Skocz do zawartości

Namiot na dachu z drabinką - czy to ma sens


Wieprz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

montował ktoś na dachu namiot np: wildcampa 180 tak zeby 2 dorosłe osoby spały i dwójka małych dzieci . jak to jest z wytrzymałością dachu. jak bedzie tam ciezar rzędu  260 km (4 osoby i namiot)

ma to w ogóle sens czy lepiej iść  w tradycyjny namiot .

z góry dzięki za pomoc 

Edytowane przez lisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2019 o 13:35, coocer napisał:

Wprawdzie nie dachowy ale może ktoś też tu zajrzeć.

W Jula są na wyprzedaży namioty do szybkiego rozkładania. Na stronie jest ceną 799 ale mnie w Gliwicach policzyli 599

240x240 i 190cm wysoki.

https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/wypoczynek/namioty-i-kempingi/namioty-i-akcesoria/namiot-czteroosobowy-955045/

68e1abc74d569b4cdedf9ecd8bde4c70.jpg

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Znów jest mega promocja na namiot, który polecałeś.

https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/Wypoczynek-i-kemping/artykuly-na-biwak/namioty/namiot-czteroosobowy-955045/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za tą cenę to mega warto

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2021 o 11:14, lisu napisał:

Witam

montował ktoś na dachu namiot np: wildcampa 180 tak zeby 2 dorosłe osoby spały i dwójka małych dzieci . jak to jest z wytrzymałością dachu. jak bedzie tam ciezar rzędu  260 km (4 osoby i namiot)

ma to w ogóle sens czy lepiej iść  w tradycyjny namiot .

z góry dzięki za pomoc 

Dach spokojnie takie obciążenie wytrzymuje, warto wziąć pod uwagę mniejszy namiot i połowa ekipy śpi w aucie, a połowa w namiocie.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach spokojnie takie obciążenie wytrzymuje, warto wziąć pod uwagę mniejszy namiot i połowa ekipy śpi w aucie, a połowa w namiocie.
A masz jakiś patent na bagaże i spanie z tyłu?

Jak spaliśmy , młodym w aucie to mieliśmy box dachowy, brak tylnych siedzeń i zabudowę na płasko ze schowkami. Było wygodnie chociaż torby na noc szły na przednie fotele.

W 4 osoby namiot i śpiwory praktycznie zajmował box a bagaże klasycznie w bagażniku. No i tylna kanapa była zamontowana.

Jak ogarnąć 2+2 bez boxa i bagażnika?
Jaki masz patent na spanie w aucie ale z tylnymi siedzeniami? Z chęcią coś podpatrze :)



Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, coocer napisał:

Jaki masz patent na spanie w aucie ale z tylnymi siedzeniami? Z chęcią coś podpatrze :)

Nie mam patentu, więc poszedłem w inną stronę - minikamper.

Forester z całą swoją listą plusów, niestety jest za mały i kompletnie się nie nadaje jeśli podróżuje więcej niż 2 osoby.

W miękkim namiocie dachowym, mieszczą się śpiwory i poduchy, na nocleg można mniejsze osoby zapakować do bagażnika po rozłożeniu tylnych foteli, lub namiot obok auta, bagaże trzeba niestety upychać gdzie się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam patentu, więc poszedłem w inną stronę - minikamper.
Forester z całą swoją listą plusów, niestety jest za mały i kompletnie się nie nadaje jeśli podróżuje więcej niż 2 osoby.
W miękkim namiocie dachowym, mieszczą się śpiwory i poduchy, na nocleg można mniejsze osoby zapakować do bagażnika po rozłożeniu tylnych foteli, lub namiot obok auta, bagaże trzeba niestety upychać gdzie się da.
A racja zapomniałem o Twoim kamperze :) a już myślałem, że masz jakieś magiczne sposoby na rozmnożenie miejsca w forku :)

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, coocer napisał:

A racja zapomniałem o Twoim kamperze

Forek zostaje do zadań specjalnych, była koncepcja namiotu dachowego, ale szpej z bagażnika musiałby wylądować w środku, a właśnie bagażnik daje mu najwięcej urokuB)

Dalej pozostaje problem ogrzewania namiotu, codzienne rozkładanie i składanie, szukanie miejsca do rozbicia itd

Wszystko to rozwiązałem budową kampera, ATeki założone, trapy pod łóżkiem, zobaczymyB)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w busie prześpisz się w centrum miasta czy na MOPie przy autostradzie tam, gdzie nie wolno. Namiot na dachu mocno rzuca się w oko.
Coś w tym stylu, kilka razy mieliśmy sytuację że nie było gdzie rozstawić namiotu i była kicha.
Mini kamper wszędzie wjeżdża, parkuje gdzie się podoba, pstryk webasto i można spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...