Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

ale się spieliście :shock: każdy ciągnie w swoją stronę :twisted: , lepsza walka niż Sti vs Evo Pepsi vs CocaCola itd 8)

 

Ciagnac w swoja strone mozna.

Jakos te telefony sobie wybralismy i jakos one nam pasuja.

Jest tylko kwestia jak sie to robi.

Niestety niektore wymiany zdan przypominaja "rozmowe" z krowa na miedzy.

Czego by nie powiedziec w odpowiedzi jest jedno _MUUUUUUUUUU_

 

-- Pn wrz 10, 2012 2:56 pm --

 

Przeciwnicy Androida pisali, że Android generalnie jest woly i do "...", a ja cały czas podkreslałem, że zależy z jakiego telefonu się korzysta ;)

 

Ja to tego dodal bym cos co generalnie mozna by nazwac kultura uzytkowania.

Ile by procesorow nie wstawic to mozna je bedzie przytkac.

Dokladnie tak jak z komputerem.

Otwierasz odpowiednia ilosc aplikacji i jak sie to teraz pieknie mowi "muli"

 

Po drugiej stronie medalu jest urzadzenie z bardzo ograniczona iloscia aplikacji i "zamulic" sie nie da bo nie ma czym.

 

Dokladnie takie same rozmowy sa o komputerach z windziarzami.

Winda jest dobra bo nie sprawia mu klopotow. No i dobrze..

Owszem, winda nie sprawia klopotow jak sie na niej nic nie robi....

 

Ktos woli motoryzacyjna analogie/porownanie?

Wspomniane Ferrari i motorower.

Ferrari jest do D... bo pali jak smok.

Do kiosku po fajki na motorowerze mozna dojechac.......... i paliwa malenko idzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja w sumie z chęcią zobaczę nową Nokię Lumia 920. Przywiązanie do marki mam jak do Subaru ;) i już pogodziłem się, że może czas na zmiany (ale tylko marki telefonu :mrgreen: ) , a tu może być całkiem ciekawa propozycja. A Win 8? trzeba się przekonać :)

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,113841,12435140,Lumia_920___jak_wypada_na_tle_konkurencji__Sprawdzamy.html

 

Zmiana za 3-4 miesiące zmiana (obecnie Nokia N8) i przyjdzie przetestować: HTC, Samsung albo właśnie 920. Iphone ma swoje zalety - ale i wady. Męczące jest zwłaszcza zamknięte środowisko - np. bluetooth, który niechętnie widzi inny świat poza Apple ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja używam BB z kilku ważnych dla mnie wzgledów :idea: Do nawigacji używam nawigację tzn. urządzenie fabrycznie wbudowane w kokpicie lub zewn. (garmin , tomtom) , jak wypożyczam samochód to z zainstalowanym i służącym do tego urzadzeniem( pamiętaj o uchwycie do Twojego - no właśnie czego)?

Do pieszych wycieczek gdyby ktoś potrzebował to BB Maps lub Google Maps (darmowe) wystarczą :wink:

 

 

Ale uparty jestes, jak ........ (wstaw sobie co chcesz)

 

Najpierw kazdy samochod w kazdej wypozyczalni mial miec wbudowany GPS, a teraz .......

Facet osmieszasz sie tylko.... Nie masz pojecia jak to jest z wypozyczaniem samochodu.

Wiesz ze wypozyczalnie sa... i to bylo by na tyle.

Zaplacilem raz dodatkowo za GPS. Polowy podwarszawskich ulic nie bylo......... a na moim telefonie sa....... i bez dodatkowej oplaty.

Teoretycznie moge sobie zmienic mapy w magellanie ktory na codzien siedzi w samochodzie..... tylko po co? No i ciagnac ze soba 7" "telewizor"......

 

Piesze, wedrowki? Ostatnio w Menchesterze mielismy klopot ze znalezieniem hotelu...... wyjmujesz telefon i juz za darmo wiesz gdzie isc.

(przepraszam Ty nie wiesz, bo masz lepszy telefon, albo placisz za transmisje danych)

Niestety miasta europejskie sa tak fatalnie oznaczone ze nigdy nie wiadomo czy nazwa ulicy juz sie zmienila czy nie....

(w Sosnowcu panowie w radiowozie nie potrafili mi udzielic informacji)

O tym jak sie fajnie zwiedza np. Yellowstone z mapa znacznie lepsza od "drogowej" masz prawo nie wiedziec.

