Skocz do zawartości

regulacja bov'a


Adam.

Rekomendowane odpowiedzi

A coś się dzieje? Puszcza? Jeśli nie to ustaw go w połowie i tak zostaw. Nie wiem jak Greddy, ale HKS miał regulację w tak małym zakresie (tzn śrubką kręcił się sporo ale efekt był niezauważalny) że nic się nie działo. Działał poprawnie rozkręcony jak i skręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przeprowadzic?

gdzie to zrobic ?

 

bov to greedy ale nie pamietam modelu

 

Występują dwie regulacje - twardosci spręzyny (przy jakim cisnieniu tloczek sie uchyla i wypuszcza powietrze) oraz 'glosnosci' (czyli ilosci wyrzucanego z ukladu powietrza).

Jesli pytasz sie jak przeprowadzic regulacje to jestem sklonny przypuszczac, ze masz BOV'a bez regulacji ktory ma standardowe ustawienia (wtedy mozna sie tylko bawic w wymiane sprezyny na np. twardsza jesli stara sie poluzowala, ale to troche rzezba. Zawsze jest widoczna sruba, pokretło lub cały element sie obraca - ciezko by tego bylo nie zauwazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam. - nie wiem, jak Ty to robisz, ale ze mną DrRedDevil (Michał) sam się kontaktuje, jak mu zgłoszę jakąś sprawę. Może czas przemyśleć charakter Waszej znajomości... :roll:

 

:wink: :mrgreen:

 

zdecydowanie czas przemyslec bo sie wogole nie znamy :D

a moze dr red devil boi sie odbierac zastrzezone ?

zadzwonie dzisiaj z innego tel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występują dwie regulacje - twardosci spręzyny (przy jakim cisnieniu tloczek sie uchyla i wypuszcza powietrze)

 

Gwoli ścisłości, ta podstawowa i najczęściej spotykana regulacja czyli ściśnięcie (ew. wymiana) sprężyny nie ma wpływu na to przy jakim ciśnieniu doładowania BOV będzie "parskać". Jeśli wszystko szczelne i zachowuje się poprawnie to można spokojnie próbować regulacji obserwując zmiany, nic nie uszkodzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...