Skocz do zawartości

Pytania do Moderatorów


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie na komputerze na Firefoxie jest ok, na Safari cały czas wyglada tak jak na fotkach powyżej. Co ciekawe tylko w wybranych tematach. Na telefonie nie wiem bo tam używam tylko Safari.

 

jeszcze wchodząc w temat w którym się tak dzieje pojawia się taki komunikat, ale w dalszym ciagu bez zmian.

 

1797316631_Zrzutekranu2022-07-7o09_21_57.thumb.png.4a30ca37ea22f926339df38e6ad2563a.png

 

I ogólnie to co pisałem już jakiś czas temu, często strasznie muli forum, podczas gdy inne strony działają normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

43 minuty temu, radekk napisał:

często strasznie muli forum

 

Widzę, że jest jakiś problem. Na iPhone (Edge) np. ta strona:

wyrzuca błąd przeglądarki ERR_NAME_NOT_RESOLVED. Standardowy reset ustawień sieciowych i cache przeglądarki nie pomaga.

To samo dzieje się przez internet operatora telefonu i przez WI-Fi. 

 

@ape czy to może być jakiś problem DNS po stronie naszego serwera, czy trzeba go szukać na kliencie?

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aga napisał:

Ale odkopałaś, wracają dawne wspomnienia:mrgreen:
 

pamietam że wtedy się zarejestrowałem na forum Radia Maryja, ale moja kariera zakończyła się chyba szybciej niż czas który poświęciłem na rejestracje i napisanie pierwszego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, radekk napisał:

pamietam że wtedy się zarejestrowałem na forum Radia Maryja, ale moja kariera zakończyła się chyba szybciej niż czas który poświęciłem na rejestracje i napisanie pierwszego posta.

Za to na mitsumaniakach zrobiliśmy lekkie zamieszanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ape wygląda na to, że to jest jakiś błąd frontendu, który miele w kółko jedno zdarzenie. Radzi sobie z tym Chrom... na Safari i Edge wszystko się muli i ostatecznie sypie. Pomaga wyłączenie JavaScript ale wtedy w ogóle mało co działa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Urabus napisał:

 

Widzę, że jest jakiś problem. Na iPhone (Edge) np. ta strona:

wyrzuca błąd przeglądarki ERR_NAME_NOT_RESOLVED. Standardowy reset ustawień sieciowych i cache przeglądarki nie pomaga.

To samo dzieje się przez internet operatora telefonu i przez WI-Fi. 

 

@ape czy to może być jakiś problem DNS po stronie naszego serwera, czy trzeba go szukać na kliencie?

uff, wreszcie ktoś faktycznie potwierdził moje spostrzeżenia, bo już zdążyłem zakupić sieć mesh sądząc że to jednak coś u mnie i jeszcze trochę i bym zaczął kopać pod nowy światłowód skoro dalej to samo:biglol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa ok (i na Safari i na Chrome - zarówno pod Windows, jak i pod MacOS).

Te rozjazdy mogą być np. że Ad-Block lub wbudowana wtyczka przeciw reklamom wycina jakiś styl CSS/bibliotekę JS

Edytowane przez ESP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę by zabrzmiało to ofensywnie ale imo to iOS ma z tym jakiś problem (ew. skrypt forum ma embargo na jabłka :p ) bo na moim Pixelu wszystko śmiga jak należy, tak samo na laptopie z Win10.

Na jednym i drugim urządzeniu używam Edge. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Orear napisał:

skrypt forum ma embargo na jabłka


Musimy poczekać na ustalenia admina, mnie się wydaje, że tu nie tyle chodzi o system operacyjny co wtyczkę do Twittera. Patrząc pobieżnie wydaje się, że forum ma problem z renderem postów zawierających linki do twittów. Jak ktoś ma konto na Twitterze prawdopodobnie nie doświadcza tych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Urabus napisał:


Musimy poczekać na ustalenia admina, mnie się wydaje, że tu nie tyle chodzi o system operacyjny co wtyczkę do Twittera. Patrząc pobieżnie wydaje się, że forum ma problem z renderem postów zawierających linki do twittów. Jak ktoś ma konto na Twitterze prawdopodobnie nie doświadcza tych problemów.

Z tym, że ja na przykład nie mam konta na Twitterze. No i z tego co wiem Twitter przegląda się raczej przez aplikację osobną, a nie przez przeglądarkę. Także Edge, Chrome czy cokolwiek innego powinien wyświetlać to po prostu jako zwykły link. Tak mi się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Orear napisał:

Także Edge, Chrome czy cokolwiek innego powinien wyświetlać to po prostu jako zwykły link.


Tak nie jest… zawartość wielu linków wyświetla forum. O ile nie ma chyba problemów z prostymi twittami to te bardziej skomplikowane sprawiają problem. Wyżej wkleiłem link do takiego posta z którym jest problem. Kliknij i sprawdź jak to widać u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orear napisał:

Nie chcę by zabrzmiało to ofensywnie ale imo to iOS ma z tym jakiś problem (ew. skrypt forum ma embargo na jabłka :p ) bo na moim Pixelu wszystko śmiga jak należy, tak samo na laptopie z Win10.

Na jednym i drugim urządzeniu używam Edge. 

Nie wiem jaki wpływ ma OS, ale problem dotyczy chyba bardziej przeglądarki, bo na tym samym urządzeniu korzystając z Firefoxa problem nie występuje, a na Safari tak

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Urabus napisał:


Tak nie jest… zawartość wielu linków wyświetla forum. O ile nie ma chyba problemów z prostymi twittami to te bardziej skomplikowane sprawiają problem. Wyżej wkleiłem link do takiego posta z którym jest problem. Kliknij i sprawdź jak to widać u Ciebie.

Tak to u mnie wygląda. Android 11 na Pixelu 2. Edge zaktualizowany. 

Screenshot_20220707-203343.png

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest nietrywialny. Generalnie dotyczy to EDGE i Safari na iOS i iPadOS. Obydwie te przeglądarki mają problem z wyświetlaniem osadzonych Twittów choć każda inaczej. Safari wyświetla wersję tekstową, EDGE się zawiesza.

To nie jest błąd Forum ani renderowania strony. Jest związane z mechanizmami Twittera dotyczącymi śledzenia użytkowników oraz z funkcjami prywatnościowymi sprzętu Apple. EDGE ma swoje dotyczące zapobiegania śledzeniu ale ich wyłączenie nic nie daje - pod spodem i tak jest Apple. Teoretycznie funkcja ukrywania adresu nie powinna obsługiwać EDGE ale to wciąż beta i cholera wie co tak naprawdę robi.

Na razie nie mam pomysłu co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...