocjuj na 1000, to nie jest aż tyle pracy :o tymbardziej jak robią na podnosniku na szychcie 8 godzin, a nie w kanale przed nocną zmianą... <_<

 

wg tego za wymiane łożyska w BMW X5 które robiliśmy ostatnio powinniśmy policzyć 1500zł :mellow:.

 

Używana moze sie zemścić, tymbardziej jak leży bez oleju. Ciężko coś poradzić, jezeli nie jest nic urwane to chyba lepiej ją dać Twoją do regeneracji. Jezeli faktycznie chcesz ją robić, to wstrzymaj sie z wiskozą, bo do regeneracji i tak muszą zrzucić Transfer case = dwa razu robota i uszczelki na zmarnowanie


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo od paru dni obserwuje dziwny dźwięk na dwójce. Przy rozpędzaniu, w okolicach 2000 rpm słychać z okolicy deski rozdzielczej/tunelu taki dźwięk jakby jakaś metalowa część w padała w rezonans. Słychać to tylko przy rozpędzaniu i to też nie zawsze, za to zawsze na dwójce. Na luzie ani na innych biegach tego nie słychać. Niedawno wymieniałem sprzęgło. Jeśli mi się uda to nagram ten dźwięk i wrzucę film. Póki co czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tutek napisał:

Podepnę się pod temat bo od paru dni obserwuje dziwny dźwięk na dwójce. Przy rozpędzaniu, w okolicach 2000 rpm słychać z okolicy deski rozdzielczej/tunelu taki dźwięk jakby jakaś metalowa część w padała w rezonans. Słychać to tylko przy rozpędzaniu i to też nie zawsze, za to zawsze na dwójce. Na luzie ani na innych biegach tego nie słychać. Niedawno wymieniałem sprzęgło. Jeśli mi się uda to nagram ten dźwięk i wrzucę film. Póki co czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

 

Też mam ten sam problem ale do tego chciałem podejść później :)

Mi go akurat trudno nagrać bo jest stosunkowo cichy. Ale mam wrażenie że też to trochę czuć w kabinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2017 o 09:34, Matiz napisał:

Używana moze sie zemścić, tymbardziej jak leży bez oleju. Ciężko coś poradzić, jezeli nie jest nic urwane to chyba lepiej ją dać Twoją do regeneracji. Jezeli faktycznie chcesz ją robić, to wstrzymaj sie z wiskozą, bo do regeneracji i tak muszą zrzucić Transfer case = dwa razu robota i uszczelki na zmarnowanie

 

A ile może kosztować remont skrzyni razem z wiskozą? Bo jeżeli mam co chwile płacić niemałe sumy to wolę raz zacisnąć zęby i mieć spokój na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem narratorze- nie sprawdzałem. Musisz indywidualnie dzwonic i pytać. A i tak zawsze podają ostateczny koszt po otwarciu i spr. co jest do wymiany.

Skrzynie w zwykłych autach FWD liczą zazwyczaj od 500zł w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja bym zainwestował dych 5 w rzut oka tlumikarza zamiast przygotowywać taczke cebulionow NBP. Albo jak jesteś szczęśliwym kanału to samemu można, bo z góry ciezko

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mam wrażenie że w rytm tych jęków lekko trzęsie samochodem." Kiedyś wyczytałem że może to być spowodowane zamiennikiem sprzęgła, na oem coś tam jest a w zamiennikach nie ma przez co występują te trzęsienia, tak wyczytałem i sam tak mam. A co do wycia to raczej normalka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, recki napisał:

No to ja bym zainwestował dych 5 w rzut oka tlumikarza zamiast przygotowywać taczke cebulionow NBP. Albo jak jesteś szczęśliwym kanału to samemu można, bo z góry ciezko

 

Rozumiem że chodzi o te osłony?:

oslony.jpg.cb4ec96ed1b680a680f1d7e350e3b955.jpg

w niedalekiej przyszłości planuję wymianę tłumika końcowego więc od razu przyjrzę się tym osłoną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...