Skocz do zawartości

Potencjalny zakup Forestera 2.0 D kupionego w końcu 2012 r w polskim salonie


Jacek S.

Rekomendowane odpowiedzi

Auto z prawdopodobnym przebiegiem 115 000 km . Sprawdziłem w jeździe . Zawieszenie na płaskim asfalcie ciche

na dziurach tłucze niemiłosiernie . I przód i tył . Czy ten typ tak ma czy też mam się  spodziewać wymiany elementów

zawieszenia . Co przy tym przebiegu trzeba już wymienić , przybliżony koszt ? Pedał sprzęgła trzeba wycisnąć mocno i sprzęgło

łapie praktycznie już od początku ( podłogi ) . Ma tak być czy się kończy ??

Co jeszcze sprawdzić przed zakupem , co z automatu trzeba wymienić przy tym przebiegu ??

 

Sorry za proste pytania , ale nie znam kompletnie marki , chciałbym to auto raczej na polowanie niż na asfalt . 

Pomóżcie ....

 

Aha wiem , że do moich zastosowań ( mały przebieg roczny i las ) najlepsza jest benzyna 2.0 z manualem i reduktorem.

Tylko , że nie mogę takiej znaleźć ...

 

pozdrawiam

 

jacek

Edytowane przez Jacek S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacek S. napisał:

mały przebieg roczny

 

2 godziny temu, Jacek S. napisał:

najlepsza jest benzyna 2.0 z manualem i reduktorem.

Tylko , że nie mogę takiej znaleźć ...

szukaj benzyny z reduktorem albo cvt. - może warto rozważyc XV ?  Czasami warto trochę poczekać i kupić auto które jest kompletnie bezproblemowe w użytkowaniu, na każdym paliwie jedzie tak samo, i jest kompletnie bezawaryjne jeżeli chodzi o motor ( bez turbiny,bez dpf, bez dwumasy, bez wtryskiwaczy i świec żarowych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jacek S. napisał:

 

Auto z prawdopodobnym przebiegiem 115 000 km . Sprawdziłem w jeździe . Zawieszenie na płaskim asfalcie ciche

na dziurach tłucze niemiłosiernie . I przód i tył . Czy ten typ tak ma czy też mam się  spodziewać wymiany elementów

 

 

Cześć

To prawdopodobnie nie zawieszenie, a wyrobione gumki zacisków hamulcowych za 15 zł w ASO. 

 

Pozdro!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Luke Skywalker napisał:

Cześć

To prawdopodobnie nie zawieszenie, a wyrobione gumki zacisków hamulcowych za 15 zł w ASO. 

...bardziej prawdopodobne gumy stabilizatora / ów lub łączniki. Gumy ogarniesz za 100 PLN (oryginały), łączniki, to już różnie, aczkolwiek tu już oryginały dużo droższe od dobrych zamienników (pewnie nie wszystkie będą do wymiany) - 50 do 150 za sztukę.

3 godziny temu, Karas napisał:

szukaj benzyny z reduktorem albo cvt. - może warto rozważyc XV ?  Czasami warto trochę poczekać i kupić auto które jest kompletnie bezproblemowe w użytkowaniu, na każdym paliwie jedzie tak samo, i jest kompletnie bezawaryjne jeżeli chodzi o motor ( bez turbiny,bez dpf, bez dwumasy, bez wtryskiwaczy i świec żarowych )

Zgadzam się w 90%, nie uznaję automatów, a w szczególności 4-ki z SH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W forku generacji III jest skrzynia manualna z reduktorem i "powolny"automat. Niestety w forku IV gen i w XV  nie ma reduktora w wersji z manualną skrzynia ( jest w wersji z silnikiem 1,6 ale 114koni do masy 1,5t to ...) ale za to jest skrzynia cvt która rewelacyjnie  sprawdza się w terenie w dodatku jest x-mode. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam mam od nowości Forestera 2011 automat- benzyna i mogę z czystym sumieniem polecić go do jazdy w terenie czy lesie..."chodzi" rewelacyjnie, ale fakt trzeba trochę kręcić silnik przy wyprzedzaniu. Na Twoim miejscu takiego właśnie bym kupił lub XV z taka sama kombinacja...

