Skocz do zawartości

Uszkodził Foresterka i .. uciekł .Pomocy! :-(


mechanik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono,

Tak się złożyło że dziś zwracam się o pomoc/ generalnie wskazówki, które umozliwią ustalenie sprawcy szkody na naszym aucie.

Auto zaparkowane w Sopocie dzisiaj około południa po powrocie do auta żona zauważyła uszkodzenie parkingowe na przedniej części auta.

Tu pytanie, czy ktoś z Was miał podobną sytuację, gdy nagrania z monitoringu miejskiego pomogły w ustaleniu sprawcy? Z kim naży się skontaktować - ze Strażą Miejskją, czy z Policją? Rozumiem, że aby użyć nagrań z monitoringu trzeba zawiadomić Policję, to jasne, jednak w momencie gdy kamera nie pokazuje tego obszru nie jest to wg mnie konieczne, chyba że to tylko  Policja ma dostęp do nagrań.

Szczerze mówiąc to trudno też znaleźć przy użyćiu wujka Google spis ulic Sopotu objętych monitoringiem.

Tak więc prośba do Forumowiczy, jeśli ktoś może tu pomódz, podpowiedzieć, poradzić - będe ogromnie wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy udać się do jednostki policji - bez znaczenia której - i złożyć zawiadomienie o wykroczeniu (o ile to faktycznie parkingówka, a nie celowe uszkodzenie mienia).

Jeśli ktoś celowo uszkodził pojazd, to po wycenie szkód - zawiadomienie o wykroczeniu lub przestępstwie.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mechanik napisał:

Z kim naży się skontaktować - ze Strażą Miejskją, czy z Policją? Rozumiem, że aby użyć nagrań z monitoringu trzeba zawiadomić Policję, to jasne, jednak w momencie gdy kamera nie pokazuje tego obszru nie jest to wg mnie konieczne, chyba że to tylko  Policja ma dostęp do nagrań.

nagrania mogą być zabezpieczone tylko jak złożysz zawiadomienie. Możesz się oczywiście wcześniej dowiedzieć czy dany rejon jest objęty monitoringiem miejskim u Panów z SM.

Tak czy inaczej nie zwlekaj z zawiadomieniem, bo nagrania nie będą leżały wiecznie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbować możesz ale temat ciężki, a przy małych stratach policja za chętna do pomocy nie jest. Byłem zobaczyć nagania z monitoringu miejskiego i owszem samochód widać, ale rejestracji nie odczytasz. Znalazłem nawet po drodze apteke z monitoringiem ale efekt ten sam. Próbować trzeba może się poszczęści czego życzę.

 

 

 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnym obowiązkiem Policji jest przyjęcie zawiadomienia jeśli tylko występują znamiona wykroczenia lub przestępstwa. I "mała" szkodliwość czynu nie ma tu nic do rzeczy.

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mechanik napisał:

Tego się domyśliłem, dziękuję. To znaczy do Straży Miejskiej.

Kolego, a od kiedy to straż miejska ma uprawnienia do podejmowania czynności wykrywczych? Oni mogą co najwyżej przejrzeć zapis monitoringu, ale dalsze czynności może podjąć tylko policja. Zgłaszając kolizję wystarczy podać tylko czas, miejsce i okoliczności. Natomiast zgłoszenie szkody (w sensie zniszczenia mienia) wymaga podania wartości, bo w zależności od kosztu naprawy, będzie to wykroczenie, lub przestępstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, standardowa procedura w takich przypadkach to zgłaszasz na policje uszkodzenie pojazdu ze wskazaiem miejsca i daty, godziny zdarzenia. Jeśli jest monitoring to policja we własnym zakresie sprawdza nagrania. Jeśli nie uda się ustalic sprawcy to sprawa zostaje umorzona. Jeśli kogos znajda to czynia swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Okazało się, że ulica nie jest objęta monitoringiem, nie ma też innego monitoringu w pobliżu, więc praktycznie na tym się sprawa kończy. Trudno.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...