Skocz do zawartości

Problem przy powtórnym odpaleniu.


FelipoF1

Rekomendowane odpowiedzi

Już dawno miałem zapytać co może być przyczyną utrudnionego odpalania.

 

Rzadko mi się zdarza ale gdy podczas rozruchu za pierwszym razem nie odpali (zbyt krótko zakręce), to drugi raz muszę dłużej kręcić rozrusznikiem. Czasem nawet odpali za trzecim podejściem i tak jakby się musiał przez 2 sek zabrać silnik. Tak jakby paliwo zeszło czy coś. Dziwny objaw...

Może świece muszę wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od wymiany świec bo mam 120 tyś przelatane i wątpię by poprzedni właściciel wymieniał hahaha.

 

W takim razie czy jest możliwe by odkręcona świeca wpadła gdzieś do silnika podczas wyciagania? Nie mam takiej przedłużki z magnesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam. Kupiłem od pierwszego właściciela który zostawił moją w rozliczeniu i wziął Forka. Jestem pierwszy użytkownikiem który wie co to jest prawidłowa eksploatacja pojazdu. Wcześniej oprócz wymian oleju to nie było nic robione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno miałem zapytać co może być przyczyną utrudnionego odpalania.

 

Rzadko mi się zdarza ale gdy podczas rozruchu za pierwszym razem nie odpali (zbyt krótko zakręce), to drugi raz muszę dłużej kręcić rozrusznikiem. Czasem nawet odpali za trzecim podejściem i tak jakby się musiał przez 2 sek zabrać silnik. Tak jakby paliwo zeszło czy coś. Dziwny objaw...

Może świece muszę wymienić?

masz LPG ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkryjesz co to to również skorzystam bo w mojej wannie podobny objaw odpala za pierwszym razem,ale czasami jest taka dziwna opcja ,że przed odpaleniem silnik na sekundę dwie sie dławi i potem normalnie załapuje.Nie jest to za każdym razem raczej wtedy gdy auto często gaszę i odpalam.Świece, przewody zapłonowe wymienione.Za chwile auto bedzie na warsztacie i też bedę szukał przyczyny,ale skłaniałbym sie ku rozrusznikowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...