Edytowane przez Lukasz123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Lukasz123 napisał:

Na Twoim miejscu takiego właśnie bym kupił lub XV z taka sama kombinacja...

 

Jakoś nie wyobrażam sobie np. tuszy 100 kg dzika , po polowaniu , w XV , a tak czasami trzeba wozić .....

 

A co z tym sprzęgłem - ma brać już od podłogi ? Podczas jazdy próbnej Właściciel powiedział mi , że w serwisie

Subaru powiedzieli mu , że tak ma być , w co ja nie bardzo wierzę ...

 

pozdro

 

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacek S. napisał:

 

Jakoś nie wyobrażam sobie np. tuszy 100 kg dzika , po polowaniu , w XV , a tak czasami trzeba wozić .....

 

 W takim razie tylko Forester- świetny układ samopoziomowania tylu....właśnie pod takie dziki;)

Edytowane przez Lukasz123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jacek S. napisał:

 

Jakoś nie wyobrażam sobie np. tuszy 100 kg dzika , po polowaniu , w XV , a tak czasami trzeba wozić .....

 

A co z tym sprzęgłem - ma brać już od podłogi ? Podczas jazdy próbnej Właściciel powiedział mi , że w serwisie

Subaru powiedzieli mu , że tak ma być , w co ja nie bardzo wierzę ...

 

pozdro

 

jacek

Nie prawda. U mnie sprzęgło zachowywało się identycznie do czasu wymiany u Carfita. Po wymianie chodzi leciutko i bierze mniej więcej w połowie... Wcześniej ASO też twierdziło, że TTM, ale po wymianie dziwnym trafem jest normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię , wygląda OK . Pewne rzeczy w zawieszeniu są już do wymiany . Nie umiem ich nazwać , żeby prawidłowo kupić w necie . Te tuleje są na załączonym zdjęciu ( tam gdzie są śruby ) , tylne zawieszenie .

Jak prawidłowo nazwać te tuleje ?

 

pozdro

 

jacek

IMG_0504.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do catcara - najlepiej wpisać nr VIN i znajdziesz każdą nawet najmniejszą część jakiej będziesz potrzebował. Przy każdej części jest numer, klikasz na niego, przenosi Cię do numeru katalogowego (w niektórych przypadkach oprócz numeru OEM masz podany też numer części konkretnej firmy np. nr świec zapłonowych OEM / nr NGK.

http://www.catcar.info/subaru/?lang=en&l=

 

Tutaj masz, to rozrysowane razem z numerami:

http://www.catcar.info/subaru/?lang=en&l=ZGlzaz09M3x8bW9kX2lkPT03fHxtYz09UzEyfHxyZWdpb249PWxoZHx8c3RhcnQ9PTIwMTEtMDMtMDF8fGVuZD09fHxwcm9kPT0yMDEyLTA1LTE3fHxzdD09NjB8fHN0cz09eyIxMCI6Ik1hcmtldCIsIjQwIjoiRk9SRVNURVJcL0pGMVNISkxXNENHMzA3NzI5IiwiNTAiOiJDaGFzc2lzIiwiNjAiOiIyMDFcLzAxKFcpIn18fGZ0cjE9PVd8fGZ0cjI9PTIwQnx8ZnRyMz09NFd8fGZ0cjQ9PTVNVHx8ZnRyNT09WFN8fGZ0cjY9PUxIfHxpZz09Q3x8cGFnZTUwPT0xfHxwPT0yMDF8fHNwPT0wMQ%3D%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkie !!!

Tylko , że w naszym internecie nazwy są polskie np. "  tuleja duża wahacza przedniego " i numeru odpowiednika w katalogu Subaru raczej nie uświadczysz ....

 

pozdro

 

jacek

Edytowane przez Jacek S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...