 

Nie mam pojecia z ktorego palucha wyssales ogladanie filmow na telefonie?

I inne rzeczy tez.

Masz chyba strasznie emocjonalny stosunek do tego BB skoro do obrony stosujesz argumenty oparte na klamstwach.

 

-- Wt wrz 11, 2012 10:02 pm --

 

A ja w sumie z chęcią zobaczę nową Nokię Lumia 920. Przywiązanie do marki mam jak do Subaru ;) i już pogodziłem się, że może czas na zmiany (ale tylko marki telefonu :mrgreen: ) , a tu może być całkiem ciekawa propozycja. A Win 8? trzeba się przekonać :)

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,113841,12435140,Lumia_920___jak_wypada_na_tle_konkurencji__Sprawdzamy.html

 

Zmiana za 3-4 miesiące zmiana (obecnie Nokia N8) i przyjdzie przetestować: HTC, Samsung albo właśnie 920. Iphone ma swoje zalety - ale i wady. Męczące jest zwłaszcza zamknięte środowisko - np. bluetooth, który niechętnie widzi inny świat poza Apple ;)

 

Ten link jest do zdjecia i tabelki nazwanej

"Lumia 920 - jak wypada na tle konkurencji? Sprawdzamy"

:shock: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr-ze , napiszę po raz ostatni że do nawigacji nie używam telefonu :idea:

 

Jeśli kiedyś się rozmyślę i będę potrzebował telefonu jako nawigatora to być może skorzystam z Twoich rad :wink:

 

Nadal niestety nie znam tego "najlepszego " aparatu :? Czy w końcu zdradzisz ten sekret :?: ...a może wystawiasz rachunek za doradztwo :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link jest do zdjecia i tabelki nazwanej

"Lumia 920 - jak wypada na tle konkurencji? Sprawdzamy"

TyrTyr, na razie to jest oczekiwanie jak to wygląda na żywo - więc pozostaje tabelka. Do czasu kiedy się nie weźmie tego do łapy, to bazujesz na ogólnikowych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr-ze , napiszę po raz ostatni że do nawigacji nie używam telefonu :idea:

 

Jeśli kiedyś się rozmyślę i będę potrzebował telefonu jako nawigatora to być może skorzystam z Twoich rad :wink:

 

Nadal niestety nie znam tego "najlepszego " aparatu :? Czy w końcu zdradzisz ten sekret :?: ...a może wystawiasz rachunek za doradztwo :?: :wink:

 

Ja sie nie dziwie. BB sie do tego nie nadaje.

To tak jak by ktos kto jezdzi na rowerze powiedzial ze nie uzywa swojego pojazdu do przewozu fortepianow :)

I dlatego rower jest jepszy od ciezarowki..... :wink:

 

Kiedys u Janczarskiego bylo;

- nie wiem ile czasu uplynelo, nie spojrzalem na zegarek...

- ale ty nie masz zegarka.

- no wlasnie dlatego nie spojrzalem. :mrgreen::mrgreen:

 

Najlepszego aparatu? Nie wiem do czego pijesz.

Najgorsze jest to ze robisz to stosujac swoja "dziwaczna" :roll: maniere.

To znaczy, starasz sie dac do zrozumienia/sugerujesz ze dopytujesz sie o cos od dawna a ja nie chce odpowiedziec. A to nie prawda.

Wykrztus wkoncu to pytanie abym wiedzial o co pytasz.... :roll:

 

PS. no i tak dla elementarnej uczciwosci odszczekal bys bajdy o GPSach w samochodach w wypozyczalniach.. :P

 

-- Wt wrz 11, 2012 11:20 pm --

 

Ten link jest do zdjecia i tabelki nazwanej

"Lumia 920 - jak wypada na tle konkurencji? Sprawdzamy"

TyrTyr, na razie to jest oczekiwanie jak to wygląda na żywo - więc pozostaje tabelka. Do czasu kiedy się nie weźmie tego do łapy, to bazujesz na ogólnikowych danych.

 

To prawda.

Ale czytajac naglowek. Powiem wiecej, czytajac wiele obiecujacy naglowek, spodziewalem sie troszke wiecej...

 

Ale ta tabelka taka zla nie jest.

Dla mnie wynika z niej ze jednak Apple ma najlepszy system operacyjny. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple ma najlepszy system operacyjny.

