Skocz do zawartości

Proex jaki poziom głośności?


Narrator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar kupić końcową puszkę od Proex. Na ich stronie jest do wyboru pięciostopniowa skala głośności w której 1 odpowiada poziomowi zbliżonemu do wydechu fabrycznego.

Na moje pytanie który poziom wybrać aby samochód stał się delikatnie głośniejszy ale umożliwiał swobodną wymianę zdań w kabinie, producent zasugerował 3.

Obawiam się że może to być jednak zbyt głośno i cały czas waham się między 2 a 3. Jestem już za stary aby jeździć samochodem który brzmi jak co drugi Civic w Poznaniu. Chce po prostu aby samochód brzmiał trochę lepiej niż moje służbowe Lacetti :)

 

Może ktoś z was montował u siebie Proexa i się wypowie. Poprzednio miałem tłumik Jama Sejmse i dźwięk był nie do zniesienia.

 

Puszkę chcę zamontować w Imprezie GX 2.0 125km

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Proexa 3 w Forku 2.0 xt i jest całkiem spoko, fajnie bulgocze a nie jest przesadnie głośnio. Jednak przy dłuższych wyprawach, powiedzmy 300+ km zaczyna denerwować. Nie wiem jak się będzie spisywał w n/a, może być głośniej?

Edytowane przez szamann1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2017 o 16:28, Narrator napisał:

Puszkę chcę zamontować w Imprezie GX 2.0 125km

A masz oryginalny kolektor wydechowy czy od WRX ? Cały wydech w imprezie mam  oryginalny i jestem ciekaw jak brzmi Proex

Też jestem z Poznania może wpadniesz kiedyś na spot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, llkuba napisał:

A masz oryginalny kolektor wydechowy czy od WRX ? Cały wydech w imprezie mam  oryginalny i jestem ciekaw jak brzmi Proex

Też jestem z Poznania może wpadniesz kiedyś na spot

 

Wszystko mam seryjne. Chciałbym tylko zmienić końcowy tłumik. Jestem już prawie zdecydowany na Proex 2. Jak zamontuję to zdam relację. Na żywo też dam posłuchać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Narrator napisał:

Wszystko mam seryjne. Chciałbym tylko zmienić końcowy tłumik. Jestem już prawie zdecydowany na Proex 2. Jak zamontuję to zdam relację. Na żywo też dam posłuchać :)

To super :) Bo wydech w mojej imprezie nie wygląda za ciekawie ... a w razie W muszę mieć rozsądną alternatywę ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 14.05.2017 o 20:22, llkuba napisał:

Cały wydech w imprezie mam  oryginalny i jestem ciekaw jak brzmi Proex

 

Dnia 14.05.2017 o 22:24, SubBlackbird napisał:

Napisałem PW.

 

Dnia 15.05.2017 o 18:32, miketyson napisał:

nagraj roznice komorka/aparatem/czymkolwiek, bo to moze byc przydatne :)

 

W końcu miałem czas aby zabrać się za ten tłumik. Zamieszczam nagranie z komórki tuż po montażu. Jestem ciekaw waszej opinii:

 

 

 

Wybrałem opcję głośności 1 i szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś cichszego i może mniej basowego. Ale po dłuższej przejażdżce stwierdzam że jak za taki pieniądze to jest całkiem spoko.

W kabinie praktycznie nie słychać a przy otwartych oknach słuchać przyjemny pomruk.

 

Oczywiście rekomenduję słuchawki lub jakieś głośniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo zalezy jaki masz srodkowy, ja po zmianie srodka na polmostrow zrobilo sie ciszej, na orginale bylo bardziej slychac boxerka tyle ze te orginalne bardziej wygladaly jak przelotowe i w polaczeniu z nowym koncowym gral bardzo fajnie.

 

Twoj brzmi przyjemnie tylko nie podoba mi sie schodzenie z obrotow (moze efekt tylko na filmie)

nagram w wolnej chwili swojego i zapodam

Edytowane przez chudy__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2017 o 19:31, Narrator napisał:

Wybrałem opcję głośności 1 i szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś cichszego i może mniej basowego. Ale po dłuższej przejażdżce stwierdzam że jak za taki pieniądze to jest całkiem spoko.

W kabinie praktycznie nie słychać a przy otwartych oknach słuchać przyjemny pomruk.

 

Oczywiście rekomenduję słuchawki lub jakieś głośniki :)

 

Najlepiej  posłuchać na LIVE.  W najbliższym czasie będzie spod subaru ...  obserwuj "Spotkanie Forumowe" Zapraszam

 

PS: W odbiciu widzę, że kobietę zaangażowałeś do kamerowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2017 o 09:13, llkuba napisał:

Najlepiej  posłuchać na LIVE.  W najbliższym czasie będzie spod subaru ...  obserwuj "Spotkanie Forumowe" Zapraszam

 

Jeżeli zdążę poskładać samochód przed spotem to z przyjemnością wpadnę. Mam masę pytań do bardziej doświadczonych użytkowników :)

 

Dnia 3.09.2017 o 09:13, llkuba napisał:

PS: W odbiciu widzę, że kobietę zaangażowałeś do kamerowania :D

 

Ja wolałem gaz wciskać ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...