Skocz do zawartości

Ściągacz do naby


Hiszpanu

Rekomendowane odpowiedzi

Od czego podpasuję jakiś ściągacz tak żeby dało się nim wyciągnąć nabe (momo impreza)? Wczoraj udało mi się ją jeszcze rękami wybić ale zamontowałem o jeden ząbek za dużo w prawo i kierownica nie jest prosto, a trochę dociągnąłem śrube i dzisiaj już nie dam rady tego zrobić rękami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie u mnie, wczoraj próbowałem na różne sposoby rękoma to wybić, dzisiaj podgrzałem nawet opalarką i dalej nic, nie pierwszy raz ściągam kierownice ale pierwszy raz tak siadła że nie idzie jej za cholerę wybić.

 

Swoją drogą czy jakimś ściągaczem 2-4 ramiennym nie pokrzywię tej naby przy demontażu?

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowaliłem nakrętkę na full ile się dało dzień wcześniej bo liczyłem na to że ustawiłem prosto i 2 dni pod rząd potem jej ściągnąć nie mogłem a pomyliłem się tylko o 1 ząbek na wieloklinie, oem kierownica która pewnie od nowości nie była ściągana zlazła w 10 minut a na tą nabe poświęciłem około 5-6h i nic :( Podjadę do jakichś sklepów pokażę zdjęcia, może dobiorą jakiś mały ściągacz... Bo ściągacza do półosi nie mam ew do mechanika podjadę czy takie coś ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz po obu stronach śruby gwintowane otwory do demontażu kierownicy, możesz kupić/pożyczyć ściągacz do kierownic lub wykombinować coś samemu z użyciem dwóch śrub o średnicy i skoku gwintu jak w kierownicy, gruby płaskownik, śruba fi14-16 z nakrętką

 

wheel09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj jakiś 3 ramienny i było za duże ryzyko skrzywienia naby.

 

"Na pewno masz po obu stronach śruby gwintowane otwory do demontażu kierownicy" Nie bardzo wiem o jakie dziury chodzi, w nabie jest 6 śrub te do których przykręca się kierownicę, ściągacz ze zdjęcia chyba nie dałby rady bo mógłby ją skrzywić. Spróbuję gdzieś za jakiś czas pojeździć po mechanikach może ktoś będzie miał taki ściągacz jakiś. Bo ja już się poddaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Hiszpanu napisał:

Kupiłem dzisiaj jakiś 3 ramienny i było za duże ryzyko skrzywienia naby.

 

"Na pewno masz po obu stronach śruby gwintowane otwory do demontażu kierownicy" Nie bardzo wiem o jakie dziury chodzi, w nabie jest 6 śrub te do których przykręca się kierownicę, ściągacz ze zdjęcia chyba nie dałby rady bo mógłby ją skrzywić. Spróbuję gdzieś za jakiś czas pojeździć po mechanikach może ktoś będzie miał taki ściągacz jakiś. Bo ja już się poddaje :D

Teraz fotkę Twojej kierownicy poproszę.

kierownica.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2017 o 21:23, DETT napisał:

On ma aftemarketową nabę z sześcioma malutkimi (bodaj fi5-6) otworkami, a ten ściągacz to jest to fabrycznych kierownic. Nie nada.

 

 

no to sprawa jeszcze prostsza trzeba kupić tarcze z grubszej matalurgii (10-15 mm) wywiercić centralnie otwór pod porządną śrubę i dodatkowo pod wszystkie do mocowania kierownicy . małymi przykręcić do naby centralną zdjąć całość i po sprawie. (tylko śruby to raczej jakieś twardsze potrzebne) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...