Tyle, że bardzo zamknięty. I to jest minus, bo odcina się od otoczenia i nie ułatwia ;)

 

 

Masz racje. I dlatego poszedlem w Androida.

 

Natomiast od czasu kiedy Apple stosuje procesory Intela z komputerami nie ma problemu.

Nawet nie ma przymusu do iTunes.... :D

Owszem trzeba nieco wiedziec o systemie.

Abobe nie che sie dostosowac do postepu..... ale to wszystko jest do przeskoczenia.

Benefity wynikajace z UNIXowosci systemu sa tak wielkie ze winde prawie kazdy moze olac.

 

-- Śr wrz 12, 2012 1:34 am --

 

Zalozylem sobie wlasnie app do pomiaru wysokosci nad poziomem morza :)

 

Nie wszedzie na swiecie gorskie szlaki sa tak opisane/oznaczone jak w Tatrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja sie nie dziwie. BB sie do tego nie nadaje.

To tak jak by ktos kto jezdzi na rowerze powiedzial ze nie uzywa swojego pojazdu do przewozu fortepianow :)

I dlatego rower jest jepszy od ciezarowki..... :wink:

 

 

TyrTyr , ja nawet lubię z Toba dyskutować i nie zniechęcaj mnie do tego :roll: Proszę cie ileż o tej nawigacji można :roll: Do nawigowania używam urządzenia do tego służącego :idea:

 

Jeżeli już o tej nawigacji w BB to możesz trochę sobie tu poczytać :

 

http://www.bbnews.pl/2011/04/nawigacja- ... ty-i-mity/

 

 

Najlepszego aparatu? Nie wiem do czego pijesz.

Najgorsze jest to ze robisz to stosujac swoja "dziwaczna" :roll: maniere.

To znaczy, starasz sie dac do zrozumienia/sugerujesz ze dopytujesz sie o cos od dawna a ja nie chce odpowiedziec. A to nie prawda.

Wykrztus wkoncu to pytanie abym wiedzial o co pytasz.... :roll:

 

 

Ciekawość to taka ludzka cecha i może wreszcie wykrztusisz z siebie o czym tu mowa ...Tak żebyś zrozumiał to będzie :Jakiego telefonu do tych wszystkich szaleństw używasz ?

 

PS. no i tak dla elementarnej uczciwosci odszczekal bys bajdy o GPSach w samochodach w wypozyczalniach.. :P

 

 

http://www.depart.pl/pl/w-standardzie/n ... tandardzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że bardzo zamknięty. I to jest minus, bo odcina się od otoczenia i nie ułatwia

 

 

 

Masz racje. I dlatego poszedlem w Androida.

wcale niekoniecznie, do iphona jak i do innych są możliwości "odblokowania" i korzystania z "Cynthii" co jest dozwolone ale wykracza po za ramy jabłkowego bezpieczeństwa.

 

Ps. Dzisiaj jest konferencja prasowa iphone 5

 

-- 12 wrz 2012, o 09:02 --

 

co doe GPS mam w dwóch autach bardzo dobra ponoć urządzenia (OEM subaru i Eclipse) a pomimo tego podpiaram sie czasto iphonem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale niekoniecznie, do iphona jak i do innych są możliwości "odblokowania" i korzystania z "Cynthii" co jest dozwolone ale wykracza po za ramy jabłkowego bezpieczeństwa.

To tez prawda.

Paru znajomych mnie do tego przekonywalo..

Ale sie nie zdecydowalem.

Dodatkowymm elementem byla cena.

Jablko bylo albo drogie, albo z kontraktem na dwa lata.

Znacznie tanszy android byl dostepny bez kontraktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No BRAWO. Zwracam honor. (mialo byc take oczywiste i wszedzie)

Ale jeszcze prosze o porade.

Co zrobic jak przylece do Warszawy?

Albo Berlina, Chicago?

 

-- Śr wrz 12, 2012 3:19 pm --

 

[

 

Ciekawość to taka ludzka cecha i może wreszcie wykrztusisz z siebie o czym tu mowa ...Tak żebyś zrozumiał to będzie :Jakiego telefonu do tych wszystkich szaleństw używasz ?

 

 

Trzeba sie bylo odrazu wprost zapytac, a nie podchody robic....

Nic nadzwyczajnego. HTC, model dla T-Mobile myTouch 4G.

Kluczem jest system operacyjny...

 

-- Śr wrz 12, 2012 3:45 pm --

 

 

Jeżeli już o tej nawigacji w BB to możesz trochę sobie tu poczytać :

 

http://www.bbnews.pl/2011/04/nawigacja- ... ty-i-mity/

 

 

Siedzi baca na galezi z pila i piluje...

-Baco, spadniecie

- nie spadne

trach i baca lezy na ziemi

- prorok jaki cy co? :shock:

 

Dla BlackBerry nie ma nawigacji, która nie wymagałaby połączenia z internetem

PRAWDA. Nie istnieje nawigacja dla BlackBerry, która nie potrzebuje aktywnego połączenia z internetem do wyliczania trasy.

 

Dla BlackBerry nie ma darmowej nawigacji

Niestety, po śmierci Nav4all jest to absolutna PRAWDA. Wszystkie nawigacje są płatne (i to dość wysoko)

 

Nawigacja dla BlackBerry jest nieprzydatna poza granicami kraju

Pół na pół. W związku z tym, że wymagane jest aktywne połączenie GPRS, koszty transmisji danych za granicami Polski mogą przekroczyć koszt zakupu dedykowanego urządzenia.

 

Poczytaj teraz raz jeszcze moje wpisy. Tym razem spokojnie, ze zrozumieniem.

Jak czegos nie "ogarniasz" (jak ja lubie to slowo) :mrgreen:

Poprostu zapytaj. (tak jak wkoncu zapytales o telefon)

 

Zapewniam Cie, chyba juz nie pierwszy raz, ze nie mam zamiaru "wytracac" Ci z reki BB.

Pasuje Ci, dzwon z BB.

Idzie tylko i wylacznie o to bys sobie zdal sprawe ze na BB swiat sie nie konczy.

 

Lista tego co moze Android a nie moze BB jest dluga.

Dla uproszczenia podalem GPS i WiFi calling.

 

A co mozna jeszcze? Np. dzieki androidowi wiem ze durne niebieskie swiatelko w Outbacku gasnie juz przy ~50C.

Tak wiec bzdura jest ze silnik jest juz rozgrzany.

Teraz moge z latwoscia sobie sprawdzac dzialanie termostatu.

 

Oczywiscie moge do tego zastosowac laptopa. Mam nawet starego Della specjalnie do tych celow w garazu.

Ale tylko do sprawdzenia temperatury telefon jest znacznie wygodniejszy.

 

Podobnie z GPS. Magellan siedzi sobie na stale w samochodzie...

Tylko ze on nie potrafi mi pokazywac cen paliwa na roznych stacjach, wiec telefon ....... i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No BRAWO. Zwracam honor. (mialo byc take oczywiste i wszedzie)

Ale jeszcze prosze o porade.

Co zrobic jak przylece do Warszawy?

Albo Berlina, Chicago?

 

 

W Twoim przypadku TAXI a następnie relaks w hotelu :wink: Prowadzenie pod wpływem złych emocji może mieć przykre konsekwencje :idea:

 

 

 

 

Poczytaj teraz raz jeszcze moje wpisy. Tym razem spokojnie, ze zrozumieniem.

Jak czegos nie "ogarniasz" (jak ja lubie to slowo) :mrgreen:

Poprostu zapytaj. (tak jak wkoncu zapytales o telefon)

 

Zapewniam Cie, chyba juz nie pierwszy raz, ze nie mam zamiaru "wytracac" Ci z reki BB.

Pasuje Ci, dzwon z BB.

Idzie tylko i wylacznie o to bys sobie zdal sprawe ze na BB swiat sie nie konczy.

 

Lista tego co moze Android a nie moze BB jest dluga.

Dla uproszczenia podalem GPS i WiFi calling.

 

 

Przypominam moje stanowisko i spróbuję Ci to w kilku ...no kilkunastu słowach wytłumaczyć abyś "ogarnął" :

 

BB to wg mnie najbardziej ergonomiczny telefon ze stabilnym systemem+ najlepszy komunikator z rewelacyjną klawiaturą i systemem RIM do obsługi E-Mail którego zaletą jest min. kompresja danych i ich bezpieczeństwo.

 

iPhone to wg mnie najlepszy telefon a raczej "wielozadaniowe urządzenie z funkcją wykonywania połączeń głosowych" ze względu na system jak i najlepszą jakość i estetykę wykonania :idea:

 

----- T H E E N D------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No BRAWO. Zwracam honor. (mialo byc take oczywiste i wszedzie)

Ale jeszcze prosze o porade.

Co zrobic jak przylece do Warszawy?

Albo Berlina, Chicago?

 

 

W Twoim przypadku TAXI a następnie relaks w hotelu :wink: Prowadzenie pod wpływem złych emocji może mieć przykre konsekwencje :idea:

 

 

Odpada. Teoretycznie taxowka dojade na miejsce. Ale potem aby sie na terenia laboratorium poruszac musze miec samochod.

(wiem ze nie musisz znac tych realiow)

No i w Chicago radze sobie bez GPSu. :P

 

A tak na zakonczenie. Skoro dalej uprawiasz dziecinade to moze sikaj w foremki.

Babki z piasku beda solidniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyrze, a jaka jest bezpłatna nawigacja na androida? Jak się nie mylę sygic jest płatny.... za to na nokie (a tym samym windows phone) masz całkowicie darmową, bezpłatną, niepobierających żadnych danych, z mapami dostępnymi na cały świat nawigację Nokia Navi, działającą zadziwiająco dobrze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyrze, a jaka jest bezpłatna nawigacja na androida? Jak się nie mylę sygic jest płatny.... za to na nokie (a tym samym windows phone) masz całkowicie darmową, bezpłatną, niepobierających żadnych danych, z mapami dostępnymi na cały świat nawigację Nokia Navi, działającą zadziwiająco dobrze :mrgreen:

 

Idzie o prace offline a nie pozyskiwanie samego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie widać, że w tej firmie nie ma już Jobsa. Przecieki dotyczące wyglądu iP5 okazały się trafne. Za Jobsa coś takiego by nigdy nie miało miejsca. Żadnych rewolucji, a co najwyżej ewolucja.

Samsung chyba jednak poczuł krew i kto wie, czy za jakiś czas to oni nie będą wiedli prymu jeśli chodzi o innowacje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung chyba jednak poczuł krew i kto wie, czy za jakiś czas to oni nie będą wiedli prymu jeśli chodzi o innowacje :wink:

Już wiodą, to ich goni konkurencja. :wink: A ajfon5? Nic zachwycającego, taki facelifting mu zrobili, a to wg mnie już nie wystarczy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyrze, a jaka jest bezpłatna nawigacja na androida? Jak się nie mylę sygic jest płatny.... za to na nokie (a tym samym windows phone) masz całkowicie darmową, bezpłatną, niepobierających żadnych danych, z mapami dostępnymi na cały świat nawigację Nokia Navi, działającą zadziwiająco dobrze :mrgreen:

Offline i za darmo: https://play.google.com/store/apps/deta ... .ALL&hl=en

 

-- 12 wrz 2012, o 14:12 --

 

Apple ma najlepszy system operacyjny.

Tyle, że bardzo zamknięty. I to jest minus, bo odcina się od otoczenia i nie ułatwia ;)

Co to oznacza i jakie to ma dla mnie znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic zachwycającego, taki facelifting mu zrobili, a to wg mnie już nie wystarczy... :roll:

 

Czy ja wiem czy to facelifting. :? Trzeba patrzeć na wnętrze tego telefonu i zmiany jakie zaszły. Z zewnątrz, rzeczywiście wygląda bardzo podobnie do starego ale dla mnie to akurat zaleta, bo trudno w tej prostocie jeszcze coś wymyślić. :wink:

 

Natomiast co do zmian we wnętrzu, to może rzeczywiście nie jest to jakiś mega przełom ale jednak dobry kierunek. Po za tym, trzeba chyba jeszcze poznania większej ilości szczegółów i przede wszystkim realnych testów, żeby móc porównać i5 z konkurencją.

 

Jak już kiedyś pisałem, dla mnie prawdziwy wyścig w tej kategorii trwa na soft (możliwości własnego oprogramowania + aplikacje).

 

BTW - doceniając Samsunga S3 dla mnie on jest chyba o krok za duży. Szczególnie dla facetów, którzy zwykle upychają telefony po kieszeniach, nie mając torebki. :wink:

 

Także podsumowując, ja bym chwilę poczekał na testy i5 i dopiero wtedy wypowiadał się o wyższości.

 

3ed12ad56b296927m.jpg

 

Ps. Samsung wprowadza nowe kolory dla S3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...